Promóció
Lehet, hogy te is túl gyakran mosod a hajad?

A szakember szerint sokan hajlamosak túlzásokba esni, mert attól félnek, zsíros lesz a hajuk. Pedig sokszor alaptalan a félelem.
Nemrégiben rákkeltő vegyületek jelenlétére bukkantak a kutatók bizonyos száraz samponok esetében, a vizsgálatnak azonban nemcsak az adott termékek használata szempontjából van jelentősége. A szakemberek ugyanis egyúttal rávilágítanak arra, hogy érdemes átgondolni a hajápolási szokásainkat. Azt mondják, nem létezik egyetlen általános igazság, hogy milyen gyakran kellene hajat mosni, de jó tanácsot azért meg lehet fogalmazni.
A témában dr. Anthony Rossi, a New York-i Memorial Sloan Rákközpont és az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia munkatársa szólalt meg a CNN-nek. A szakember szerint sokan esnek abba a hibába, hogy minden nap megmossák a hajukat, mert attól tartanak, egyébként zsírosodna. Érdemes viszont tenni egy próbát a kevesebb mosással, ugyanis az esetek többségében kiderülne, hogy valójában nincs szó ilyen problémáról. Persze még mindig lehetnek olyanok, akik viszont nem fogják tudni tartani ezt a ritkább ütemet, mert folyton olyan érzésük lesz, mintha nem lenne tiszta a hajuk vagy a fejbőrük.
Arra viszont ő sem tud egyértelmű és általános érvényű választ adni, hogy milyen az ideális gyakoriság. Elmondása szerint ez nagyban függ a hajtípustól, de a hajviselettől, az életkortól, sőt attól is, hogy mennyit mozgunk, mivel foglalkozunk. Pácienseinek többnyire azt javasolja, heti egyszer, legfeljebb kétszer mossák meg a hajukat, viszont ha olyan beavatkozások is becsúsznak, amelyek szárítják azt (például a szőkítés, dauerolás, kiegyenesítés), akkor érdemes még tovább ritkítani, hogy elkerüljük a haj károsodását, törékennyé válását, a végek töredezését.
A napi rendszerességet kizárólag azoknak lehet jó szívvel tanácsolni, akiknek valóban nagyon zsíros a haja. Serdülőkorban például a megnövekedett hormonszint fokozott zsírtermelődést okoz. Ez pedig nemcsak pattanásos bőrben, hanem zsírosabb hajban is megmutatkozik. Az akadémia szerint viszont az öregedéssel együtt általában a zsírtermelődés is csökken. Kiszáradásra hajlamosabb lehet a göndör, illetve hullámos haj. Ilyen esetekben két-háromhetente is elegendő a samponos tisztítás. A klóros víz, például strandon vagy uszodában, szintúgy szárító hatású.
Dr. Rossi ugyanakkor azt is hangsúlyozza, hogy a haj és a fejbőr ápolása nem merül ki a mosásban, nem leszünk igénytelenek pusztán attól, ha ezt ritkábban tesszük. A fésülködés például fellazítja és segít eltávolítani az elhalt hámsejteket – ez amúgy természetesen a szakállra is igaz. Ugyanilyen hatása lehet a fejbőr, vagy az arcszőrzet alatti bőrfelület masszírozásának. Szükség esetén nedvesíthetünk, vagy tápláló, hidratáló kozmetikumokat is használhatunk.
Az orvosok szerint van az a pont, amikor már nem érdemes magunkon kísérletezni. Ha állandó vagy gyakran visszatérő problémát tapasztalunk a hajunkkal, fejbőrünkkel, legyen szó korpásodásról, gyenge, törékeny hajról, vagy annak hullásáról, javasolt felkeresni a bőrgyógyászt.
Forrás: CNN
Olyan magasra jutott ez a Porsche, ahol még nem járt autó
Egyetlen szárazföldi jármű sem mászott még fel olyan magasra, mint ez a módosított Porsche 911, ráadásul nem is Dakarról van szó.
Günzer Tamás lett az Év Bortermelője Magyarországon
A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményért ítélik oda.
Soha nem volt ilyen drága az arany
Megdőlt a 2020-as csúcs, és további drágulás várható.
Filléres építés méregdrágán: Deus W650
A kultikus Deus egyik korai építését árverezte el a Bonhams aukciós ház.
Három egészen elképesztő új Breitling
Az autós vonatkozású Top Time sorozatba érkezett három tourbillonos modell.
Ismét betalált Szoboszlai a Liverpoolban
Küzdelmes mérkőzést nyert meg a Liverpool, a magyar középpályás a 94. percben lőtt a hálóba.