Szórakozás
A teljes elektromos átállás nem megoldás a Toyota elnöke szerint

Tojoda Akio úgy véli, a döntést a vásárlókra kell bízni, ő maga legfeljebb harminc százalékos piaci részesedést jósol a villanyautóknak.
Miközben az autóipar fullba nyomja az elektromos átállást, időről időre felerősödnek olyan hangok – akár szakemberek révén – amelyek szerint ez közel sem egy nagy, általános érvényű megoldás, és nem feltétlenül a villanyautó a jövő egyetlen igaz útja. Ezt a véleményt osztja Tojoda Akio, a Toyota igazgatótanácsának elnöke is, aki szerint mindenképpen megmaradnak a belső égésű motoros modellek, amelyek a hibridekkel és a hidrogénes, tüzelőanyag-cellás megoldásokkal osztozhatnak, a villanyautók legfeljebb harminc százalékos részesedést szakíthatnak ki maguknak a teljes piacon.
Tojoda kifejtette, hogy a világon mintegy egymilliárd ember él elektromos áram nélkül, az ő közlekedési lehetőségeiket nem lehet oly módon korlátozni, hogy csupán egyféle hajtással gyártunk meglehetősen drága kocsikat. Álláspontja szerint mindenféle szabályozások és politikai megfontolások helyett a vásárlói igényeknek kell eldönteniük, milyen járműveké lesz a jövő.
A Toyota amúgy is elég konzervatívan viszonyul az elektromos átálláshoz, mert bár a hibridhajtás terén már komoly tapasztalatokkal bírnak, sőt annak tömeges elterjedésében úttörők voltak (elég csak a Priust említeni), első tisztán villanyhajtású típusukat csak tavalyelőtt mutatták be. Ez volt a bZ4X. Toyoda tavaly – akkor még elnök-vezérigazgatóként – arról is értekezett, hogy a zölddé válásnak ott kellene kezdődnie, hogy a meglévő autókat alakítjuk át környezetkímélőbbé.
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







