A súlytalanságban megfiatalodik a NASA 70 éves űrhajósa

Don Pettit a hazaérkezés után
Forrás: Bill Ingalls/NASA via Getty Images

Szórakozás

Így hozhatod ki a legtöbbet a horvátországi nyaralásból

Promóció

Továbbra is tarol a Geely a globális újautópiacon: a vállalat Kínán kívüli eladásai 184%-kal nőttek májusban

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

Don Pettit odafönt ünnepelhette meg hetvenedik születésnapját, de a visszatérés kissé megviselte. Elmondta, hogyan érzi magát.

Az elmúlt napokban bejárta az internetet ez a fenti fotó, amelyen Don Pettit asztronauta látható, amint a kazahsztáni landolást követően éppen egy orvosi sátor felé viszik. Pettit a NASA jelenlegi legidősebb űrhajósa, hetvenedik születésnapját április 20-án éppen akkor ünnepelte, amikor egy Szojuz MS–26-ossal - az orosz Alekszej Ovcsinyin és Ivan Vagner társaságában - visszatért a Nemzetközi Űrállomásról, lezárva egy hét hónapos küldetést.

A férfi elismerte, hogy földet érve elhányta magát, szervezete így reagált a gravitációra 220 napnyi távollét után. Hozzátette, amikor a fotó készült, azért nem nézett ki valami jól, mert nem is érezte magát jól. Nemcsak most, hanem korábban is kihívásokat jelentett testének az űrből való visszatérés, de odafönt minden teljesen más.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Újra harminc évvel fiatalabbnak éreztem magam. Ott fent minden meggyógyul. Csak lebegsz, és minden apró fájdalom, minden panasz megszűnik.

Pettit örök gyermeknek tartja önmagát, az űrállomáson pedig többek közt az asztrofotózásra összpontosított, de emellett fizikai kísérleteket is végzett. Nemcsak komolyakat, például egy kanállal igyekezett tökéletes mézgolyót formálni. Egyébként 1996 óta dolgozik asztronautaként, és reményei szerint nem ez volt az utolsó útja. Úgy érzi, még van néhány jó éve, amibe egy-két űrutazás is beleférhet, mielőtt késznek érezné magát, hogy szögre akassza a szkafandert.

Videók

Szórakozás

Így hozhatod ki a legtöbbet a horvátországi nyaralásból

Promóció

Továbbra is tarol a Geely a globális újautópiacon: a vállalat Kínán kívüli eladásai 184%-kal nőttek májusban

Kép
Sport

Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett

Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.

Kép
Életmód

Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól

Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.

Kép
Üzlet

Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban

A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.

Kép
Szórakozás

VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film

Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.

Kép
Szórakozás

„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel

Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.

Kép
Sport

Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság

Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!