Szórakozás
Tipikus hibák, amik tönkreteszik a bocsánatkérést

Mindenki követ el hibákat, de fontos ezeket beismerni, majd őszintén és jól időzítve korrigálni.
Emberek vagyunk, hibázunk. Igaz lehet ez a munkánkra, párkapcsolatunkra, barátságainkra, családi kötelékeinkre, de akár a sportra és a művészetekre is. Az viszont már kevésbé magától értetődő, hogy hibáinkat minden esetben elismerjük, megpróbáljuk helyrehozni, kijavítani, vagy legalább az érintettektől bocsánatot kérünk, jelezve, hogy nem állt szándékunkban megbántani, megsérteni őket.
A bocsánatkéréshez nagy erő kell, hiszen félre kell tennünk büszkeségünket, egónkat, kell hozzá egyfajta érzelmi érettség. Viszont ha már rászántuk magunkat, akkor is oda kell figyelni néhány dologra, hogy ne egy semmitmondó magyarázkodásba, esetleg a helyzetet tovább rontó passzív-agresszív játszmába fussunk bele, hanem tényleg őszinte szándékról tegyünk tanúbizonyságot. Az etikettszakértők szerint van pár tipikus hiba, amit ilyenkor elkövethetünk.
Kifogások keresése
A bocsánatkérés lényege, hogy elismerjük a hibáinkat, felelősséget vállalunk miattuk. A magyarázat persze belefér, de ez alatt ne azt értsük, hogy mondvacsinált indokokkal, kifogásokkal mentjük a bőrünket. Legyünk egyenesek és gerincesek.
Nem is olyan őszinte
Nemcsak a szavainkat kell megválogatni, hanem a hangnemet, a tónust is úgy kell meghatározni, hogy valóban őszinte legyen a bocsánatkérés, és annak is tűnjön. Kerüljük a szarkazmust, az iróniát, ne úgy üssük fel a mondandónkat, hogy „Ha megbántottalak…” vagy „Ha már bocsánatot kell kérnem…” Amennyiben nem vagyunk hitelesek, csak tovább rontjuk a helyzetet.
Nem szemtől szemben történik
Egy Messenger-üzenettel vagy sms-sel elintézni az egészet nem a legelegánsabb módja. Vegyük a bátorságot, mutassunk tiszteletet, és jelezzük, hogy nekünk ez igenis fontos. Márpedig ezt leginkább a másik szemébe nézve érhetjük el. Ha a személyes találkozóra valamiért – akár a nagy távolság miatt – nincs lehetőség, akkor a videóhívás lehet a célravezető.
„Sajnálom, DE…”
Ez a legrosszabb kezdés, mert a „de” kötőszó gyakorlatilag azonnal lenullázza a bocsánatkérést. A hangsúlyt ugyanis nem a bűnbánatra, a beismerésre helyezi, hanem a következő tagmondatra, a magyarázatokra, a kibúvókra. Tehát végeredményben ez nem is igazi bocsánatkérés.
A másik fél hibáztatása
Ha a „Sajnálom” helyett az hangzik el: „Sajnálom, hogy így érzed”, vagy esetleg a saját hibánkat bármilyen más formában a másik túlérzékenységére, sértődékenységére, az adott helyzetben mutatott viselkedésére fordítjuk át, akkor igazából nem kértünk bocsánatot, sőt elmélyítettük a konfliktust.
Nem jó időzítés
Amikor valami rosszat teszünk vagy mondunk, lehetőleg minél hamarabb köszörüljük ki a csorbát. Nem jó napokig-hetekig érlelni a dolgot, mert akkor minden fél tovább rágódhat rajta, sőt amikor végre rászánjuk magunkat, talán már gyógyulóban lévő sebet tépünk fel újra. Kellhet viszont néhány perc vagy óra, amíg csillapodnak az indulatok, tehát a túl korai bocsánatkérés sem mindig jó.
Mikor bocsát meg?
Szintén gyakori hiba, hogy azonnali megbocsátást várunk. Pedig az, hogy kimondjuk, még nem jelenti automatikusan azt, hogy le van zárva az ügy. Mi éppen csak kifejeztük sajnálatunkat, adjunk időt a másiknak, hogy átgondolja, megrágja, feldolgozza magában a történteket.
(forrás: HuffPost)
Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk
Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.
Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz
„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.
Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja
A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.
Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma
Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.
Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást
Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.
Merész cipőválasztással érkezett meg a vébére Erling Haaland
A norvég sztárcsatár a nyár egyik slágerében szállt le a norvég válogatottat szállító repülőgépről.







