Tech
Meglepően rosszul fizetett a színészeknek a Baywatch

Talán azt hinnénk, egy ilyen hosszú ideig futó, sikeres sorozattal mindenki nagyot kaszált, de nem így volt.
Idén éppen harmincöt éve annak, hogy 1989-ben elindult a Baywatch, amelyet bár előbb rövid idő után elkaszáltak, végül újraindult, és roppant sikeres lett. Erre az évfordulóra most készült egy dokumentumsorozat After Baywatch: Moment in the Sun címmel. Ebben nagyon sok emléket felidéznek az egykori szereplők, és még a gázsijukról is őszintén beszélnek.
Mert ugye egy ilyen széria esetében hajlamosak lennénk azt hinni, hogy a világ minden pénzét megkapták, de nem így volt. Erika Eleniak és Billy Warlock például kifejtette, hogy az első évad után nemhogy nem emelték, még csökkentették is a bérüket. Warlock szerint egészen biztosan nem gazdagodott meg a produkcióból senki, és mindenki pótolható volt, ha nem illett volna bele az elképzelésekbe, vagy nem elégedett volna meg a felajánlott összeggel.
Nicole Eggert úgy emlékezett vissza, hogy epizódonként 3500 dollárt kaptak (ez bő 1,2 millió forint, de akkor még nem korrigáltuk az inflációval), és attól féltek, miként lehet abból megélni. Mondjuk ez innen, Magyarországról azért nem hangzik rosszul, főleg ha azt vesszük, hogy egy-egy évad 22 részből állt, és 8-9 hónapig tartott a sugárzásuk. De hollywoodi mércével valóban nem egy eget rengető fizetés.
Alexandra Paul például úgy fogalmazott, soha olyan keveset nem kapott, mint ezért a melóért, de persze mindezzel tisztában volt, amikor elvállalta. Az pedig már nem a dokusorozatból, hanem a TooFabnek adott interjúból derült ki, hogy bizony voltak egyenlőtlenségek is. Paulnak például nagyon rosszul esett még utólag is, amikor megtudta, Eggert többet keresett – még ha tudjuk azt is, hogy ő sem csillagászati gázsit kapott.
Közben egyébként a képernyőidőért is ment a harc, mert volt ugyan, akinek ötéves szerződést kínáltak, de már az első évadra is csak hét epizódot ígértek a 21-ből. Márpedig fizu csak azokért járt, amelyekben játszott. Szóval azért nem volt ez az egész olyan nagyon nagy buli, de a legtöbben így is pozitívan tekintenek vissza rá.
Kíváncsi vagy, hogy néznek ki ma az egykori szereplők?
Bruce Willis 10 legjobb filmje, amit bármennyiszer újra tudunk nézni
Összeszedtük kedvenc alkotásainkat a hetvenedik születésnapját ünneplő színésztől.
Ezerből tizenhárom: a magyar válogatott emlékezetes meccsei
A törökökkel vívja története ezredik mérkőzését a magyar férfi labdarúgó-válogatott, szemezgettünk az eddigiekből.
Eladó a cipő, amiben Kobe Bryant történelmet írt
Egy nagyon szűk elitklubhoz csatlakozott, amikor átlépte a harmincezer pontos álomhatárt. Ez a cipő volt a lábán.
Ezért nem kéne elmentened a bankkártyád adatait
Legalábbis nem a böngészőben. Kényelmes megoldás, csak éppen nem a legbiztonságosabb.
Ősztől Puma labdákkal játsszák a bajnokikat Szoboszlaiék
A német sportszergyártó lett a Premier League új hivatalos partnere, a Nike-t váltják.
Pallós Endre: magyar szakember a hollywoodi produkciók mögött
Szárnyas fejvadász 2049, Dűne, Alien: Romulus – csak három produkció azok közül, amelyeken a Prop Factory Studio csapata is dolgozott.