Évtizedes olimpiai rekordok, amiket képtelenség megdönteni

Az olimpián résztvevő sportolók elsődleges célja érmet szerezni, és ha ez csúcsdöntéssel is jár, akkor lesz igazán fényes az az aranyérem.
Minden nemzet a legjobb sportolóit küldi a viadalokra, ami garantálja a kiélezett küzdelmeket, és a tizedmásodperceken, vagy centiken múló győzelmeket. Ha visszatekintünk az időben, látható, hogy száz évvel ezelőtt kis túlzással elég volt a legtehetségesebbnek, vagy éppenséggel a legerősebbnek lenni adott sportágban, viszont ma már az edzési módszerek folyamatos fejlesztésével, a grammra pontosan kiszámolt ételekkel, valamint egy egész életet felölelő kitartó munkával lehet csak igazán eredményes sportolóvá válni.
A fejlődésnek és a modernizációnak köszönhetően, ezzel együtt az emberi teljesítmény maximalizálásának hozományaként egyre nagyobb lehetőség nyílt az aktuális olimpiai rekordok megdöntésére a különböző versenyszámokban. Milák Kristóf például kétszáz méteres pillangóúszásban érte el a csúcsot négy évvel ezelőtt a tokiói olimpián 1:51.25-ös idővel, két évvel később pedig ezt is felülmúlta 1:50.34-gyel, ami a világrekordot is jelentette.
Hosszú Katinka olimpiai csúcstartó kétszáz méteres vegyesúszásban, valamint négyszázon is, ráadásul eredményei már 2016-ból származnak. A többi versenyzőnek tehát adott volt a lehetőség Katinka eredményének megdöntésére, ám eddig ő sem talált legyőzőre. Nyolc évvel ezelőtti időről beszélünk, ami igazán nagy szó, de vannak sokkal régebbről származó rekordok is, amiket ez idáig senkinek sem sikerült megdönteni. A 110 méteres férfi gátfutás olimpiai rekordját például 20 évvel ezelőttre datálhatjuk, Liu Hsziang kínai versenyző akkor ért el 12,91-es időt, ami elég volt ahhoz, hogy még mindig az ő neve állhasson a csúcstartók mellett.
A négyzáz méteres női síkfutás olimpiai csúcsáért 1996-ig kell visszautaznunk az időben Atlantába, ahol a francia Marie-José Pérec 48,25-el nyerte meg a számot. Kétszáz méteren még messzebb kell tekintenünk, egészen az 1988-as szöuli olimpiáig, azon a tornán futott csúcsot, és egyben világrekordot is Florence Griffith Joyner amerikai sportoló 21,34 másodperccel. Ugyancsak a szöuli játékok óta megdöntetlen a 4x400 méteres női váltófutás 3:15.17-es ideje is, viszont még ennél is elképesztőbb, hogy a síkfutás 800 méteres változatában már 44 éve, egészen 1980 óta nem talált legyőzőre a szovjet Nagyezsda Olizarenko 1:53:43 másodperces idejével.
A férfi magasugrásban az amerikai Charles Austint 1996-óta nem lehet letaszítani a trónról 239 centiméteres ugrásával, de a szovjet Szergej Litvinyov kalapácsvető 84,8 méteres hajítását sem sikerült megdönteni 1988 óta senkinek. Elképesztő, hogy a női súlylökők között 1980 óta nem talált legyőzőre a keletnémet Ilona Slupianek 22,41 méteres lökésével, de minden rekord közül a legmegdöbbentőbb az amerikai Bob Beamon nevéhez kötődik. A távolugrás számában elért 890 centiméterrel 1968 óta, vagyis hihetetlen módon 56 éve tartja a rekordot az olimpiák történetében.
Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között
Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.
Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.