Szórakozás
Palack nélkül megmászta az Everestet, majd lesíelt róla

A lengyel Bartek Ziemski olyasmit vitt véghez, ami korábban csak egyetlen embernek sikerült.
A Mount Everestet megmászni már önmagában is hatalmas teljesítmény, aminek sportértékén még tovább emel, ha valaki oxigénpalack nélkül teszi meg. Na de, ha még le is síel róla? Pontosan ezt tette a napokban a lengyel Bartek Ziemski, ezzel pedig mindössze a második ember lett, akinek valaha sikerült véghez vinni ezt a kombinációt. Az első nem más volt, mint honfitársa, Andrzej Bargiel, még tavaly szeptemberben – ám Ziemski produkciója annyiban különbözik, hogy ő kísérőstáb nélkül csinálta meg.
Ha ez nem lenne elég, Ziemski néhány nappal korábban egy másik nyolcezrest is meghódított palack nélkül, hogy utána onnan is sítalpakon térjen vissza az alaptáborba: ez a 8516 méteres Lhotse volt, ami a Föld negyedik legmagasabb csúcsa az Everest, a K2, valamint a Kancsendzönga után.
A lengyel extrém sportoló egyébként tapasztalt mászónak számít, még ha nem is mindenhonnan száguld le sítalpakon. Az Everest már a kilencedik nyolcezres csúcs volt, ahová palack nélkül feljutott. Korábban a fent említett Lhotse, továbbá az Annapurna, a Kancsendzönga, a Dhaulagiri, a Makalu, a Manaszlu, a Gasherbrum II és a Broad Peak is megvolt már neki.
Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk
Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.
Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz
„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.
Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja
A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.
Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma
Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.
Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást
Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.
Merész cipőválasztással érkezett meg a vébére Erling Haaland
A norvég sztárcsatár a nyár egyik slágerében szállt le a norvég válogatottat szállító repülőgépről.







