Érvek a téglaépítésű házak mellett

 Érvek a téglaépítésű házak mellett
Forrás: Getty

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A tégla nem véletlenül tartozik a legrégebbi építőanyagok közé: története egyidős az emberi civilizációval, a gyártási technológiák fejlődésének köszönhetően pedig egyszerűbbé vált a felhasználása, ami a tartóssága mellett ugyancsak vonzó szempont.

A cikk támogatója a felujitasom.hu

Miért fontos a falazat anyaga?

A falazat anyaga alapvetően meghatározza az épület olyan tulajdonságait, amelyek kulcsfontosságúak a hasznosítás és a lakhatás szempontjából. Noha számos jó falazóanyag és megoldás létezik, nem véletlen, hogy már a legnagyobb apróhirdetési portálok keresőmotorjai is lehetővé teszik, hogy például kifejezetten téglaépítésű ingatlanok között böngészhessünk. A tégla ugyanis tartós, könnyen elérhető és használható, remek a szigetelőképessége, és a szerkezeti előnyein túl esztétikus megoldásokat tesz lehetővé.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

A jó falazat lehetővé teszi, hogy az ingatlan generációkon át is stabil maradjon, megkönnyíti az időközbeni felújítási és átalakítási munkálatokat, illetve – különösen megfelelő szigetelés mellett – hozzájárul a fenntartási költségek csökkentéséhez.

Miből van a tégla?

Agyagtéglát már nagyjából tizenkétezer évvel ezelőtt is használtak, a sajtolt téglát pedig az ókori Mezopotámiában fedezhették fel a mai ismereteink szerint. Ezt követte a rendkívül ellenálló és tartós égetett tégla megjelenése, nagyjából ötezer éve, aminek a római kori építészet műremekeit is köszönhetjük. Az évszázadok során tovább fejlődött a gyártási technológia, amihez például a kínaiak is sokat tettek hozzá, majd az európai technika fejlődése.

Az ipari forradalom tette lehetővé, hogy a tégla olcsó tömegtermékké váljon, és a kevésbé tehetősek is használhassák. A 20. századi téglagyártás addig soha nem látott mértéket öltött, ám azóta is elmondható, hogy a tégla alapanyaga az agyag, a faforgács és a víz. Ezek előnye, hogy nem mesterséges anyagok, hanem a természetből származnak, ráadásul a belőlük készült tégla a tűz- és nedvességvédelemhez sem igényel vegyszeres kezelést.

Mindennek fényében lássuk a téglaházak és a téglaépítésű lakások előnyeit!

TOVÁBB OLVASOK

Videók

Kép
Szórakozás

Keanu Reeves 10 legjobb filmje - szerintünk

Hollywood egyetlen olyan szupersztárja, aki inkább választja a metrót, mint a luxusautókat, és mi pontosan ezért imádjuk!

Kép
Jármű

Hogyan lett 120 év alatt a 10 km/óra sebességhatárból 130? – avagy érdekességek a KRESZ történetéből

Tudtad, hogy egészen 1941-ig Magyarországon is bal oldali közlekedés volt? És azt, hogy a KRESZ megalkotásával egy évvel megelőztük a mobilizációban akkor élen járó Nagy-Britanniát?

Kép
Tech

Ha a sima okosgyűrű snassz, akkor itt a 18 karátos arany

Ma már több gyártó is kínál efféle hordható okoseszközöket, de az Ultrahuman elképzelése kicsit más.

Kép
Szórakozás

Százával küldik vissza érmeiket az olimpikonok

Pár hónappal a versenyek után máris borzasztóan néztek ki a medálok, de a NOB kicseréli annak, aki kéri.

Kép
Szórakozás

Így keményítene be a részeg utasokkal szemben a Ryanair

A legnagyobb európai légitársaságnál betelt a pohár az ittasan problémássá váló utasokkal szemben.

Kép
Szórakozás

Generációk kedvenc ezermestere volt: így néz ki ma MacGyver, azaz Richard Dean Anderson

Ki ne emlékezne a titkosügynökre, aki mindenféle szorult helyzetben feltalálta magát. Ennyit változott MacGyver megformálója.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!