Ezeket a magyar rajzfilmsorozatokat imádtuk gyerekként

A korábbiakban már kiválasztottuk a legjobb egész estés meséket a magyar rajzfilmgyártás aranykorából, most pedig összegyűjtöttük a legjobb sorozatokat.
A Pannónia Filmstúdió alkotásai közül bőven lehet válogatni. A felsorolt sorozatok esszenciáját a megragadó történeteik, a fantasztikus szinkronmunka és a zseniálisan tálalt humor adja. Az időtálló mondanivalójukkal és tanulságaikkal pedig egyedülálló módon sikerült mélységet csempészni az alkotásokba. Bátran vegyük elő a listán szereplő sorozatokat, mert akárcsak a Macskafogó és társai, úgy ezek sem fognak szégyent vallani, ha könnyed kikapcsolódásra vágyunk egy esős nyári napon.
A filmes válogatást itt tudod megnézni:
A Mézga család különös kalandjai
Az egyik legnépszerűbb és legsokszínűbb magyar sorozat volt a Mézga család, ami három teljes évadot élt meg, valamint egy elkaszált negyediket. Külön bekezdésekre is bonthatnánk a cselekményt, annyira különböztek egymástól a mese évadai. Mint a legjobb magyar vonatkozású rajzfilmek terén, úgy itt is Nepp József, Romhányi József, és Ternovszky Béla felelt Mézgáék útjának egyengetéséért. Az első évadban MZ/X, vagyis a 30. századbeli rokon küldte vissza a jövőből a különböző modern eszközöket a családnak fénypostán, míg a másodikban Aladár a kutyájával, Blökivel fedezte fel a világűrt. A Mézga Aladár különös kalandjai nagyban eltért az első felvonás tematikájától. A Gulliverkli 5 űrhajóval meglátogatott bolygók a klasszikus sci-fik világát idézték. A harmadik évadban aztán vakációzni indult a Mézga család, és a bonyodalmak is a nyaralásnak nem éppen nevezhető utazás körül forogtak. A karakterein keresztül a rajzfilm kiválóan figurázta ki az emberek szellemi képességeit és legjellemzőbb vonásait. Talán mindenki találkozott már egy tipikus Máris szomszéddal, akit a sorozatban megformált figura nagyszerűen prezentál. Idézhető mondatokban nincs hiány, amik közül talán a legtöbbet hallott Paula konklúziója volt minden rész végén. Rímekben gazdag kiváló humorvilág, remek karakterek, változatos történet jellemezte végig a sorozatot, aminek népszerűsége a mai napig töretlen a rajongók körében.
Miért nem a Hufnágel Pistihez mentem feleségül?!

Frakk, a macskák réme
Cseh András és Nagy Pál rendezte, valamint Bálint Ágnes írta ezt a különleges, "papírkivágásos" technikával készült rajzfilmsorozatot. Az 1971 és 1985 között vetített széria négy fő karakterre támaszkodott, akik Irma néni, Károly bácsi, Frakk, a magyar vizsla, valamint a két elkényeztetett, falánk macska, Lukrécia és Szerénke voltak. A cselekmény fő mozgatórugója a macskák és a kutya közti ellenséges, de humoros köntösben tálalt viszony volt, ahol a becsületes vizslára hárult a feladat, hogy megregulázza Lukréciát és Szerénkét. Igazán egyedi stílusú mese volt, szerethető karakterekkel, és a két macskával, akik a lustaság megtestesítői voltak.

Kérem a következőt!
Nepp, Romhányi és Ternovszky nevéhez fűződik az erdőlakók doktorának, Dr. Bubónak a története. A három évadot megélt rajzfilm 1973-ban került képernyőre, és bevallottan készült inkább a felnőttek ízléséhez igazítva, mint a gyerekekéhez. Az elnagyolt karakterek viszont a gyerekek számára is népszerűvé tették a sorozatot, amiben Dr. Bubó, az uhubagoly, valamint asszisztense, Ursula nővér segített a megbetegedett állatok gyógyításában, valljuk be, főként kevés sikerrel. A nyelvi poénokra támaszkodó rajzfilm sokkal komolyabb volt, mint amit mutatott, köszönhetően az átvitt értelemben tálalt társadalomkritikának.
Kígyónak lábsó, madaraknak fogsor!

A nagy ho-ho-horgász
Csukás István és Dargay Attila remekműve 1982-ben jelent meg, ikonikus főcímzenéjét pedig a 100 Folk Celsius szerezte. Két évadot élt meg a sorozat, amiben a mindenre elszánt ravasz horgász és barátja, a Főkukac kalandjait követhettük végig. A helyzetkomikummal operáló sorozatban horgászunk a kudarcok ellenére sosem adta fel a pecázás iránti szenvedélyét, és a legkülönbözőbb módokon próbált halat fogni, szó szerint mindenhol. Mindegy volt, hogy tó partján, vagy a panelház egyik emeletén, a nagy ho-ho igyekezett kihozni a legjobbat a szituációból, hiszen semmi másra nem volt szüksége, mint csalira, és egy-két jó horogra.

Vízipók-csodapók
A rajzfilmet 1975-től 1985-ig sugározták, a forgatókönyvért Bálint Ágnes és Kertész György felelt, a rendezés feladatát az évek során Szabó Szabolcs, Haui József és Szombati Szabó Csaba vállalta el. A főcím biztos beleégett minden gyerek tudatába, annyira fülbemászó volt a dallam. A víz alatti élet bemutatása mellett az egymás elfogadására is épülő sorozat két fő karaktere Vízipók és a szárazföldön élő Keresztes barátja voltak. A mese során az ő gondolataikkal ismerkedhettünk meg, emellett a rovarvilág számos más teremtményével is találkozhattuk, ezáltal bőven kapott edukatív vonalat is a széria.
Jön, jön, jön a Vízipók!

Magyar népmesék
A Magyar népmesék 1977-től kezdve 9 évadot élt meg, és összesen száz rész készült belőle. A fülbemászó főcímzene a Kaláka együttes nevéhez fűződik, a rendezésért pedig Jankovics Marcell felelt. A különlegessége a sorozatnak a gyönyörűen megrajzolt képi világ, a történelmi alapokra való támaszkodás, és a narrált történet volt. A mesélő szerepe a harmadik évadtól kezdve végig Szabó Gyuláé lett, akinek karakteres orgánuma és barátságos hangszíne nagyban hozzájárult a sorozat sikeréhez.

Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.
Élőben tolmácsolhat hamarosan az Apple AirPods
Az iOS 19 hozhatja meg a rendkívül hasznos új funkciót az Apple vezeték nélküli fülhallgatójába.