Promóció
A II. világháborúban elsüllyedt tengeralattjárót találtak az óceán mélyén
Közel ezer méter mélyen, a Fülöp-szigetek térségében bukkantak rá a USS Harderre.
A második világháború során széles körben használtak tengeralattjárókat a hadban álló országok, és ekkorra már a technika is sokat fejlődött az első világháborúshoz képest. Az Egyesült Államok Haditengerészete 1942. augusztus 19-én bocsátotta először vízre a USS Harder nevű hajót, amelynek első bevetése az év decemberének elején indult el. Ezt a tengeralattjárót egy, a tengeripérfélék családjába tartozó, főként Dél-Afrika partjainál élő halról nevezték el, az úgynevezett Gato-osztályba sorolhatjuk, meglehetősen nagy hatótávúnak számított.
Az ellenséges erők azonban 1944. augusztus 24-én, a Fülöp-szigetek legnagyobb és legnépesebb szigete, Luzon közelében elsüllyesztették, 79 fős legénységgel merült alá a mélybe. Most, nyolcvan év után végre rábukkantak a Naval History and Heritage Command (NHHC) víz alatti régészei, akik a Tiburon Subsea és a Lost 52 Project vezetőjének, Tim Taylornak az adatait is felhasználták.
Bár közel ezer méter mélyen nyugszik a tengeralattjáró, nincs felborulva, tőkesúlyán pihen, és a kutatók szerint igen jó állapotnak örvend, már legalábbis a körülményekhez képest. Sokszor ezeket az elsüllyedt gépeket nem könnyű beazonosítani, most viszont más a helyzet, egyértelmű volt a tudósok számára, hogy a USS Harderről van szó. Az NHHC igazgatója, Samuel J. Cox úgy nyilatkozott, hogy a tengeralattjáró a győzelem hajszolása közben veszett oda – és mint tudjuk, a győzelemnek ára van, csakúgy mint a szabadságnak. Azonban a USS Harder számos japán hadihajót elsüllyesztett, mielőtt megsemmisült.
Azt mondják, a hajó megtalálása lehetőséget ad arra, hogy méltóképpen tisztelegjenek a legénység előtt. A USS Harder roncsát beszkennelték, és ebből, valamint az elkészített fotókból egy olyan 4D-s modellt raktak össze, ami segít a helyszín feltérképezésében. Arról ugyanakkor nem esett szó, hogy felmerülhet-e egyáltalán a kiemelés gondolata.
Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!
Követem!Promóció
ASUS Zenbook S 14: A modern férfi tökéletes társa
Promóció
Végre egy számla, amelynél a bank alkalmazkodik az ügyfelekhez
Melyik óra kerüljön a fa alá? Karácsonyi tippek minden kategóriában
Ne ajándékozz zoknit, ajándékkosarat vagy dezodor- és tusfürdőcsomagot, egy órával nemcsak karácsony napján, de még hosszú évekre maradandó ajándékot adhatsz. Legyen szó egy elegáns darabról az ünnepi vacsorákra, sportos társról a kalandokhoz vagy valamiről a rohanó hétköznapokra – ebben a cikkben összeválogattunk pár ötletet minden pénztárcához igazodva.
Megépítheted a T1-es Transporter bokszermotorját
Az 1:4-es méretarányú modell ráadásul mozog és hangot is ad, már majdnem annyira vagány, mint az igazi.
A történelem legkatasztrofálisabb fesztiválja - Woodstock 99
Sokan úgy emlékeznek rá, mintha a pokol kapui nyíltak volna meg.
Fékezd meg a gyorsvonatot: így kezelhető a korai magömlés
Előfordult már, hogy egy kicsit túl gyorsan célba értél? Ha igen, ne aggódj, nem vagy egyedül. A férfiak nagy része találkozik ezzel a kihívással élete során. De mi lenne, ha azt mondanám, hogy van egy egyszerű megoldás, amit bárhol, bármikor gyakorolhatsz, és amitől újra a kezedbe kerülhet az irányítás? Igen, a Kegel-gyakorlatok lehetnek a titkos fegyvered! Ismerjük meg, hogyan hozhatnak változást, és miért nem csak nőknek valók.
Így nézhetett ki az igazi Mikulás a tudomány szerint
Kultúránként változó a Mikulás ábrázolása, és az is, hogy milyen szerepe van. Most a tudósoknak hála, megnézhetjük, milyen lehetett.
Tudod, ki volt az első, aki összetörte gitárját a színpadon?
Sokak szíve összeszorul a színpadon csattanó gitárok láttán, de azt meg kell hagyni, elég hatásos show-elemről beszélünk.