Duplázd meg a túrázás élményét, keress geoládákat!

Duplázd meg a túrázás élményét, keress geoládákat!
Forrás: Pixabay / RoonzNL

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

Ha szeretnéd valamivel megfűszerezni a túrázást, próbáld ki a modern kori kincsvadászatot!

A geoládázás egy szuper játék, amivel fel tudjuk dobni a természetjárást. Lényege, hogy GPS-koordináták segítségével megkeressünk mások által erdőkben, városokban elrejtett ládákat, amiknek kinézetére semmi különös szabály nincs. Lehet egy régi uzsonnás doboz, tégely, fémkazetta, szóval bármi, amibe elrejthetünk valami apróságot. Ezek lehetnek fényképek, tárgyak, lista az előző megtalálók aláírásával és üzenetével, valamint egy jelszó.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Szerte az országban találhatunk ilyen ládákat, és keresésükhöz teljesen megfelel GPS-támogatásra képes mobiltelefonunk. Persze mindezt azután, hogy regisztráltuk magunkat a hivatalos geocaching oldalon. Pontos koordináták jelzik, merre is kell elindulnunk a kincskeresés során, ami pedig a legizgalmasabb, hogy a rejtekhely általában olyan helyen van, főleg erdőben, ami kevésbé szerepel a túraútvonalakon.

Ennek is van értelme, mert így csak az tudja megtalálni a dobozt, aki keresi, és sokszor szó szerint valami titkos helyre vezet minket a keresgélés. Lehet elrejtve egy fa odvában, egy szikla alatt, szinte bárhol, ami kicsit is különlegesnek számít. Kecsegtető túrázás szempontjából, mert sokszor olyan helyen találjuk meg a ládát, mint mondjuk az erdő legnagyobb fája, legérdekesebb sziklája, tehát csupa olyan dolog, amit nem biztos, hogy felfedeznénk magunktól.

Kép
forrás: Pixabay / silviarita

Igazi közösségi élmény együtt megtalálni az elrejtett kincset, amiből ráadásul elvehetünk valamit, eltehetjük emlékbe, viszont alapszabály, hogy ugyanebben az értékben vissza is kell raknunk valamit. Lehet egy üveggolyó, egy síp, egy versrészlet, fotó, matrica, szóval ebben az esetben is bármi, amiről úgy gondoljuk, hogy örülni fog neki a megtalálója.

Amikor már komolyabban vesszük a játékot, mi is feltölthetünk GPS-koordinátát az általunk elrejtett láda adataival, és képbe kerül a már említett jelszó. A geocaching weboldalán lehet jelezni az elrejtőnek a kóddal igazolva, hogy bizony mi megtaláltuk az általa elrejtett ládát, ezért pedig pontokat is kaphatunk a játék közösségi felületén. Mélyebben belemerülve komplexebb formáit is megtaláljuk a játéknak. Léteznek mozgó ládák, multiládák, de kezdésnek a legjobb, ha a hagyományos módot választjuk. Nehéz szavakkal leírni, milyen érzés megtalálni egy ilyen elrejtett kincset egy titkos helyen, ezért mindenkinek ajánlott legalább egyszer kipróbálni, mert garantáltan fel fogja dobni a kirándulást.

Videók

Kép
Stílus

Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között

Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.

Kép
Jármű

Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t

A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.

Kép
Szórakozás

Történelmet írt az NBA hárompontos-királya

Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.

Kép
Életmód

Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról

A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.

Kép
Életmód

A spermád megmondja, meddig élsz?

Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.

Kép
Szórakozás

„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03

A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!