Érdemes PS5 Próra váltani az alapmodellről?

A többség szerint értelmetlen, de a felmérések nem ezt bizonyítják.
Ritka az olyan pillanat, amikor a videójátékos-társadalom egy emberként hördül fel egy bejelentés hallatán, a PS5 Pro esetében azonban ez megtörtént. Nem volt indokolatlan a felháborodás, hiszen miután Mark Cerny bő egy hónapja leleplezte a konzol specifikációit, valamint árazását, a felhúzott szemöldökök számát meg sem lehetett volna számolni a játékosok között. Jelenleg egy hasonló látványvilágot produkáló PS5 Slim Digital Edition ára 180 ezer forint körül mozog, ezzel szemben a Pro-változatért mélyen a zsebünkbe kell nyúlni, és majdnem a dupláját, 320 ezer forintot kell kicsengetnünk. Sokan dörzsölték a tenyerüket, gondolván, a Sony stratégiai baklövése gondolkodóba ejti a konzolgyártót, ezzel szemben gyakorlatilag a PS5 Prót pont annyian veszik, mint az előző félgenerációs modellt.
Az elmúlt időszak eseményei után már lerágott csontnak számít a Sony új konzoljának bírálása, az árához mért specifikációi és képességei miatt. Arra kevesen számíthattak, hogy a bojkottal való fenyegetőzés ellenére a vásárlók jelentős részét egyáltalán nem fogja érdekelni a közfelháborodás, amit alá is támaszt az Ampere Analysis piackutató cég elemzése is. Számításaik alapján alig-alig fog elmaradni a PS4 Pro eladásaitól a félgenerációs utód, ami felveti a kérdést: vajon kinek éri meg ekkora különbözetet kifizetni az új modellért?
Aki csak most lép be a konzolok világába, annak legalább akkora dilemmát jelenthet a típusválasztás, mint annak, aki hezitál a sima PS5-ről PS5 Pro modellre való újításon. Mint tudjuk, a Pro nem rendelkezik optikai meghajtóval, úgyhogy az eddig megvásárolt lemezes játékainkat szépen a konzol mellé tudjuk rakni, vagy a zsebünkbe nyúlunk, és kifizetjük a plusz pénzt a külső meghajtóért. Sokan gondolják azt, hogy a digitális címeké a jövő, de felmérések alapján a játékosok 80 százaléka véli úgy, hogy nem hagyhatjuk hátra a fizikai formában megvásárolható címeket.
Apropó címek, Cerny prezentációja során már akkor kételyek merültek fel a gamerekben a Pro létjogosultsága kapcsán, amikor többéves játékokkal próbálta az úriember alátámasztani az alapmodell és a Pro közötti különbségeket. Az új funkciók között megtalálhatjuk a 8K-felbontást, a VRR-t, vagyis a variable refresh rate-et, valamint már tudjuk, hogy több mint 8500 korábbi címmel játszhatunk majd, jobb frame rate-tel, és felbontással.
Ismét felmerül a kérdés, érdemes-e a múlttal prezentálni a jövőt? Persze még nem derült ki, hogy a későbbiekben milyen exkluzív címekkel rukkol elő a Sony, amik már kihasználják teljes valójában a ray tracing és a quality mode adta lehetőségeket. Az emberi szem számára gyakorlatilag elhanyagolható grafikai különbségekről beszélünk, főleg ha ránézünk az FPS-számokra. De ha már a látványnál tartunk, hozzá kell tenni azt is, hogy szükségünk lesz egy borsos árú 120 hertzes tévére is, hogy egyáltalán láthassuk azokat az egyelőre elhanyagolható pozitívumokat, amiket az új konzol kínál nekünk. Ha puritánul akarjuk magunkat kifejezni, azt mondhatjuk, hogy kaptunk egy minden eddiginél erősebb konzolt, aminek segítségével egy FPS-játékban kicsit messzebb látunk, de nem tudjuk kihasználni a specifikációban rejlő potenciált.
Egyelőre az is hátráltató tényező, hogy a konkurencia nem lépett az ügyben, nincs félgenerációs konzol, emiatt aztán a játékokért felelős stúdiók sem fogják törni magukat, hogy kifejezetten a PS5 Pro konfigurációját vegyék figyelembe a fejlesztéskor. Összességében még mindig nyitott a kérdés, hogy lesz-e értelme a Pro modellnek hosszú távon, de sokan meg sem várják a választ. Egyelőre még nem jött el a "lázadás" ideje a gamer-társadalomban, úgyhogy az előrendelések és a piackutatás alapján nem kell aggódnia a Sonynak a bevételek miatt. A PS5 Prót épp annyian fogják megvásárolni, mint az előző félgenerációs modellt, miközben lassacskán egyeduralkodóvá válnak a nem hordozható konzolok piacán.
Vagány strapaórát mutatott a svájcibicskás Victorinox
A Victorinox nevét leginkább a svájcibicskák miatt ismerjük, de annál jóval szélesebb a palettájuk.
A sarkkörön hegyezik a legújabb csúcs-McLarent
Noha a McLaren W1 hivatalos bemutatóját már korábban megtartották, azért a tökéletesítés még mindig tart.
Mit köszönhetünk a tanároknak? – TRÚMEN S02E06
A TRÚMEN legfrissebb adásában egy nagyon fontos téma kerül elő: az oktatás.
Az ország, ahol az AI írja a törvényeket
Az Egyesült Arab Emírségekben húztak egy merészet, és azt mondták: rábízzák a törvények megírását a mesterséges intelligenciára.
Miért jó hőszigetelő anyag a kalcium-szilikát?
A kalcium-szilikátot gyakran használják szigetelésre kiváló hőállósága és nagy hőtűrése miatt, de penészgátló hatásáról is ismert. Ezeknek a tulajdonságainak köszönhetően nem csupán lakóépületek szigetelésére alkalmas, hanem akár erőműveknél, olajfinomítóknál, vegyi üzemekben vagy más olyan környezetben is használják, ahol szélsőségesen magas hőmérséklettel kell számolni.
Ennyit kellene hetente szexelned, hogy ne legyél depressziós
Bizony, van összefüggés az együttlétek és a lelki egészség között, a tudomány pedig pontos számot is tud mondani.