Ki nyeri idén a Bajnokok Ligáját? Megtippeljük!

Véget ért a Bajnokok Ligája alapszakasza, mi pedig megpróbáljuk megtippelni, kik lehetnek esélyesek a végső győzelemre.
Az új lebonyolítás előtt számos kérdőjel lebegett a drukkerek szeme előtt: Kinek jó ez? Miért jobb mint az eddig megszokott metódus? Persze az már korábban világossá vált, hogy a profit mint egyik elsődleges szempont meggyőzi a klubokat a változtatás létjogosultságáról, főleg a kevésbé tehetős csapatok esetében. A többségben felmerülő kétkedések után a szurkolók válaszul nem kevés izgalmat, és annál is több meglepetést kaptak, ami némiképp ráfért már a Bajnokok Ligájára. Azért tegyük hozzá, minden nézőpont kérdése, így vélhetően a Real Madrid és a Manchester City szurkolói kevésbé voltak elragadtatva az alapszakasz végjátékához közeledve.
Az világosan látszik, hogy az új rendszert még szoknia kell mindenkinek, csapatoknak és drukkereknek egyaránt. Nyolc mérkőzés nyolc különböző ellenféllel szemben megkeverte a kártyákat, és annak ellenére, hogy néhányan rossz leosztást kaptak, az ellenfelekre és a bajnokságokban tavaly elért eredményekre levetítve a balanszra nem lehetett panasza senkinek. A korábbi lebonyolítás nyilvánvalóan jóval kiszámíthatóbb volt, az erősorrendek többnyire igazolást nyertek, most viszont azt láthattuk, hogy egy-két kiemelkedő teljesítményt leszámítva nem lehetett megjósolni előre, kik lesznek a biztos továbbjutók, és kik lesznek azok, akik az egyébként is terhelt naptárba kénytelenek lesznek beiktatni plusz két meccset, hogy bejuthassanak a legjobb 16 közé. Még mindig rengeteg a nyitott kérdés, így most szubjektív elemzésbe bocsátkozva megpróbálunk utánajárni, kik lehetnek azok, akik legtovább bírják majd a küzdelmeket, és esélyesek lehetnek a végső győzelemre.
A Liverpool egyértelmű favorit, amit nemcsak az bizonyít, hogy első helyen végeztek az alapszakasz tabelláján. Arne Slot remekül rántotta össze a brigádot, pedig a keret korántsem a legerősebb egyénekre lebontva, csapatként viszont egyelőre mindenkit felülmúlnak. Jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre, de számtalanszor láttuk már a történelem során, hogy magasról lehet a legnagyobbat esni, viszont ha a lendület kitart, nehéz lesz Szoboszlaiékat megállítani.
A Barcelona és az Arsenal is az a csapat, amelyik bárkit meg tud verni, de hiányzik egy szikrányi plusz, ami a konzisztens, magabiztos és fölényes győzelmeket hozó szerepléshez szükséges. Mindkét csapat támadógépezete a csúcsot képviseli, ugyanakkor mindkét csapat legnagyobb gyengéi közé tartozik az átmenetek és a kontrák levédekezése, így az ilyen szisztémával operáló csapatok ellen megüthetik a bokájukat, a keret minősége ellenére. A negyeddöntő egyik csapat esetében sem lehet kérdés, egyikük pedig jó eséllyel ott lesz majd a legjobb négy között, de a végső győzelemhez egy kis szerencsére is szükség lesz.
Simone Inzaghi legénysége pontosan azt a játékot játssza, ami nem fekszik a katalánoknak és a londoniaknak sem. Az Inter életveszélyes kontratámadásai és világklasszis védelme már az alapszakasz során megmutatta erősségeit, a nyolc meccs során kapott egyetlen góllal. A statikus játék során azonban a milánóiak nem szoktak brillírozni, és kiütközik az egyénekre levetített minőségbeli különbség a többi topcsapattal szemben, amit csak a pontrúgásokkal tudnak kompenzálni. A csapategység és a többi esélyessel szembemenő játékstílus miatt, ahogy történt az a két évvel ezelőtti torna során is, akár a döntőre is esélyesek lehetnek, de a reális cél inkább az elődöntő.
Az Atletico Madridot az Inter spanyol leképezésének is nevezhetnénk, vagy éppenséggel fordítva. A madridiak a legkevesebb gólt kapták a spanyol bajnokság eddigi mérkőzései során, ugyanakkor jóval kevesebb találatot is szereztek, mint a Real Madrid vagy a Barcelona. A Bajnokok Ligájában sem festett másként a csapat annak ellenére sem, hogy a Sparta Prahát egy hatossal szórták meg. Az ő esetükben pedig a legnagyobb kérdés az, hogy a bajnokságot tartják-e szem előtt, vagy a BL-győzelem lesz a prioritás. Utóbbira jóval kevesebb esély mutatkozik, de a legjobb nyolc az egyenes kiesés során abszolút elvárható a fegyelmezett Matracosok esetében.
Bár a Leverkusen eddig nem tarolt úgy, mint tavaly, így is bizonyították, hogy nem egyszezonos fellángolásról beszélünk. Rendkívül agilis támadójátékot felvonultató rendszerről beszélhetünk esetükben, amivel borsot törhetnek a nagyobb potenciállal rendelkező csapatok orra alá, de számításaink szerint a plafont az elődöntő jelentheti. Németországból vélhetően Bayern München lesz az a csapat, amelyik számolhat a végső győzelemmel. Bár nem a Robben-Ribery korszakot idézik a Bőrnadrágosok, a bajnokságban mutatott teljesítményük és fölényük alapján az elődöntőig való menetelés valós elvárás, a döntőbe jutáshoz azonban meg kell szabadulni Harry Kane átkától is, akinek eddig balszerencséjére egyetlen nagy címet sem sikerült nyernie. Ráadásul ha őt sikerül kikapcsolni a játékból az ellenfeleknek, az legalább akkora fegyvertény, mint Haaland eltüntetése a Manchester City esetében.
