Veszélyes férfiasságnövelő praktika terjed a Tiktokon

Banán centiméterrel
Forrás: Deon Black / Unsplash

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A jelqing néven emlegetett gyakorlat nemcsak fájdalmas, de hatásosnak sem mondható.

Remélhetőleg nem sokan lepődnek meg az állításon: nem minden igaz, ami az interneten szembejön. Az még csak a kisebb baj, amikor egy-egy idézetet egészen másnak tulajdonítanak, mint akitől igazából származik. Nagyobb probléma, amikor egészségre ártalmas tippeket adnak egymásnak az emberek. Hasonlót tapasztalhattunk a koronavírus-járvány idején is, most pedig egy új trend hódít a Tiktokon. A jelqing olyasmit ígér, ami bizonyára sok férfi fantáziáját foglalkoztatja: hatékony pénisznövelést. Na, persze ne az önbevallásos felmérésekből induljunk ki, mert ott mindenkinek legalább a világátlag másfélszerese van a gatyájában.

Tény, hogy a média és főleg a pornó nagyon sokszor torz képet vetít elénk nemcsak a péniszmérettel, hanem más tulajdonságokkal kapcsolatban is. Emiatt aztán sokan szoronganak, testképzavar alakul ki náluk, és valahogyan kompenzálni akarnak. Megdöbbentő módon a jelqing „technikáról” szóló videók simán elérnek 1,7-1,8 milliós megtekintést is a közösségi médiában. De miről is van szó? A nyugalmi állapotú nemi szervet ragadják meg, majd kezdik nyújtani akár kézzel, akár valamilyen súlyozásos megoldással, azt remélve, hogy ennek rendszeres ismétlése maradandó eredményt hoz. Erre azonban semmiféle bizonyíték nincs.

Sőt, a szakemberek szerint kimondottan veszélyes is ilyesmivel próbálkozni. Ezt az oxfordi székhelyű, szexuális és reproduktív egészséggel foglalkozó Yoxly orvosa, dr. Danae Maragouthakis fejtette ki az angol Metro számára. Elmondta, hogy ez a nyújtás mikrorepedéseket okoz, az emberek pedig azt gondolják, hogy a sérüléseket hegszövet tölti majd ki, amitől tényleg növekszik majd a férfiasságuk. Ez azonban nem igaz, egyáltalán nincs tudományos háttere. Helyette viszont komolyabb sérülést szenvedhetnek a kísérletezgetők, és fájdalmas merevedés teheti kellemetlenné a szexuális együttléteiket. Sőt, kialakulhat úgynevezett Peyronie-betegség, azaz szerzett péniszgörbület is, ami rövidüléssel, deformitással, merevedési zavarokkal járhat együtt.

A szakorvos szerint ezekben a helyzetekben különösen fontos a tévhitek cáfolása, leszámolás a sztereotípiákkal, valamint saját magunk elfogadása, szeretete. Egyébként talán nem véletlen, hogy a jelqing – amúgy meglehetősen régi – módszere most jött újra divatba, ahogy a statisztikák szerint a hasonló célú műtétekre is megnövekedett az igény. A pandémia ideje alatt ugyanis többen és többet néztek felnőttfilmeket, ráadásul a home office még a csöndben, titokban lábadozást is megkönnyítette az efféle beavatkozások után.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Videók

Kép
Szórakozás

10 videójáték, amiből megnéznénk egy filmváltozatot

Nemhiába mondják néhány alkotásra, hogy vászonra termett.

Kép
Szórakozás

Hétfő estétől érdemes lesz az éjszakai égboltot figyelni

Látványos meteorzáporral érkezik meg hazánk fölé is a Lyridák.

Kép
Jármű

A Revuelto inspirálta ezt a limitált Ducatit

A Panigale V4-ből készül pár ilyen különleges példány, amit bárki a saját Lamborghinijéhez igazíthat.

Kép
Szórakozás

Ezért hagyta el Hollywoodot az Amerikai pite sztárja

Shannon Elizabeth egy teljes generáció számára marad örökre a dögös cserediák, de talált valamit, ami a filmezésnél sokkal fontosabb.

Kép
Tech

Hordozható lemezjátszóval készül a nyárra a Toshiba

Pontosabban az Aurex almárka dobta piacra az AX–RP10-et, aminek bár létjogosultsága kérdéses, mégis roppant figyelemreméltó.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!