Tíz burundi kézilabdázó tűnt el az ifjúsági vébéről

Kézilabdák a földön
Forrás: Marco Wolf / picture alliance / Getty Images

Szórakozás

Hamisítatlan stadionélmény a nappaliban - kezdődhet a szurkolás

Promóció

Okosóra, gázgrill, barista kávé és konzolélmény: így változtak az apák napi ajándékozási szokások

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A csoportutolsó afrikai válogatott a helyosztókra már ki sem tudott állni.

Vasárnap ért véget az U19-es férfi kézilabda-világbajnokság Horvátországban. A döntőben a spanyolok öt góllal verték a dánokat, a házigazdák lettek a bronzérmesek, a mieink pedig a 11. helyen zártak. A minden korosztályt figyelembe véve első vébészereplését teljesítő Burundi a 29-32. helyért folyó helyosztókon lett volna érdekelt, miután csoportjukban nagyon kikaptak a Feröer-szigetektől (21-53), a svédektől (16-62), valamint Irántól (24-46) is, így mínusz 100-as gólkülönbséggel, pont nélkül végeztek az utolsó helyen. Utolsó két meccsüket azonban nem játszották le: a vezetők kénytelenek voltak visszaléptetni a csapatot, mivel annak tíz tagja eltűnt.

A mérkőzéseket múlt csütörtökön és pénteken rendezték volna, ám az azt megelőző vasárnap este már nyoma veszett a fiatal sportolóknak. A torna ideje alatt otthonukként szolgáló rijekai diákszállóról ismeretlen helyre távoztak. Már a rendőrség is keresi őket, és bár mindannyiuknál volt mobiltelefon, eddig nem sikerült hollétükről semmilyen információt szerezni. A szövetség elnöke, Dauphine Nicobamia is segítséget kér mindenkitől, hogy ha látja a fiúkat, mindenképpen jelezze.

Jelenleg semmit nem lehet tudni arról, pontosan miért és hova mehettek. Fennáll viszont a gyanú, hogy a schengeni határokat kihasználva valamelyik európai országban folyamodnának politikai menedékjogért. Mivel burundi egyik hivatalos nyelve a francia, és jelentős a francia ajkú közösség, az sem zárható ki, hogy Franciaországot veszik célba.

Noha egyelőre még csak feltételezés, hogy Európában szeretnének letelepedni a fiatalok, de a sport világában nem lenne példa nélküli, ha tényleg emiatt léptek le. Nemrég például kubai futballisták, sőt csapatorvosuk is otthagyta a válogatottat, hogy az Egyesült Államokban kezdjen új életet.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Erről itt írtunk:

És hogy ne menjünk túl messzire, az Aranycsapat több tagja, köztük Puskás Ferenc, Kocsis Sándor és Czibor Zoltán is kihasználta a Honvéd dél-amerikai túráját, hogy elhagyják Magyarországot.

Szórakozás

Hamisítatlan stadionélmény a nappaliban - kezdődhet a szurkolás

Promóció

Okosóra, gázgrill, barista kávé és konzolélmény: így változtak az apák napi ajándékozási szokások

Kép
Sport

Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk

Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.

Kép
Utazás

Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz

„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.

Kép
Sport

Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja

A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.

Kép
Világ

Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma

Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.

Kép
Szórakozás

Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást

Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.

Kép
Stílus

Merész cipőválasztással érkezett meg a vébére Erling Haaland

A norvég sztárcsatár a nyár egyik slágerében szállt le a norvég válogatottat szállító repülőgépről.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!