Szórakozás
A súlytalanságban megfiatalodik a NASA 70 éves űrhajósa

Don Pettit odafönt ünnepelhette meg hetvenedik születésnapját, de a visszatérés kissé megviselte. Elmondta, hogyan érzi magát.
Az elmúlt napokban bejárta az internetet ez a fenti fotó, amelyen Don Pettit asztronauta látható, amint a kazahsztáni landolást követően éppen egy orvosi sátor felé viszik. Pettit a NASA jelenlegi legidősebb űrhajósa, hetvenedik születésnapját április 20-án éppen akkor ünnepelte, amikor egy Szojuz MS–26-ossal - az orosz Alekszej Ovcsinyin és Ivan Vagner társaságában - visszatért a Nemzetközi Űrállomásról, lezárva egy hét hónapos küldetést.
A férfi elismerte, hogy földet érve elhányta magát, szervezete így reagált a gravitációra 220 napnyi távollét után. Hozzátette, amikor a fotó készült, azért nem nézett ki valami jól, mert nem is érezte magát jól. Nemcsak most, hanem korábban is kihívásokat jelentett testének az űrből való visszatérés, de odafönt minden teljesen más.
Újra harminc évvel fiatalabbnak éreztem magam. Ott fent minden meggyógyul. Csak lebegsz, és minden apró fájdalom, minden panasz megszűnik.
Pettit örök gyermeknek tartja önmagát, az űrállomáson pedig többek közt az asztrofotózásra összpontosított, de emellett fizikai kísérleteket is végzett. Nemcsak komolyakat, például egy kanállal igyekezett tökéletes mézgolyót formálni. Egyébként 1996 óta dolgozik asztronautaként, és reményei szerint nem ez volt az utolsó útja. Úgy érzi, még van néhány jó éve, amibe egy-két űrutazás is beleférhet, mielőtt késznek érezné magát, hogy szögre akassza a szkafandert.
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







