Ház az erdőben: modern otthon is lehet összhangban a természettel
Egy épület úgy is lehet modern és korszerű, hogy közben illeszkedik az őt körülvevő történelmi utcaképbe vagy érintetlen tájba.
A torontói székhelyű Drew Mandel Architects építészeti stúdió modern szemlélettel dolgozik, figyelnek arra, hogy épületeik illeszkedjenek a környezetbe, legyen szó természetről vagy történelmi városrészről. Lakóházak mellett terveztek már irodákat és üzleteket is, és minden esetben tartották magukat ahhoz, hogy épületeiknek úgy kell érdekesnek és korszerűnek lenniük, hogy közben beleillenek az utca- vagy tájképbe.
Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!
Követem!Ez a szemlélet vezette az Oneida Ridge lakóház tervezését is, amelyet már a lokáció is különlegessé tett: a Niagara-melléki erdőben egy hathektáros erdő tisztására húzták fel, és a megrendelő számára fontos volt, hogy illeszkedjen a tájba. Hogy ez a szempont ne csak fotókon érvényesüljön, a munkálatokat egy környezeti hatástanulmány előzte meg. A helyi természetvédelmi hatósággal szorosan együttműködve vizsgálták az ott élő állatok vándorlását, az élőhelyeket, az őshonos fajokat és a helyi növényeket, hogy az erdő minél inkább megőrizze eredeti állapotát. Nem egy házat kellett építeni kerttel az erdő közepére, hanem az erdő részévé kellett tenni.
Az épület szerkezetileg két szárnyból áll, melyeket az üvegezett bejárat köt össze. Az északi szárnyban található a garázs, a műhely és a rekreációs szoba, míg a déliben a lakóterek, mint a konyha, az étkező, a nappali, a mosókonyha, a hálószobák és a fürdőszobák. A természetes fény maximalizálása miatt a padlótól a mennyezetig érő ablakokat építettek be, amiken keresztül a földszintről a sziklákra, az emeletről a lombkoronákra nyílik kilátás.
A belsőépítészetben a helyszínnel harmonizáló természetes anyagok domimálnak, mint a diófa és a különböző kövek - apropó, kövek: a munkálatok során a földből kiemelt sziklákat visszahelyezték a környezetbe, ülőhelyekként vagy például a tetőn lévő sziklakert részeként, ahova őshonos növényeket telepítettek.
Mivel az ingatlan messze esik a közművektől, de egész éves használatra tervezték, teljesen önfenntartó, szigetként üzemel. A fűtést geotermikus energiával oldották meg, a tetőre napelemek és napkollektorok kerültek, a vizet saját kútból nyeri, a szennyvíz pedig egy természetes ülepítő és szűrőrendszeren keresztül jut vissza a környezetbe.
Keanu Reeves 10 legjobb filmje - szerintünk
Hollywood egyetlen olyan szupersztárja, aki inkább választja a metrót, mint a luxusautókat, és mi pontosan ezért imádjuk!
Hogyan lett 120 év alatt a 10 km/óra sebességhatárból 130? – avagy érdekességek a KRESZ történetéből
Tudtad, hogy egészen 1941-ig Magyarországon is bal oldali közlekedés volt? És azt, hogy a KRESZ megalkotásával egy évvel megelőztük a mobilizációban akkor élen járó Nagy-Britanniát?
Ha a sima okosgyűrű snassz, akkor itt a 18 karátos arany
Ma már több gyártó is kínál efféle hordható okoseszközöket, de az Ultrahuman elképzelése kicsit más.
Százával küldik vissza érmeiket az olimpikonok
Pár hónappal a versenyek után máris borzasztóan néztek ki a medálok, de a NOB kicseréli annak, aki kéri.
Így keményítene be a részeg utasokkal szemben a Ryanair
A legnagyobb európai légitársaságnál betelt a pohár az ittasan problémássá váló utasokkal szemben.
Generációk kedvenc ezermestere volt: így néz ki ma MacGyver, azaz Richard Dean Anderson
Ki ne emlékezne a titkosügynökre, aki mindenféle szorult helyzetben feltalálta magát. Ennyit változott MacGyver megformálója.