A világ egyik legnagyobb stadionját építi fel Marokkó

A foci-világbajnokságok századik évfordulóját ünnepeljük 2030-ban, akkorra szánják a Grand Stade Hassan II-t.
1930-ban Uruguayban rendezték meg az első labdarúgó-világbajnokságot, ez pedig azt jelenti, hogy szűk hat év múlva, 2030-ban jubilál a futballvilág legrangosabb eseménye, kereken százéves lesz a vébé. Emiatt a lebonyolítás is tartogat különlegességeket, ugyanis három fő rendező lesz, két kontinensről: Spanyolország, Portugália és Marokkó – ilyesmire még nem volt példa. A nyitómeccset az első világbajnokság házigazdája, Uruguay fogadja be, továbbá Paraguay és Argentína is kap egy-egy találkozót.
Erre a tornára készül el Marokkóban a világ egyik legnagyobb stadionja, a Grand Stade Hassan II, amely az országban 1961-től 1999-ben bekövetkezett haláláig uralkodó II. Haszan király nevét viseli. Az Oalalou + Choi, valamint a Populous kivitelezésében épül meg a 115 ezer férőhelyes létesítmény, amely rögtön dobogóra is kerül a globális toplistán, beékelődve az indiai Narendra Modi (132 ezer) és az észak-koreai Rungnado Május Elseje Stadion (114 ezer, de eredetileg 150 ezresre épült) közé.
Százhektáros területen fekszik majd az új stadion, amelyet egészen különleges megoldással álmodtak meg: a tradicionális marokkói sátrakat idézi külseje. Ezáltal nemcsak a lelátók lesznek fedettek, de még botanikus kert is helyet kap a játék- és nézőtéren kívül. Belül természetesen minden megfelel majd a FIFA kívánalmainak, a lelátót szektorokra osztják, és lesz külön VIP, sőt a még jelentősebb személyek számára fenntartva VVIP részleg is.
A Populousnak egyébként már van tapasztalata hatalmas és fontos sportlétesítmények terén, ők jegyzik a Tottenham Hotspur otthonát, valamint az Arsenal székhelyét, az Emirates Stadiumot, megannyi olimpiai helyszín mellett. Az pedig még nagyon a jövő zenéje, hogy a vébé után miként hasznosítják a monumentális stadiont: jelenleg a casablancai Mohammed V Stadium a legnagyobb a maga 67 ezres kapacitásával, de előfordult már, hogy százezren is bezsúfolódtak. A helyi élvonal, a Botola átlagos nézőszáma ellenben csupán alig több mint hatezer fő.
Nézd meg a látványterveket a galériában!
Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között
Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.
Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.