A három legkirályabb hangulatú sandbox játék - szerintünk

Mi is az a szükséges plusz egy jó sztori mellett, amitől legendás lesz egy cím? Naná, hogy az utánozhatatlan atmoszféra!
Tény, hogy minden játék beleélhetőségén sokat dob, ha szabadon bejárható területen mozoghatunk. Az már kevésbé törvényszerű, hogy ezekben a címekben hangulatos, izgalmas és egyedi világ tárul elénk. Hiába gazdálkodik minőségi alapanyagból egy sandbox cím, mint a Shadow of Mordor vagy a Mad Max esetén, nem feltétlenül kapunk időtálló játékot pusztán a remek környezet miatt.
Szerencsére nem egy alkotást említhetnénk, ami képes volt rabul ejteni a játékosokat, gondoljunk csak a S.T.A.L.K.E.R kelet-európai világot bemutató, a csernobili katasztrófa helyszínén játszódó történetére, vagy az utánozhatatlan The Legend of Zeldára. Említhenénk a Cyber Punkot vagy a Red Dead Redemptiont is, nagy örömünkre pedig a listát bőven lehetne folytatni, amit a továbbiakban meg is teszünk a három kedvencünkkel.
Grand Theft Auto: Vice City
A legkirályabb hangulatú Rockstar Games-cím. A 2002-ben megjelent játék helyszínéül Miami alternatív megfelelőjét, Vice Cityt választották, a kort pedig belőtték a 80-as évek végére, ami telitalálatnak bizonyult. A neonfényben úszó város, a synthwave stílus óriási pluszt adott a hangulatnak, ahogy a remek szinkron és a zenei aláfestés is. A rádióállomások korhű zenéit élmény volt hallgatni a pálmafák árnyékában autózgatva, de a 80-as évek atmoszférájának megteremtéséhez hozzájárultak a karakterek öltözékei is, főleg főszereplőnk felejthetetlen hawaii ingje. Tommy Vercetti sztorija nem volt túl egyedi, kaptunk elemeket A sebhelyesarcúból és A Keresztapa-trilógiából is, de ez a legkevésbé sem volt zavaró. A város az egyik legautentikusabb környezet, amit valaha megalkottak a videójátékok történetében, ráadásul már a remaster verzióval is játszhatunk.

Mafia
Az Illusion Softworks fejlesztőgárdája a Vice City évében megalkotta a gengszterjátékok alfáját és ómegáját, amiben a történet fantasztikus volt. Nincsenek jobb szavak, tényleg pazar volt a narratíva, a fizika pedig sokkal reálisabbra sikerült, mint kortársában. Tommy Angelo története az 1930-as években indult a fiktív Lost Heaven városában, amit Chicagóról és New Yorkról mintáztak. A noir és gengszterfilmes elemek a bejárható környezettel óriási hangulatot teremtettek, és annak ellenére, hogy a folytatások nem kaptak hasonló elismerést, az atmoszférájukra nem lehetett panasz. A második felvonás városa, Empire Bay tiszta Hill Valley a Vissza a jövőbe sorozatból, New Bordeaux a harmadik részben pedig egyedülálló módon teremtette meg a 60-as, 70-es évek New Orleans-i hangulatát. Az első részből készült Definitive Edition ráadásul egy egészen jól sikerült remaster, amiben még mindig óriási élmény a korabeli autókkal róni az utcákat.

Witcher 3: Wild Hunt
Fantasy elemek keverve kelet-európai hangulattal és folklórral, zseniális narratívával tálalva jöhet? Hálát adhatnak a játékosok a CD Projekt RED gárdájának amiért megalkották a világ egyik legjobb játékát, a Wild Huntot, ami már a harmadik része volt Geralt történetének. Az elképesztően hangulatos játéktér megvalósítása lehengerlő módon sikerült, kezdve a piszkos fogadókkal, a szörnyek lakta erdőkkel, a városokkal és hófödte hegycsúcsokkal, de a listát vég nélkül lehetne sorolni. Sandbox címről lévén szó a barangolás is opció volt, sok játékosnak pedig eszébe sem jutott küldetéseket csinálni, annyira izgalmas volt a játék hatalmas világát felfedezni. A helyszínek emlékezetesre, a bestiák félelmetesre sikerültek, ami miatt ránk is telepedett egy folytonos vészjósló hangulat a barlangokban kutatva és az erdőket járva. Minden aspektusában lehengerlő játék volt, és a mai napig érdemes elővenni egy újrajátszásra.

Minden idők 10 legjobb kalandfilmje a közönség szerint
Abban megegyezhetünk, hogy egytől egyig klasszikusok, amiket bármikor érdemes újranézni.
Neil Armstrong arany Omegája a történelem csodás darabkája
Egy huszonhat darabos különkiadás része volt ez a 18 karátos Speedmaster Professional.
A Bugatti Tourbillon is lehet még vadabb: íme!
A Bugatti új hipersportautója eleve a világ összes pénzébe kerül, de persze, hogy ezt is lehet még fokozni. Például az Équipe Pur Sang csomaggal.
Kiadatlan dalokat lopott Eminemtől – börtönbe kerülhet
Majdnem tizenöt évig dolgozott a rappernek, akár ugyanennyi időt is eltölthet a rács mögött az egykori alkalmazott.
Extravagáns csoda a Richard Mille új Ferrari-órája
Az RM 43–01 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Ferrari a két márka együttműködésének legújabb gyümölcse.
Már most odaadhatjuk a McLarennek az F1-es világbajnoki címet?
George Russell szerint igen, de Andrea Stella szavai sem biztatóak a többi csapatra nézve.