30 éves a Forrest Gump, és az élet még mindig olyan, mint egy doboz bonbon

30 éves a Forrest Gump, és az élet még mindig olyan, mint egy doboz bonbon
Forrás: IMDb / Paramount Pictures

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

Elhoztunk néhány olyan érdekességet a moziról, amiről talán még sosem hallottál.

Vannak olyan alkotások, amelyek megannyi tanulságot hordoznak magukban, és minden nézőből más és más érzést váltanak ki. A Forrest Gump ilyen film, minden korosztály számára tartogat egy fontos üzenetet, amit magáénak érezhet, egy megoldást, miközben Forrest a padon ülve mesél az életéről. Bárki ül mellé, mesélni kezd, mesél egy történetet a veteránokról, a barátságról, a szerelemről, a hitről, a feltétel nélküli szeretetről, a hippikről, de legfőképpen saját magáról.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

A szemén keresztül látjuk a világot, ami sokkal szebbnek tűnik annál, mint amilyen valójában, és ennek egyetlen oka van. Forrest mindig a jó oldalát kereste a dolgoknak, nem sajnálta magát, nem hibáztatott másokat, nem akart hős lenni, mégis azzá vált. A mozi minden porcikájából árad az odafigyelés, miközben Tom Hanks játéka is felejthetetlenné tette Forrest történetét.

Örök érvényű igazságai már harmincévesek, de száz év múlva is ugyanakkora jelentőséggel fognak bírni, mint napjainkban. A klasszikust az egekig lehetne magasztalni minden szempontból, épp ezért nem is folytatjuk, viszont most elhoztunk néhány olyan érdekesség a filmmel kapcsolatban, amiről talán még nem is hallottál.

Eredetileg másnak szánták a szerepet

Ugyanis a kalapban volt John Travolta, Chevy Chase és Bill Murray, azonban befutott Hanks, aki telitalálatnak bizonyult a szerepre. Jenny karakterére is voltak alternatívák Robin Wright nevén kívül, esélyes volt még Demi Moore és Nicole Kidman is.

Hanks is szeret imprózni

"Az én nevem Forrest Gump, és úgy szólítanak, hogy Forrest Gump" mondat Tom Hanks improvizációja volt, ami annyira megtetszett a rendezőnek, hogy végül benne is hagyták a filmben.

Ezt mondta Forrest Vietnámról

A jelenetnél, amiben a háborúból hazatérve Forrest a közönségnek mesél Vietnámról, nem hallunk semmit, ugyanis kihúzzák a mikrofont. A monológ úgy fejeződik be, hogy: "Csak ennyit tudok mondani Vietnámról". A nézők által nem hallott szövegben Forrest arról beszél, hogy néhányan úgy térnek haza a mamájukhoz a háborúból, hogy nincs meg az egyik lábuk.

Lebegett a második rész gondolata

A regény kapott egy folytatást is, sőt a filmmel kapcsolatban is tervben volt egy második rész, ami ellen jó darabig ágált Tom Hanks, azonban 2001-ben szárnyra kaptak olyan pletykák, hogy elkészülhet az újabb fejezet. Szerencsére ebből azóta sem lett semmi.

CGI keverve bűvészettel

Miután a Gary Sinise által játszott Dan hadnagy hazatér a háborúból, a filmben két módon oldották meg azt, hogy ne láthassuk elvesztett lábait. Az egyik persze a CGI-technológia volt, a másik viszont egy olyan specifikus tolószék, amit egy bűvész tervezett. Sinise utóbbiban nem volt képes sokáig ülni, ugyanis nagyon szorította a lábát.

CGI és praktikus effektek

A film elején látható ide-oda szálló tollpihe igazi, amit zsinóron mozgattak zöld háttér előtt, így magát a várost és a környezetet jelenítették meg CGI-technológia segítségével.

Rokonok a stábban

A film egyes jeleneteiben Tom Hanks dublőre, Jim Hanks volt látható, aki a színész öccse. Jól jött számára a hasonlóság, ugyanis a pletykák szerint nem volt túl jó futó, pedig a világot átszelő kalandja során éppenséggel igencsak sokat koptatta a cipőt. Ezekben a jelenetekben játszotta öccse őt hosszú szakállt viselve. Tom Hanks lánya is szerepelt abban a jelenetben, amiben a fiatal Forrest felszáll az iskolabuszra, sőt a rendező, Robert Zemeckis fia is feltűnik egy pillanatra.

Titkos cameo

A moziban egy röpke jelenetre feltűnik Elvis Presley karaktere is, akit Peter Dobson alakított, de Kurt Russell szólaltatott meg. Érdekesség, hogy Russell játszotta a főszerepet az 1979-es Elvis című filmben is.

Oscart érő akcentus

Forrest Gumpnak enyhén déli akcentusa van, amit ki is emelnek a regényváltozatban. Hanks ezzel szemben kaliforniai származású, emiatt pedig meg kellett tanulnia a jellegzetes beszédet. A fiatal Forrestet játszó Michael Conner Humphreysnek viszont sokkal ízesebb déli tájszólása volt a kelleténél, a beszédtanárok pedig hiába próbáltak finomítani ezen, nem sikerült, így Hanks is ehhez igazította a végül erősebbre sikerült akcentusát.

Kasszasiker

A film sikerét jól példázza, hogy 42(!) hétig vetítették a mozikban, és világszinten 680 millió dollárt termelt, miközben csupán 55 millióból készült. Hanks egyébként ingyen vállalta a szerepet némi részesedésért cserébe, ami igencsak jövedelmezőnek bizonyult számára.

Videók

Kép
Stílus

Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között

Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.

Kép
Jármű

Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t

A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.

Kép
Szórakozás

Történelmet írt az NBA hárompontos-királya

Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.

Kép
Életmód

Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról

A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.

Kép
Életmód

A spermád megmondja, meddig élsz?

Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.

Kép
Szórakozás

„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03

A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!