Szórakozás
Kartonból csinálta meg saját Lamborghinijét a nigériai tini

Nem mindenki tud kicsengetni bő 400 milliót egy autóért, és az egyediség is nehezíti a dolgot. De álmaink azért lehetnek, nem?
A Lamborghini 2013-ban, a márka fennállásának ötvenedik évfordulója alkalmából készítette el Egoista nevű autóját, amely soha nem ment sorozatgyártásba, csak egyedi prototípus maradt. A Walter de Silva tervezte különlegesség a vadászgépekre hajazó formával, együléses utastérrel, 5,2 literes, 608 lóerős V10-essel érte el, hogy padlóra zuhanjanak az állak. A cél az volt, hogy a végsőkig elvigyék a hedonizmust. A koncepció sokáig a Lamborghini múzeumában volt látható, de meg nem erősített hírek szerint valamikor az idei év elején egy dúsgazdag svájci gyűjtő megkaparintotta bő 430 millió forintnyi összegért.
Mit tehet az ember fia, ha mindennél jobban vágyik egy ilyen autóra, de semmiképpen sem engedheti meg magának, mert eleve csak egyetlen darab létezik, ráadásul történetünk főhőse nem éppen a legnagyobb jómódban éli mindennapjait Nigériában. Hát megépíti magának. Így tett a 18 éves Etsenumhe Ahmad is, aki hazájában népszerű TikTokernek számít.
Ahmad minden tőle telhetőt megtett, hogy kartonból a lehető legpontosabb mását készítse el az Egoistának. Maradjunk annyiban, hogy a lehetőségekhez képest aránylag jól is sikerült a dolog, de azért a tökéletes és megtévesztő másolattól igen messze van. Gombbal, pontosabban billenőkapcsolóval indul a karton-Lambo, amelyből aztán jellegzetes motorkerékpár-dohogást hallhatunk. És míg a jobb oldalon autókerekek kaptak helyet, addig a balon már szemmel láthatóan jóval keskenyebb motorkerekek szolgálnak.
Mindenesetre a kocsi járóképes, mintegy 40 km/h-val tud krúzolni vele a fiatal srác, aki azt mondja, nem először épített már replikát. Mindig az újrahasznosítást tartja szem előtt, és olyan alapanyagokból dolgozik, amiket amúgy kidobnának. Hisz ugyanis a fenntarthatóságban és abban, hogy szemétből is lehet valami újat, értékeset és működőt alkotni.
(forrás: Ladbible)
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