A Real Madrid és a Bayern nem jutott be egyből a legjobb nyolc közé, pedig ehhez mindkét klubnak csupán egyetlen plusz pontra lett volna szüksége az alapszakasz végén. A Madrid egyértelműen egy orrnehéz csapat lett, ami nem tudja garantálni a konzisztens teljesítményt, Mbappe és Vinícius ide vagy oda. A Habfehérek egyelőre erőből tudják megoldani azt, ami a Liverpoolnak zsigeri szinten megy, de mint tudjuk, ha az erővel nem párosul kitartás és kohézió, ott nem lehetnek nagyok az elvárások. Azonban a Realt sosem szabad leírni, így azt mondhatjuk, csak magukhoz képest döcög a gépezet, ezért jogos elvárás a szurkolók részéről a döntő elérése. Nem ördögtől való gondolat, de meglepődnénk, ha idén összejönne a végső győzelem.
A madridiak legnagyobb bánatára viszont a döntő felé vezető út egy olyan összecsapással kezdődik, amit a lehető legmesszebb elkerültek volna. Érdekes belegondolni, hogy a két abszolút favoritként kezelt csapat közül az egyik rögtön az első egyenes kieséses körben búcsút int a kupának. A Manchester City erejét botorság lenne lebecsülni, de ami igaz az igaz, olyan nagy gödörben van a csapat magához képest, amit évek óta nem élhettek át. A szokatlan eredmények egyik fő indikátora egyértelműen Rodri kiesése, amit jócskán megérzett a csapat, így most egy sérült, ideges és összevissza csapongó fenevad képe rajzolódik ki körülöttük. A fogadóirodák szerint nüansznyival a Real Madridnak van nagyobb esélye továbbjutni a két gigász párharcából, ezt a véleményt pedig mi is osztjuk.
Az AC Milan évközi edzőváltására és a keret többi topcsapathoz viszonyított minőségére való tekintettel csoda lenne, ha bejutna a döntőbe, és így van ezzel a Juventus is, akik a nemzetközi porondon tapasztalatlan fiatalokkal, és a gyökeresen megváltozott kerettel egy átmeneti időszakot kénytelenek élni, így a Bajnokok Ligája megnyerése nem lehet prioritás. Mindkét együttes célja egyelőre a következő évi BL-indulást érő helyek elérése a bajnokságban, ami létfontosságú a költségvetés szempontjából, tekintve az olasz csapatok bevételi forrásait, ami elenyésző a Premier League klubok által termelt pénzösszeghez képest. Azonban ha számításba vesszük, hogy mindkét csapat képes kiemelkedő teljesítményre egy-egy mérkőzésen, egy nagy adag szerencsével nem elérhetetlen a negyeddöntő. A két nagy múltú klubbal szemben a PSG jobb cipőben jár, akik saját bajnokságuk abszolút favoritjaiként összpontosíthatnak a BL-re. A Neymar-Mbappe-Messi fémjelezte csapatnál hiába tűnik jóval egységesebbnek a francia gárda jelenlegi kerete, még Kvaratskhelia januári szerződtetése mellett is azt mondhatjuk, csoda lenne a döntőbe jutás részükről, de mint ahogy korábban írtuk, semmi sem lehetetlen.
Egyelőre ezekről a csapatokról tudjuk elképzelni, hogy kisebb-nagyobb mértékben tényezők lesznek az idei kiírásban, és pályázhatnak akár a végső győzelemre is, de meg kell említenünk az Atalantát, ami bár kifulladni látszik, képes lehet borsot törni a nagyok orra alá. A Dortmundtól, az Aston Villától, a Lille-től és a Benficától nemigen várjuk, hogy ott legyenek a nyolcaddöntőben, de mint tudjuk, léteznek csodák. Számításaink szerint a végső győztes a Manchester City, Real Madrid, Arsenal, Barcelona, Liverpool, Inter, Bayer München, PSG nyolcasból kerülhet ki, aminek pikantériája továbbra is az, hogy egyikük már rögtön az első párharc során elhagyni kényszerül a tornát. Ha muszáj lenne megjósolni a végső párharcot, egy Liverpool - Inter döntővel számolnánk.
Az osztatlan siker elmaradt! Timothée Chalamet cipőválasztásán kiakadtak a rajongók
Szerinted is túltolta kicsit a divatozást?
Autógyűjtők Szent Grálja ez a gyönyörű sárga Ruf CTR
Már maga a Ruf CTR is egészen ritka és különleges sportautó, ebben a színben viszont még kevesebb készült.
Belekortyolhat a sörbe a gyerek, vagy ettől lesz alkoholista?
Egy kicsi kortyocska teljesen ártatlannak tűnhet, mégis úgy fest, ez nyitja meg a kaput az alkoholproblémák előtt.
Ellopott Buddha-szobor kerülhet végre vissza Nepálba
A 12. századi alkotást 1997 óta láthatta a közönség egy chicagói múzeumban, de alapos kutatómunka bizonyította be, hogy valaha ellopták.
Folytatást kap Tim Burton Batman-története – egy csavarral
A zseniális rendező 1989-es produkciójával megreformálta a szuperhősfilmek műfaját, ez a stílus most nem a vásznon élhetne tovább.
Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között
Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.