Szórakozás
10 éves lett a Mad Max - A harag útja, minden idők egyik legjobb posztapokaliptikus filmje

A kerek évforduló alkalmából elhoztunk 10 érdekességet a filmről, amiről talán nem is hallottál!
Egészen hihetetlen, hogy George Miller, a Táncoló talpakat is jegyző rendező milyen tettet hajtott végre A harag útjának vászonra vitelével 2015-ben. Persze a posztapokaliptikus filmek szerelmesei nem a 2006-os animáció miatt kedvelik személyét, de azért mégiscsak érdekes belegondolni, milyen távol áll a velejéig romlott világban játszódó Mad Max, az egyébként Oscar-díjat nyerő, gyerekeknek szánt mesétől. De nemcsak az ugrándozó pingvinektől számítva vezetett hosszú út a Tom Hardy főszereplésével készült filmig, ugyanis semmi jel nem mutatott arra, hogy valaha is feltámad poraiból a Mad Max-franchise.
Az orvosként végzett rendező úgy fektette le 1979-ben a potom pénzből készült első filmmel a Mad Max világának az alapjait, hogy egyúttal ki is kövezte az utat a témát feldolgozó alkotásoknak. Miller saját magát és Mel Gibsont is felrakta a nyolcvanas évek elején Hollywood térképére, a trilógia 1985-ös záródarabjával viszont mindketten elbúcsúztak az országúti harcostól. A Warner aztán sok-sok évvel később meglátta a lehetőséget Max Rockatansky karakterének feltámasztásában, majd megkérdezték a széria atyját, mit szólna egy soft rebootnak beillő epizód elkészítéséhez. Miller 30 esztendővel a harmadik rész után, 70 évesen vágott bele egy olyan projektbe, aminek fogadtatásáról valójában senkinek fogalma sem volt. A stúdió többek között ezért is szerződtette a Hollywoodból szép lassan kiebrudalt Gibson helyére Tom Hardyt, akinek személye elég volt arra, hogy felkeltse az érdeklődését azoknak is, akik egyáltalán nem voltak képben a korábbi Mad Max-történetekkel. Tulajdonképpen nem is volt szükség előismeretre, A harag útja néhány flashbacken kívül nem mélázott sokat Max múltján, helyette a rendező mély vízbe dobta őt és a nézőket is, hogy egy minden korábbinál romlottabb társadalmat prezentáljon egy olyan kietlen pusztaságban, ahol az olaj legalább akkora érték, mint a víz. Tette mindezt úgy, hogy hűen korábbi önmagához, igyekezett szinte minden jelenetben minimálisra redukálni a vizuális effektek használatát, hogy még zsigeribb élményt nyújtson a nézőnek. Többek között ennek is köszönhető, hogy 2015-ben minden idők egyik, ha nem a legjobb posztapokaliptikus akciófilmjét kaptuk meg, ami sokadik újranézésre sem okoz csalódást.
Kattints galériánkra, és megmutatunk 10 érdekességet a 10 éves Mad Max - A harag útjáról, amiről talán nem is hallottál!
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







