Promóció
Több ország is visszaköveteli műkincseit a British Museumtól

A lopások hírére újra megpróbálják visszaszerezni mindazt, ami szerintük amúgy is őket illeti.
Jelenleg is folyik a nyomozás a British Museumban, ugyanis a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján az intézmény egyik veteránnak mondható kurátora, Peter Higgs aranyékszereket, drágaköveket és féldrágaköveket lopott el a raktárakból. Ezeket aztán mélyen áron alul próbálta eladni, többek közt az eBayen. Azóta már Hartwig Fischer igazgató is lemondott.
Itt bővebben is írtunk az esetről:
Az ügy kínos sajátossága, hogy a British Museumot amúgy is régóta vádolják azzal, hogy lopott műkincseket mutatnak be tárlataikon, ott őrzik a világon a legtöbb eltulajdonított leletet. A mostani, nagy visszhangot kapó bűncselekmény pedig felerősítette azokat a hangokat, amelyek szerint ideje lenne mindent visszaszolgáltatni a jogos tulajdonosoknak. Újra több ország nyújtotta be ilyen irányú igényeit.
Nigéria például a benini bronzokat szeretné újra otthon látni – ezek a műkincsek (amelyeknek nagy része amúgy nem is bronzból, hanem Németországban bányászott sárgarézből készült) az egykori Benini Királyságból, a mai Nigéria területéről származnak, tavaly két szobrot már vissza is juttattak az afrikai országba. A múzeumokért és műtárgyakért felelős országos bizottság vezetője ezúttal azt hozta fel, hogy korábban pontosan azért nem akarták visszaadni nekik a bronzokat, mert attól féltek, úgy nem lennének biztonságban, ellophatnák azokat. Erre most pont azon a helyen történt bűncselekmény, ahová illegálisan vitték el a kincseiket.
Kína arra emlékeztet, hogy összesen mintegy nyolcmillió olyan lelet található a British Museumban, amelyek más országokból érkeztek. Jelentős részük ráadásul nem éppen elfogadható csatornákon, azokhoz bűn tapad. Mindezek közül számításaik szerint úgy 23 ezer tétel lehet kínai kulturális örökség. A Sang-, a Csou-, a Csin- és a Vej-dinasztia korából fennmaradt ereklyéket is zsákmányoltak a britek.
E két országon kívül Ghána, Görögország és Etiópia is jelezte, hogy igényt tartana a jogosan őket illető műkincsekre. Sőt, Bell Ribeiro-Addy brit munkáspárti politikus is ezeket a törekvéseket támogatja. Ő szintén elítéli azt az érvelést, miszerint azért nem adják ki a felbecsülhetetlen értékű tárgyakat, mert az adott országban nem tudnának megfelelően gondoskodni róluk, vigyázni rájuk. Közben pedig Nagy-Britanniában valaki képes feltenni ezeket az eBayre.
Olyan magasra jutott ez a Porsche, ahol még nem járt autó
Egyetlen szárazföldi jármű sem mászott még fel olyan magasra, mint ez a módosított Porsche 911, ráadásul nem is Dakarról van szó.
Günzer Tamás lett az Év Bortermelője Magyarországon
A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményért ítélik oda.
Soha nem volt ilyen drága az arany
Megdőlt a 2020-as csúcs, és további drágulás várható.
Filléres építés méregdrágán: Deus W650
A kultikus Deus egyik korai építését árverezte el a Bonhams aukciós ház.
Három egészen elképesztő új Breitling
Az autós vonatkozású Top Time sorozatba érkezett három tourbillonos modell.
Ismét betalált Szoboszlai a Liverpoolban
Küzdelmes mérkőzést nyert meg a Liverpool, a magyar középpályás a 94. percben lőtt a hálóba.