Újra Florida lett a világ cápatámadás-központja

Cápatámadás illusztráció
Forrás: Stefan Keller / Pixabay

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A tavalyi kétes dicsőséget megismételve újra ott történt a legtöbb támadás, szóval ott csak óvatosan fürdőzzön bárki.

Létezik egy nemzetközi cápatámadás-adatbázis, az International Shark Attack File, amely számontartja, a világ mely részein hány ilyen összetűzés történik ember és állat között. A 2023-as statisztika pedig azt mutatja, a tavalyi évhez, sőt az elmúlt évtizedhez hasonlóan továbbra is Florida viszi a prímet e tekintetben, ott kell a leginkább résen lenniük a fürdőzőknek. Tizenhat kiprovokálatlan harapást regisztráltak az államban, ez az összes amerikai eset 44 százaléka, de a tavaly világszerte feljegyzett támadásoknak is közel negyede, mintegy 23 százaléka.

Így is lehet tapasztalni némi pozitív változást, ugyanis az ötéves átlag 19 eset, szóval annál valamivel kevesebb volt a 2023-as. Floridán belül Volusia megye a legsúlyosabban érintett, a 16 támadás fele, nyolc történt ott, ráadásul 1882-től számítva ezzel már 351-szer érkezett ilyen bejelentés arról a területről. Florida mögött az Egyesült Államok viszonylatában Hawaii áll nyolc támadással, míg New Yorkban négy, Észak-Karolinában három, Kaliforniában és Dél-Karolinában két-két, New Jersey-ben egy alkalommal rontott emberre cápa. USA-szerte tehát mindent egybevetve 36 efféle nemkívánatos találkozás történt, amiből kettő volt halálos.

Ami pedig az országokat illeti, az Egyesült Államok első helye ezzel adott, mögöttük Ausztrália következik 15 cápatámadással, ami ugyan kevesebb, mint a fele az amerikainak, viszont a kimenetelt tekintve rosszabb a helyzet, mert ebből négy is halállal végződött. Jókora szakadék után Brazília és a francia fennhatóság alatt álló Új-Kaledónia jön a sorban három-három regisztrált esettel, aztán Egyiptom és Dél-Afrika kettővel, ezeken kívül még néhány ország vagy régió partjainál fordult elő egy-egy harapás. Világviszonylatban 69 esetről beszélünk, ebből tíz bizonyult végzetesnek.

Fontos még megemlíteni, hogy az áldozatok 42 százaléka szörfözött vagy valamilyen más deszkás vízi sportot űzött, amikor megtörtént a baj, 39 százalékuk úszott vagy pancsolt a vízben, 13 százalék sznorkelezett vagy búvárkodott, hat százalékot pedig az egyéb tevékenységek közé soroltak.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Videók

Kép
Jármű

Autógyűjtők Szent Grálja ez a gyönyörű sárga Ruf CTR

Már maga a Ruf CTR is egészen ritka és különleges sportautó, ebben a színben viszont még kevesebb készült.

Kép
Életmód

Belekortyolhat a sörbe a gyerek, vagy ettől lesz alkoholista?

Egy kicsi kortyocska teljesen ártatlannak tűnhet, mégis úgy fest, ez nyitja meg a kaput az alkoholproblémák előtt.

Kép
Szórakozás

Ellopott Buddha-szobor kerülhet végre vissza Nepálba

A 12. századi alkotást 1997 óta láthatta a közönség egy chicagói múzeumban, de alapos kutatómunka bizonyította be, hogy valaha ellopták.

Kép
Szórakozás

Folytatást kap Tim Burton Batman-története – egy csavarral

A zseniális rendező 1989-es produkciójával megreformálta a szuperhősfilmek műfaját, ez a stílus most nem a vásznon élhetne tovább.

Kép
Stílus

Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között

Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!