Promóció
Fejjel lefelé nyomták rá a repülőt, százmilliókat ért egy bélyeg

Az Inverted Jenny néven emlegetett bélyeg nem annak ellenére, hanem pont azért roppant értékes, mert hibás.
Bár többnyire az unalmas tevékenységek közmondásos szinonimájaként emlegetik, a bélyeggyűjtés valójában tartalmas és érdekes hobbi. Már magával a rendszerezéssel is el lehet tölteni az időt, de a legjobb része a ritka és érdekes darabok felkutatása, a különféle sorozatok történetének megismerése. Ez utóbbi adja talán a legnagyobb élményt, és alakít ki kötődést a gyűjteményhez. Most viszont álljunk meg egy pillanatra, és nézzük meg, Peter Griffin hogyan viszonyult a bélyegekhez:
Ma már persze eleve annyira visszaszorult a postai levélben történő kommunikáció, hogy kimondottan keveset találkozunk bélyegekkel, kevesebb a gyűjtő is, de azért még így is sokan vadásznak a különlegességekre. És hogy mitől lehet vonzó egy-egy bélyeg? Például attól, hogy nagyon régi, ritka, esetleg hibás. A hiba alatt nem azt kell érteni, hogy a borítékkal együtt miszlikbe szaggatták, hanem azt, ha például valamilyen nyomdai pontatlanság miatt vált egyedivé.
Nem csoda, hogy igen nagy érdeklődés övezi az alábbi képen látható, Inverted Jenny névvel illetett bélyeget. Azt ugyanis több mint száz esztendeje, 1918-ban nyomták abból az alkalomból, hogy a Curtiss JN–4HM „Jenny” modellje szolgálatba állt a US Mailnél, első amerikai postarepülőgépként. Az első repülés tiszteletére adtak ki új bélyeget, csakhogy az idő szorította a nyomdászokat, így véletlenül fejjel lefelé került a duplafedelű repülő a bélyegekre.

Csupán egyetlen ív, azaz száz darab került forgalomba ebből a változatból, amivel a legritkább és legértékesebb nyomdai hibás amerikai bélyegnek számít. Eredetileg 24 centes névértékkel adták ki, 2013-ban viszont készült egy kétdolláros újrakiadás belőle. Az eredeti széria egyik darabja 2007-ben 977500 dollárért, vagyis 340 millió forintért kelt el, egy ismert gyűjtő, Charles Hack vásárolta meg. Az amúgy az ív ötvenhetedik darabja volt.
Hacknek a jelek szerint erős becsípődése lehet az Inverted Jenny, ugyanis már az a példány sem az első volt a kollekciójában, most pedig vett egy újabbat, még drágábban. A negyvenkilences sorszámúról van szó, amelyet sokáig elveszettnek hittek, csak 2018-ban került elő. Mondhatjuk, hogy szerencsére, ugyanis ez a teljes ív legjobb állapotban fennmaradt darabja, mivel szinte végig egy széfben pihent érintetlenül, még a fénytől is védve. A Robert A. Siegel aukciósház elnöke, Scott Trepel szerint színei hibátlanok és frissek, egyszerűen tökéletes az egész, ahogy van.
Charles Hack már a 2018-as megtalálása után meg akarta kaparintani a bélyeget, de akkor 50 ezer dollárral lemaradt az 1,6 milliós nyertes licit mögött. Ezúttal viszont nem bízta a véletlenre, simán leszámolt érte kétmillió dollárt, azaz majdnem 700 millió forintot. Tervei szerint ő is széfbe zárja, és csak akkor veszi elő, ha rokonoknak, barátoknak mutatja meg. Annál ugyanis sokkal többet ér, mintsem közszemlére bocsássa.
A focicsapat menedzsere Patek Philippe-re és Teslára szórta a lopott pénzt
Közel nyolcmilliárd forintnyi dollárt sikkasztott el, amit aztán nem sikerült jól befektetni.
Elon Musk azonnal kirúgatná a Disney vezérigazgatóját, mert az nem hirdet nála
Elon Musk továbbra is csúcsformában van, pedig az elmúlt hetekben is nagyot ment.
A Cybertruck még Porschét vontatva is lenyomott egy Porschét
Pedig a 911-es nem is húzott maga után Cybertruckot.
Mohó volt a tulaj, rajta maradt a törött Lamborghini
Senki nem adta meg a vágyott 1,5 millió dollárt, 1,35-ért meg hülye lett volna odaadni.
13 óra, amiből kiderül, hogy tart ma az óraipar
Összeszedtük az idei év legfontosabb újdonságait, amelyekből kiderül, mit gondolnak a világról a gyártók.
Három új Marvel-sorozat jön a Disney Plusra
Két spinoffot és egy animációs szériát kapunk, az egyik már januárban megérkezik.