Vége a kutyahús-kereskedelemnek Dél-Koreában

Ketrecbe zárt kutya Dél-Koreában
Forrás: Chung Sung-Jun / Getty Images

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

Nekünk gusztustalan, nekik sokáig természetes volt a fogyasztása, most komoly változás jön.

Fura dolog ez, hogy mit tartunk visszataszítónak a gasztronómiában, és mit fogadunk el. Nekünk például teljesen természetes a sertés-, marha- vagy csirkehús fogyasztása, én se nagyon tudnám elképzelni ezek nélkül az étrendemet, bár sokan váltanak vegetáriánus vagy vegán életmódra. Az viszont biztos, hogy magyar szemmel a kutya- vagy macskahús elfogyasztása már kiveri a biztosítékot. Nálunk ezek az állatok házi kedvencek, Ázsiában viszont vannak országok, ahol abszolút elfogadott, hogy ételként dolgozzák fel húsukat.

Dél-Koreában nem is olyan régen még több ezer étteremben szolgáltak fel kutyahúsból készült fogásokat, ám az utóbbi években már eléggé megosztotta a kérdés az országot, a szokások egyre inkább megváltoztak, aminek okát sokan részben a felgyorsult iparosodásban látták. Most pedig odáig is eljutott az ügy, hogy a parlament elfogadta a betiltásról szóló törvényjavaslatot.

Az új jogszabály értelmében mostantól tilos étkezési céllal tenyészteni és levágni kutyákat, és olyan élelmiszereket sem szabad forgalmazni, amelyekben a kutyahús bármilyen mértékben összetevőként szerepel. Viszont jelen állás szerint azokat nem fenyegeti szankció, akik csak fogyasztják az ilyesmit, a hatóságok kimondottan az iparágra fognak lesújtani, azaz a farmereket és a kereskedőket büntetik, ha elkapják. Azokat, akik magát a vágást végrehajtják, akár három év börtönnel és nyolcmillió forintnyi bírsággal sújthatják. Ennél valamivel enyhébb büntetés jár azoknak, akik étkezési céllal tenyésztenek, szállítanak kutyákat, tárolnak vagy eladnak a húsukból készült ételeket.

Az iparág szereplői alól természetesen nem azonnali hatállyal húzzák ki megélhetésüket. Hároméves türelmi időszak áll rendelkezésükre, hogy felszámolják vállalkozásukat, illetve új tevékenységbe kezdjenek. Ehhez a helyi önkormányzatoktól kapnak támogatást.

A törvényt még alá kell írnia Jun Szogjol köztársasági elnöknek, de mivel nemcsak a pártok, hanem a felesége is egyértelműen támogatja a változást, nagy meglepetésre már nem kell számítani.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Videók

Kép
Jármű

Autógyűjtők Szent Grálja ez a gyönyörű sárga Ruf CTR

Már maga a Ruf CTR is egészen ritka és különleges sportautó, ebben a színben viszont még kevesebb készült.

Kép
Életmód

Belekortyolhat a sörbe a gyerek, vagy ettől lesz alkoholista?

Egy kicsi kortyocska teljesen ártatlannak tűnhet, mégis úgy fest, ez nyitja meg a kaput az alkoholproblémák előtt.

Kép
Szórakozás

Ellopott Buddha-szobor kerülhet végre vissza Nepálba

A 12. századi alkotást 1997 óta láthatta a közönség egy chicagói múzeumban, de alapos kutatómunka bizonyította be, hogy valaha ellopták.

Kép
Szórakozás

Folytatást kap Tim Burton Batman-története – egy csavarral

A zseniális rendező 1989-es produkciójával megreformálta a szuperhősfilmek műfaját, ez a stílus most nem a vásznon élhetne tovább.

Kép
Stílus

Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között

Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!