Promóció
Ez történik, ha a ralibajnoknak Formula–1-es autót adnak
Vajon Kalle Rovanperä tíz kör alatt megbarátkozik a Red Bull RB8-cal a Red Bull Ringen?
Mindig izgalmas kérdés, hogy a motorsport valamely szakágának élversenyzői hogyan boldogulnának a megszokottól teljesen eltérő környezetben, a lehető legkülönbözőbb versenygéppel. Időről időre látunk is erre példát, Michael Schumacher például belekóstolt a motorversenyzésbe, Valentino Rossi pedig tesztelt Formula–1-es gépet és versenyzett raliautóval is. Említhetnénk Kimi Räikkönent és Robert Kubicát is. Meg aztán, ott a Race of Champions, ahol többféle járművel is egymásnak feszülnek a pilóták.
Most napjaink egyik legkiemelkedőbb raliversenyzője, Kalle Rovanperä kapott lehetőséget, hogy a Red Bull istálló F1-es csapásmérőjével ismerkedjen az ausztriai Red Bull Ringen. Igaz, nem az aktuális célszerszámmal, hanem az RB8-cal: Sebastian Vettel ezzel nyerte meg a 2012-es világbajnokságot, de nemcsak az egyéni, hanem a konstruktőri címet is sikerült besöpörnie a csapatnak.
Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!
Követem!Nézd csak meg a videót:
Aligha kell részletezni, az F1 mennyire más, mint a rali: eleve formulaautókkal mennek, nem pedig zárt karosszériás kocsikkal, kifejezetten erre a célra épített pályákon, nem pedig lezárt közutakon, olykor aszfaltos, máskor murvás vagy havas burkolaton. Más technikát kíván meg a két sportág, a Formula–1-ben a tökéletes ívek megválasztása a kulcs, ami persze a raliban is fontos, de ott komoly erőcsúsztatások, kézifékes fordulók és egyéb nyalánkságok ugyanúgy terhelik a technikát.
Rovanperä először egy Formula–4-es autóba ült be, és Patrick Friesacher, a Red Bull Ring vezető instruktora, a Minardi korábbi pilótája instruálta. Csak ezután kapta meg az F1-es gépet, amivel tíz kört teljesíthetett. Legjobb ideje 1:15.680 volt – ez a mostani, 1:05.619-es körrekordnál jóval lassabb, ám hozzá kell tenni, hogy utóbbi idő 2020-as, és addigra már rengeteg változás történt a Száguldó Cirkuszban. Összehasonlítani tehát nem nagyon lehet, legfeljebb azt a következtetést vonhatjuk le, hogy Rovanperä gyors volt, de nyilván nem lenne ott rögtön az élbolyban.
Saját szakterületén azonban mindenképpen a legjobbak közt kell említeni a srácot, akinek apja, Harri szintén a WRC-ben tekergette a kormányt. Kalle azonban már most magasan felülmúlta a fatert. Nagyon korán kezdett ralizni, 14 évesen lett bajnok volt R2 kategóriában – finn létére azért ott, mert nem kellett jogsi az induláshoz. Ma már a Toyota gyári menője, az előző két vébé győztese, idén viszont csak csonka szezont fut, de 7 versenyéből 4-et megnyert.
Promóció
ASUS Zenbook S 14: A modern férfi tökéletes társa
Promóció
Végre egy számla, amelynél a bank alkalmazkodik az ügyfelekhez
Melyik óra kerüljön a fa alá? Karácsonyi tippek minden kategóriában
Ne ajándékozz zoknit, ajándékkosarat vagy dezodor- és tusfürdőcsomagot, egy órával nemcsak karácsony napján, de még hosszú évekre maradandó ajándékot adhatsz. Legyen szó egy elegáns darabról az ünnepi vacsorákra, sportos társról a kalandokhoz vagy valamiről a rohanó hétköznapokra – ebben a cikkben összeválogattunk pár ötletet minden pénztárcához igazodva.
Megépítheted a T1-es Transporter bokszermotorját
Az 1:4-es méretarányú modell ráadásul mozog és hangot is ad, már majdnem annyira vagány, mint az igazi.
A történelem legkatasztrofálisabb fesztiválja - Woodstock 99
Sokan úgy emlékeznek rá, mintha a pokol kapui nyíltak volna meg.
Fékezd meg a gyorsvonatot: így kezelhető a korai magömlés
Előfordult már, hogy egy kicsit túl gyorsan célba értél? Ha igen, ne aggódj, nem vagy egyedül. A férfiak nagy része találkozik ezzel a kihívással élete során. De mi lenne, ha azt mondanám, hogy van egy egyszerű megoldás, amit bárhol, bármikor gyakorolhatsz, és amitől újra a kezedbe kerülhet az irányítás? Igen, a Kegel-gyakorlatok lehetnek a titkos fegyvered! Ismerjük meg, hogyan hozhatnak változást, és miért nem csak nőknek valók.
Így nézhetett ki az igazi Mikulás a tudomány szerint
Kultúránként változó a Mikulás ábrázolása, és az is, hogy milyen szerepe van. Most a tudósoknak hála, megnézhetjük, milyen lehetett.
Tudod, ki volt az első, aki összetörte gitárját a színpadon?
Sokak szíve összeszorul a színpadon csattanó gitárok láttán, de azt meg kell hagyni, elég hatásos show-elemről beszélünk.