Szabályt szegve mentették meg az állatokat a természetfilmesek

David Attenborough csapata egyszer avatkozott be ilyen helyzetben, jó okuk volt rá.
A természetfilmek készítése egyszerre hálás és nagyon nehéz munka. Ráadásul megvan a maga szigorú szabályrendszere is, például a stáb semmiképpen sem avatkozhat bele a természet dolgába, az állat- és növényvilágban zajló folyamatokba. Vagyis például nem menthetnek meg bajba került egyedeket sem, bármennyire is szeretnének segíteni az állatokon. A legendás természetfilmes, David Attenborough csapata egyszer mégis kénytelen volt megszegni ezt a szabályt.
A 2018-ban bemutatott Dinasztiák című sorozatot forgatták éppen, amelyben egy árok fogságába esett pingvinek is láthatók. Több madár el is pusztult közben, ami a filmeseket ugyanúgy megviselte, mint később a nézőket, ám ekkor úgy határoztak, nem hagyják a többi pingvint is odaveszni, inkább segítenek. Ásót ragadtak, és néhány lépcsőfokot alakítottak számukra, hogy ki tudjanak jönni az árokból, és a terv működött is, megmenekültek az állatok.
Később a szakma veteránja, Doug Allan is megszólalt a témában. Kiemelte, hogy a fent említett szabály valóban elképesztően fontos, de ebben az esetben a csapat tagjai bár bizonyos mértékig valóban beavatkoztak, de fizikailag egyetlen pingvinhez sem értek hozzá, mindössze alternatív útvonalat kínáltak nekik, amelynek használata már a madarakon múlott. Szerinte indokolt és érthető volt a tettük, és a helyükben ő is ugyanígy cselekedett volna.
Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között
Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.
Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.