Szórakozás
Mindig a szundit nyomkodod az ébresztőn? Így szokhatsz le róla

Csak még öt percet! Meg még ötöt! Ha neked is így indulnak a reggeleid, talán ideje kicsit változtatni.
Többnyire ébresztő nélkül szoktam felébredni az adott napi teendőimhez passzoló időben, csak biztosításként állítom be a riasztást a telefonomon. De még egyetemistaként volt olyan, hogy kinyomtam az ébresztést, hogy aztán az óra kezdése előtt három perccel riadjak fel az igazak álmából. Egy friss kutatás szerint azonban minden második okostelefon-használó rendszeresen nyomkodja a szundit.
A kutatók világszerte mintegy 21 ezer ember szokásait monitorozták a Sleep Cycle alkalmazás segítségével, és azt tapasztalták, hogy az ébredések 56 százaléka jár együtt a szundi gomb megnyomásával. Az emberek átlagosan két és félszer használják ezt a funkciót, és 11 perccel többet töltenek az ágyban az előre beállított időponthoz képest.
Ezzel látszólag semmi probléma nincs, de az alvásszakértők szerint bezavarhat az alvási ciklusunkba, a cirkadián ritmusunkba, másnap pedig az ébren maradást és az elalvást is megnehezítheti. Ráadásul napközben is fáradtabbnak érezhetjük magunkat ezek miatt a plusz öt percek miatt. Különösen igaz ez akkor, ha ténylegesen megpróbálunk visszaaludni, esetleg sikerrel is járunk. Ennél sokkal hasznosabb, ha a szundi megnyomása után nyugisan, de ébren fekszünk az ágyban, rákészülve a felkelésre.
Bár az ébredés nehéz lehet, különösen akkor, ha az előző éjszakára hosszúra sikeredett, vagy eleve nincs meg az ajánlott 7-9 órányi alvás, ám néhány apró praktikával le lehet szoktatni magunkat a szundiról:
- Először is próbáljuk megadni a szervezetünknek, amit akar: az elegendő alvást. Lőjük be ezt a 7-9 órát, ehhez igazítsuk a lefekvés és ébredés időpontjait.
- Alakítsunk ki olyan rutint, ami segít, hogy mindennap ugyanakkor aludjunk el és keljünk fel. Ennek egyébként is sok pozitív egészségügyi hatása van.
- Ha pedig horkolunk vagy gyakran felébredünk éjjel, ne szégyelljük szakember segítségét kérni. Az alvászavar gyakori probléma, és megkeserítheti az életünket.
(forrás: Men's Journal)
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







