Szórakozás
Tíz burundi kézilabdázó tűnt el az ifjúsági vébéről

A csoportutolsó afrikai válogatott a helyosztókra már ki sem tudott állni.
Vasárnap ért véget az U19-es férfi kézilabda-világbajnokság Horvátországban. A döntőben a spanyolok öt góllal verték a dánokat, a házigazdák lettek a bronzérmesek, a mieink pedig a 11. helyen zártak. A minden korosztályt figyelembe véve első vébészereplését teljesítő Burundi a 29-32. helyért folyó helyosztókon lett volna érdekelt, miután csoportjukban nagyon kikaptak a Feröer-szigetektől (21-53), a svédektől (16-62), valamint Irántól (24-46) is, így mínusz 100-as gólkülönbséggel, pont nélkül végeztek az utolsó helyen. Utolsó két meccsüket azonban nem játszották le: a vezetők kénytelenek voltak visszaléptetni a csapatot, mivel annak tíz tagja eltűnt.
A mérkőzéseket múlt csütörtökön és pénteken rendezték volna, ám az azt megelőző vasárnap este már nyoma veszett a fiatal sportolóknak. A torna ideje alatt otthonukként szolgáló rijekai diákszállóról ismeretlen helyre távoztak. Már a rendőrség is keresi őket, és bár mindannyiuknál volt mobiltelefon, eddig nem sikerült hollétükről semmilyen információt szerezni. A szövetség elnöke, Dauphine Nicobamia is segítséget kér mindenkitől, hogy ha látja a fiúkat, mindenképpen jelezze.
Jelenleg semmit nem lehet tudni arról, pontosan miért és hova mehettek. Fennáll viszont a gyanú, hogy a schengeni határokat kihasználva valamelyik európai országban folyamodnának politikai menedékjogért. Mivel burundi egyik hivatalos nyelve a francia, és jelentős a francia ajkú közösség, az sem zárható ki, hogy Franciaországot veszik célba.
Noha egyelőre még csak feltételezés, hogy Európában szeretnének letelepedni a fiatalok, de a sport világában nem lenne példa nélküli, ha tényleg emiatt léptek le. Nemrég például kubai futballisták, sőt csapatorvosuk is otthagyta a válogatottat, hogy az Egyesült Államokban kezdjen új életet.
Erről itt írtunk:
És hogy ne menjünk túl messzire, az Aranycsapat több tagja, köztük Puskás Ferenc, Kocsis Sándor és Czibor Zoltán is kihasználta a Honvéd dél-amerikai túráját, hogy elhagyják Magyarországot.
Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk
Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.
Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz
„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.
Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja
A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.
Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma
Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.
Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást
Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.
Merész cipőválasztással érkezett meg a vébére Erling Haaland
A norvég sztárcsatár a nyár egyik slágerében szállt le a norvég válogatottat szállító repülőgépről.







