Eredeti vs. replika: ezekre figyelj mielőtt drága órát vásárolsz!

Eredeti vs. replika: ezekre figyelj mielőtt drága órát vásárolsz!
Forrás: Pixabay - imedias

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A mai hamisítványok már annyira profin készülnek, hogy megszólalásig hasonlítanak az eredetire, úgyhogy érdemes odafigyelni.

Sokak számára a karóra csupán egy időmérő eszköz, de a másik oldalon ott állnak azok, akiknek egy luxuskategóriás darab épp olyan imponáló és vágyott tárgy, akárcsak az autóbolondoknak egy Ferrari. Mielőtt első stílusos óránkat megvásárolnánk, mely reményeink szerint sokáig hű társunk lesz, érdemes alaposan megvizsgálni, mert még a legprofibb gyűjtők is képesek mellényúlni egy-egy modellel.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

A dühítő szó enyhe kifejezés arra a sokkra, amikor rádöbbenünk, hogy bizony minket átvertek a választott darabunkkal, az összeg visszatérítésére pedig már semmi esély nincs. Főként használtóra-vásárlás esetén érdemes figyelni, de sokszor már webshopok és kevésbé leinformálható boltok is keresik gyanútlan áldozataikat, akiket több százezer forinttal is képesek megkárosítani lelkiismeret-furdalás nélkül. Legyünk kegyesek, és a továbbiakban hívjuk a hamis órákat egyszerűen replikáknak, ami azért is helytállóbb kifejezés, mert avatatlan szemnek ezek az eszközök az eredeti típusok tökéletes másolatai, ezzel szemben egy hamis órát átlagos ismeretekkel is jó eséllyel ki lehet szűrni.

Azonnal gyanakodjunk, ha az órát nagy kedvezménnyel árulják, mivel a legexkluzívabb gyártók típusai nemcsak időtállóak, de az árukat is tartják. Az első szembetűnő tulajdonság kézbevétel után az adott darab súlya, ami eredeti szerkezetek esetében mindig nehezebb, mint a másolatoké, így óriási segítség lehet vásárlásnál, ha valaki által teszt jelleggel korábban már birtokunkba került az áhított típus.

A vizsgálódás során a külső jegyek minden márkánál különböznek, azonban a legtöbbet hamisított órák esetén, mint amilyen például a Rolex vagy az Omega, megfigyelhető, hogy az üveglap általában zafírból készült. Bizonyos szögben forgatva a zafírüveg lilás árnyalatot vesz fel, szemben a replikák olcsó anyagból készült üvegével. A buktató ez esetben, hogy a luxusmárkák is gyártanak fashion termékeket, ahol a zafírt több szempontot figyelembe véve mellőzik a gyártási folyamatok során.

A nemesfém kronográfoknál egy fokkal egyszerűbb dolgunk van, mert akárcsak egy gyűrűt, úgy az aranyórát is fémjelezni kell. Ehhez kapcsolódva pedig ki kell emelni, hogy a replikák esetében az arany változatok valamivel fényesebb árnyalatúak, mint amilyen az eredeti típus. A gravírozás minden gyártó esetében különböző stílusban és formában készül, amit értőbb kezek azonnal képesek kitapogatni. Laikusként elsődlegesen a specifikációkat érdemes szem előtt tartani, az Omega esetében például minden alkalommal egy 7-8 számból álló sorozatot kell keresnünk, de néhány gyártó már az óra szíján is különleges gravírozási eljárásokat használ.

A profi hamisítók persze nemcsak a külső jegyekben próbálják elérni a megtévesztés felsőfokát, ugyanis a számlapokat is képesek olyan minőségben előállítani, akár egy eredeti Rolex esetén, azonban egy nagyítót a zsebünkben cipelve ezt a problémát is kiküszöbölhetjük. A luxus időmérőknél tizedmilliméter eltérés sem fér bele, ugyanis ez esetben nem menne át a gyártó minősítésén. Ha a szemünk nem képes megkülönböztetni a nüanszokat, hallgassunk a fülünkre, ugyanis egy különleges, drága óra jellemzően semmilyen hangot nem ad ki magából, míg egy másolat esetén a halk ketyegés árulkodó lehet.

Szakértők szerint jelenleg a használtpiacon a luxusórák nagyjából 25 százaléka hamis, de minimum gyanúsak képek alapján is, és az eladók arra várnak, hogy csőbe húzzanak egy jóhiszemű vásárlót. Nyilvánvalóan egy nem kifutott modell vásárlása esetén könnyebb dolgunk van, azonban ha már nem gyártott típusról beszélünk, a használtpiacon hitelesítő tanúsítvány nélkül soha ne mondjunk igent az áhított karórára. Érdemes időt szánni az előkészületekre, mert a replikával ellentétben egy valódi luxusóra minőségének köszönhetően életünk végéig hű társunk maradhat.

Videók

Kép
Szórakozás

Keanu Reeves 10 legjobb filmje - szerintünk

Hollywood egyetlen olyan szupersztárja, aki inkább választja a metrót, mint a luxusautókat, és mi pontosan ezért imádjuk!

Kép
Jármű

Hogyan lett 120 év alatt a 10 km/óra sebességhatárból 130? – avagy érdekességek a KRESZ történetéből

Tudtad, hogy egészen 1941-ig Magyarországon is bal oldali közlekedés volt? És azt, hogy a KRESZ megalkotásával egy évvel megelőztük a mobilizációban akkor élen járó Nagy-Britanniát?

Kép
Tech

Ha a sima okosgyűrű snassz, akkor itt a 18 karátos arany

Ma már több gyártó is kínál efféle hordható okoseszközöket, de az Ultrahuman elképzelése kicsit más.

Kép
Szórakozás

Százával küldik vissza érmeiket az olimpikonok

Pár hónappal a versenyek után máris borzasztóan néztek ki a medálok, de a NOB kicseréli annak, aki kéri.

Kép
Szórakozás

Így keményítene be a részeg utasokkal szemben a Ryanair

A legnagyobb európai légitársaságnál betelt a pohár az ittasan problémássá váló utasokkal szemben.

Kép
Szórakozás

Generációk kedvenc ezermestere volt: így néz ki ma MacGyver, azaz Richard Dean Anderson

Ki ne emlékezne a titkosügynökre, aki mindenféle szorult helyzetben feltalálta magát. Ennyit változott MacGyver megformálója.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!