Euro 2024: itt a nyolcaddöntő párosítása – ki nyer a végén?

Szerda este kialakult az első egyenes kieséses kör mezőnye, sajnos a magyar válogatott nélkül.
Az utolsó csoportkör utolsó fordulójáig megvolt ugyan az esélyünk a továbbjutásra, azonban ahogyan kedden az angolok Szlovénia ellen, úgy szerdán a portugálok sem tudtak nyerni Grúziával szemben. Persze más meccs volt ez, hiszen Kvaracheliáék saját sikerükért hajtva mindent megtettek, és végül 2–0-s bravúrgyőzelmükkel teljesen megérdemelten léptek tovább, míg Portugália legtöbb nagy sztárját pihentetve teljesen ötlettelenül, indiszponáltan futballozott a találkozó nagy részében. Így az F-csoport másik meccsén hiába nyertek a törökök a csehek ellen, nekünk ez nem volt elég, Magyarország nem folytathatja az Eb-n. A skótok elleni győzelem azért biztosította, hogy emelt fővel búcsúzhassanak a mieink, akik igazából csak a Svájc elleni első félidőben betliztek, ezután tisztes helytállást láttunk tőlük.
Ami viszont az Európa-bajnokság szempontjából lényeges: a csoportkör lezárult, kialakult a nyolcaddöntő mezőnye, megvan a párosítás. Az egyik ág kifejezetten gyilkosnak ígérkezik, de ahogy azt ezen a kontinenstornán is láthattuk, lefutott meccs a másikon sem lesz.
Mutatjuk hát a párosítást, és tippelünk is az eddig látottak alapján a továbbjutók kilétére!
Egyik ág
Svájc – Olaszország: Tegnap estére az is kiderült, hogy az olaszok anélkül a bizonyos, 98. perces Zaccagni-gól nélkül kiestek volna. Nem a legjobb arcukat mutatták eddig a tornán, leszámítva talán az Albánia elleni fordítás perceit, de talán most erőt merítenek, és felpörögnek. Amúgy is hagyományosan későn ébredők. Svájc legyőzte a magyarokat, és sokáig a németek ellen is vezetett, most is kemény ellenfél lesz. Szoros olasz továbbjutást várunk.
Anglia – Szlovákia: Az angoloktól alighanem mindenki többet várt, három csoportmeccsükből egyet nyertek meg, csupán két gólt szerezve. Szlovákia meglepetésre elkapta a belgákat, majd harmadikként jutott tovább egy olyan csoportból, ahol minden együttes négy pontot gyűjtött. Azért azt mondanánk, az angolok kicsit összekapják magukat, és győznek.
Ausztria – Törökország: A sógorok számunkra a torna eddigi pozitív meglepetései, egy olyan csoportot nyertek meg, ahol előzetesen azt hittük, a harmadik helyért küzdenek legfeljebb. Ráadásul hat lőtt góljuk is a második legtöbb a németek (8) után. A törökök sem gyengék, bár a portugálok simán lelépték őket, másik két meccsüket behúzták. Innen egy szoros osztrák győzelmet mondanánk.
Románia – Hollandia: A román válogatott váratlanul magabiztos, 3–0-s sikerrel kezdett Ukrajna ellen, a további két meccsen azonban már csak egy büntetőgól jött össze. A hollandok is három ponttal rajtoltak, aztán játszottak egy döntetlent a franciákkal, végül gólgazdag meccsen alulmaradtak Ausztriával szemben. Szinte lehetetlen megjósolni, melyik arcukat mutatják legközelebb, de rájuk fogadnánk.
Másik ág
Németország – Dánia: A házigazda németek veretlenül, de végül nem százszázalékosan léptek tovább a csoportból. A dánok ellenben három iksszel csinálták meg ugyanezt, nem nyertek még meccset a tornán, nem olyan élesek, mint három éve. Ez sem lefutott párharc, de a németeket várjuk a negyeddöntőbe.
Spanyolország – Grúzia: A spanyolok lettek egyedül százszázalékosak a csoportkörben, náluk működött az is, hogy az utolsó fordulóban az addig kevesebb lehetőséget kapó kerettagok tudták megmutatni motiváltságukat, tudásukat. A grúzok újoncként nekünk nagyon fájó módon, de tökéletesen megérdemelten elverték Portugáliát, ám úgy hisszük, Spanyolország már nagy falat lesz. Ugyanitt pedig megkövetjük magunkat: az Eb előtti felvezetőben azt írtuk, Grúzia a mezőny leggyengébbje. Hát nagyon nem.
Franciaország – Belgium: A franciák az angolokhoz hasonlóan szintén csak egyszer nyertek, ráadásul két góljuk közül az egyik öngól, a másik büntető volt. Ebben a csapatban több kellene, hogy legyen. Csoportmásodikok voltak az osztrákok mögött. A belgák Románia mögött végeztek, a sors iróniája, hogy pont csak őket tudták megverni. Nem érezni bennük azt az erőt, amit korábban, innen a francia gárdát várjuk továbbjutásra.
Portugália – Szlovénia: Igen felemás eddig a portugál válogatott, mert bár minden esélyük megvolt rá, hogy a spanyolok mellett ők legyenek a másik százszázalékos csapat a csoportban, de az utolsó meccset elveszítették, és amúgy is sokszor volt nyögvenyelős a játékuk. Szlovénia ellenben története során először élte meg az egyenes kiesést, viszont a dánokhoz hasonlóan ők is nyert meccs nélkül jutottak be a nyolcaddöntőbe. Szerintünk Portugália most egészen más arcát mutatja, és simán továbbmegy.
Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között
Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.
Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.