Írd le, mi bánt, és dobd a kukába – ez tényleg működik?

Egy friss japán kutatás azt mutatja, a papír fizikai mivolta tényleg segíthet az elengedésben.
Meglehetősen érdekes tanulmányt publikáltak a Scientific Reports című tudományos folyóiratban, méghozzá az elengedéssel, a rossz élményeken, bántó dolgokon való túllépéssel kapcsolatban. Japán kutatók szerint ugyanis sokat segíthet a továbblépésben, ha leírjuk a sérelmeket egy darab papírra, majd kidobjuk azt a kukába.
Az ördög viszont ezúttal is a részletekben rejlik: nem a leírás, hanem maga a megszabadulás lehet a kulcs a tudósok szerint, ezért ha a papírt összegyűrjük vagy összetépjük, esetleg iratmegsemmisítőn leküldjük, ezt követően bedobjuk a szemetesbe, sokkal jobb hatást érhetünk el, mintha csak leírnánk, de aztán meg is tartanánk.
A felmérésben egy japán egyetem 57 hallgatója vett részt. Arra kérték őket, hogy írják le rövid véleményüket egy olyan fontos társadalmi kérdésről, mint például a közterületen való dohányzás. Munkájukra aztán kifejezetten rossz, sokszor egyenesen bántó visszajelzéseket kaptak. Ezután le kellett írniuk gondolataikat azzal kapcsolatban, mennyire bántja vagy idegesíti fel őket a reakció. A csoport egyik fele végül kidobhatta vagy megsemmisíthette a cetliket, a többieknek azonban meg kellett tartaniuk, és asztalukon egy iratpapucsba vagy mappába helyezniük.
Míg a munkájukra kapott rossz visszacsatolás mindannyiukból váltott ki valamilyen mértékű negatív érzelmet, azok, akik kidobták a papírokat, visszakerültek az alapállapotukba, ami az idegességet, feszültséget illeti. De aki csak leírta a sérelmeit, mindössze enyhébb fokú megnyugvást tapasztalt. A tudósok szerint az eredmények mögött az állhat, hogy ténylegesen, fizikailag szabadulunk meg valamitől, jelen esetben jelképesen a problémától, a rossz érzéstől. Összességében ez a dühkezelési módszer hatékony, kényelmes és olcsón alkalmazható lehet akár a gyermeknevelésben, akár az üzleti életben, akár klinikai körülmények között.
Minden idők 10 legjobb kalandfilmje a közönség szerint
Abban megegyezhetünk, hogy egytől egyig klasszikusok, amiket bármikor érdemes újranézni.
Neil Armstrong arany Omegája a történelem csodás darabkája
Egy huszonhat darabos különkiadás része volt ez a 18 karátos Speedmaster Professional.
A Bugatti Tourbillon is lehet még vadabb: íme!
A Bugatti új hipersportautója eleve a világ összes pénzébe kerül, de persze, hogy ezt is lehet még fokozni. Például az Équipe Pur Sang csomaggal.
Kiadatlan dalokat lopott Eminemtől – börtönbe kerülhet
Majdnem tizenöt évig dolgozott a rappernek, akár ugyanennyi időt is eltölthet a rács mögött az egykori alkalmazott.
Extravagáns csoda a Richard Mille új Ferrari-órája
Az RM 43–01 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Ferrari a két márka együttműködésének legújabb gyümölcse.
Már most odaadhatjuk a McLarennek az F1-es világbajnoki címet?
George Russell szerint igen, de Andrea Stella szavai sem biztatóak a többi csapatra nézve.