Promóció
Kokaincápák köröznek Florida partjainál

Vélhetően a lebukástól félő drogfutárok által a tengerbe vetett csomagoktól sikerült teljesen beállniuk.
A kokainmedve történetét sokan ismerik, részben a nemrég bemutatott, valós történések ihlette, de persze alaposan kiszínezett filmnek köszönhetően. A kokaincápákról ellenben vélhetően kevesebben hallottak, pedig ezek is köztünk élnek – pontosabban Florida partjainál úszkálnak totál beállva. Nagy valószínűséggel a lebukástól megijedő drogfutárok és -csempészek által a tengerbe vetett csomagok okozhatják a problémát.
Elsőre persze viccesnek tűnik a sztori, jobban belegondolva viszont csöppet sem az. Részben ezért is foglalkozik a témával dokumentumfilmben a Discovery. Ezeknek a cápáknak a viselkedését egy tudóscsapat kutatja, akik a körülményeket is vizsgálják. A kutatócsoport vezetője, Tracy Fanara környezetmérnök szerint az esetek nagyon jól mutatják a szomorú tényt, hogy minden, amit az ember legyárt vagy bejuttat a saját szervezetébe, végső soron a szennyvízhálózatba, és sok esetben a természetes vizekbe jut, ott komoly károkat okozva.
Ez a helyzet a kábítószerrel is: a vízbe kerülő tasakok megsérülnek, onnantól kezdve pedig elkerülhetetlen, hogy a drog feloldódjon, és az élőlények szervezetébe jusson. Fanara és a brit Tom Hird tengerbiológus többek közt azt tapasztalta, hogy az embereket jellemzően inkább kerülő, tőlük lehetőség szerint távolodó pörölycápák pont fordítva tettek, mint általában: a búvárok felé úsztak, igen bizonytalan mozgással. Egyes homokpadi cápák pedig egy valójában ott sem lévő, csak általuk behallucinált tárgy körül úszkáltak körbe-körbe.
De nemcsak azt bizonyítják korábbi kutatások, hogy a gyógyszerek, vagy olyan tudatmódosítók, mint a kokain, a ketamin vagy a metamfetamin hatással vannak a halakra is, sőt a feltételezések szerint ugyanúgy kialakulhat náluk is függőség, mint az embereknél. Hanem emellett kísérleteztek csaligolyókba töltött úgynevezett halporral is, ami olyan viselkedést idézett elő, mint amilyet a macskaféléknél a macskamenta. Valósággal felpörgeti őket, sokkal aktívabbak lesznek.
A drogcsempészet persze nemcsak a vízi élővilág szempontjából jelent nagy problémát az Egyesült Államokban. Országos szinten is jelentős mennyiség köt ki Floridában, többek közt a Dél-Amerikából érkező szállítmányok kedvelt célpontja ez a térség. A menekülő csempészek által tengerbe dobott csomagokat sokszor partra is mossák a hullámok, csak a múlt hónapban mintegy 186 millió dollár, azaz bő 60 milliárd forint értékű kábítószer került ki a Karib-tengerből és az Atlanti-óceánból.
A Cocaine Sharks, azaz Kokaincápák dokumentumfilm premierjét a Cápák Hete műsorfolyamának keretein belül tartja a Discovery e hét szerdán, de a magyarországi programban egyelőre nem találkoztunk a címmel.
A focicsapat menedzsere Patek Philippe-re és Teslára szórta a lopott pénzt
Közel nyolcmilliárd forintnyi dollárt sikkasztott el, amit aztán nem sikerült jól befektetni.
Elon Musk azonnal kirúgatná a Disney vezérigazgatóját, mert az nem hirdet nála
Elon Musk továbbra is csúcsformában van, pedig az elmúlt hetekben is nagyot ment.
A Cybertruck még Porschét vontatva is lenyomott egy Porschét
Pedig a 911-es nem is húzott maga után Cybertruckot.
Mohó volt a tulaj, rajta maradt a törött Lamborghini
Senki nem adta meg a vágyott 1,5 millió dollárt, 1,35-ért meg hülye lett volna odaadni.
13 óra, amiből kiderül, hogy tart ma az óraipar
Összeszedtük az idei év legfontosabb újdonságait, amelyekből kiderül, mit gondolnak a világról a gyártók.
Három új Marvel-sorozat jön a Disney Plusra
Két spinoffot és egy animációs szériát kapunk, az egyik már januárban megérkezik.