„A kínaiak sem fogják lemásolni” – kiakadt a világ az elektromos Ferrarin

„A kínaiak sem fogják lemásolni” – kiakadt a világ az elektromos Ferrarin
Forrás: Ferrari

Szórakozás

Hamisítatlan stadionélmény a nappaliban - kezdődhet a szurkolás

Promóció

Okosóra, gázgrill, barista kávé és konzolélmény: így változtak az apák napi ajándékozási szokások

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

Ha már a márka korábbi vezére és az olasz miniszterelnök-helyettes is megszólal, tényleg komoly dologról van szó.

Ahogyan azt mi is megírtuk, a Ferrari a héten bemutatta története első tisztán elektromos autóját. Mondani sem kell, hogy ez történelmi esemény, mert bár hibridjük már korábban is volt, ez most mégis egy minden eddigitől gyökeresen eltérő modell. A Luce névre keresztelt újdonság viszont finoman szólva sem aratott osztatlan sikert. Ne kerteljünk, irtó ronda lett, de még jobb esetben is csak jellegtelennek lehet nevezni. Mintha egy globális médiahekk lenne, még mindig arra várunk, hogy bejelentsék, vicceltek, és mindjárt megmutatják az igazit...

Amikor az olasz sportkocsigyártó először csinált SUV-t, akkor is sokan elégedetlenkedtek, de a Purosangue legalább ferraris karaktert kapott, na meg volt egy szívó V12-ese, ami elnyomta a kritikus hangokat. A Lucéról ellenben semmi ilyesmit nem lehet elmondani, egyesek konkrétan támadásként értelmezik a Ferrari-tulajokkal szemben.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Pedig rég elmúlt már az az idő, amikor alapvetés volt, hogy egy villanyautó csakis csúnya lehet. Gondoljunk csak a Porsche Taycanra: na ugye, hogy lehet ezt úgy is, hogy a végeredmény illeszkedjen a márka arculatába. Erre most ott tartunk, hogy a Luce az emblémán kívül semmit nem őrzött meg abból, ami miatt egy Ferrariért lehetne lelkesedni: nincs üvöltve hörgő, benzinzabáló V-motor, és nincs olyan rajongható forma sem, mint anno a Testarossa, az F40, az F50 vagy akár csak a 458 esetében.

Ha valamikor, akkor most, a legelső elektromos gépüknél tényleg nagyot kellett volna gurítani. Úgy fest, az Apple-nél már-már legenda státuszba emelkedett Sir Jony Ive nem a megfelelő ember volt a feladatra, nem véletlen, hogy idehaza is több szakíró a Magic Mouse-hoz hasonlította a Lucét. Persze akadhatott volna valaki, aki a tervek láttán azt mondja, ezt mégsem kellene. Mondjuk az egy dolog, hogy mit mondanak az újságírók, meg az egyszerű autóbolondok – csakhogy az autó láttán már olyan szakemberek is megszólaltak, akiknek érdemes adni a szavára.

Itt van mindjárt Luca di Montezemolo, akit még maga Enzo Ferrari vett maga mellé asszisztensnek a hetvenes években, és akit 1991-ben Gianni Agnelli megtett a Ferrari fejének, az elnöki tisztségéről 2014-ben mondott le. A most 78 esztendős Montezemolo úgy szállt bele páros lábbal a Lucéba, hogy még vissza is fogta magát:

Ha kimondom, amit gondolok, azzal csak ártok a Ferrarinak. Egy legenda lerombolását kockáztatjuk. Szörnyen sajnálom. Remélem, legalább az emblémát leveszik róla. De legalább ez egy olyan autó, amit a kínaiak biztosan nem fognak lemásolni – nincs rá szükségük.

Nem Montezemolo volt azonban az egyetlen, aki csalódottságának adott hangot. Olaszország miniszterelnök-helyettese, egyben közlekedési minisztere, Matteo Salvini is köszörülte egy kicsit a nyelvét a villany-Ferrarin, még az sem zavarta, ha esetleg tovább szítja a feszültséget a vállalat egyik legnagyobb részvényesének számító Elkann-Agnelli családdal:

Elektromos, elképesztően drága, esztétikailag pedig magáért beszél. Mindenre hasonlít, csak egy Ferrarira nem. És ez lenne az innováció? Nem tudom, mit mondana erre Enzo Ferrari.

A főként luxusautók kereskedelmével foglalkozó Vincenzo Rosei egyenesen összeesküvés-elméletekbe bocsátkozott, mondván a tény, hogy a Luce ilyen mértékben szakít a Ferrari megszokott formanyelvével, arra enged következtetni, hogy maga a gyártó is a bukást kívánja. Ezzel felmutatnák a világnak (legfőképp az európai döntéshozóknak), hogy ők megpróbálták a villanyautót, csak az nem kell senkinek, kérjük vissza a benzinmotorokat.

A Ferrari-gyűjtő Davide Giacchetti pedig szinte sokkot élt át, úgy véli az újdonság olyan, mint egy kínai tucatautó, nincs benne semmiféle egyediség. Se hang, se forma – mintha csak egy szappan lenne. A sarkos véleményekre persze a piac is azonnal reagált, a Ferrari részvényei nyolc százalékot estek a tőzsdén.

Ha mégis nagyon akarod, nézd meg újra a Ferrari Lucét a galériában, és fejtsd ki a véleményedet Facebook-oldalunkon:

Galéria / 31 kép

Ferrari Luce elektromos autó

Megnézem a galériát

Szórakozás

Hamisítatlan stadionélmény a nappaliban - kezdődhet a szurkolás

Promóció

Okosóra, gázgrill, barista kávé és konzolélmény: így változtak az apák napi ajándékozási szokások

Kép
Sport

Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk

Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.

Kép
Utazás

Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz

„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.

Kép
Sport

Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja

A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.

Kép
Világ

Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma

Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.

Kép
Szórakozás

Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást

Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.

Kép
Stílus

Merész cipőválasztással érkezett meg a vébére Erling Haaland

A norvég sztárcsatár a nyár egyik slágerében szállt le a norvég válogatottat szállító repülőgépről.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!