Szórakozás
Közösségi focipályát adott át a Lay’s RePlay Budapesten

A megnyitón Szoboszlai Dominik, a magyar válogatott játékosa és a Lay's nagykövete is aktívan részt vett, és a meghívottakkal együtt próbálta ki a futball köré épülő aktivitásokat és képességfejlesztő programokat, ezzel is tovább erősítve a projekt célját: a nyitott és mindenki számára elérhető játékterek megteremtését.
Ünnepélyes keretek között átadták Magyarország és Közép-Kelet-Európa első Lay's RePlay focipályáját, amely a futball iránti szeretet erejével kovácsolja össze a helyi közösségeket. A világon ez a 13. Lay’s RePlay pálya, amely szélesebb hozzáférést biztosít a sportoláshoz, miközben bemutatja, miként képes az innováció és a fenntarthatóság hosszú távon is értéket teremteni – avagy így lesz a használt chipses zacskókból minőségi közösségi sportlétesítmény. A projekt a budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntőjéhez kapcsolódóan indult, és maradandó társadalmi örökséget kínál a házigazda Budapestnek, miközben erősíti a Lay's és a PepsiCo vállalatok elkötelezettségét a hosszú távú közösségi hatás iránt – a hármas sípszó után is.

A kiválasztott helyszín Budapesten, a IX. kerületben található, ahol a futball hagyománya és a közösségi lét szervesen összefonódik. A Nyúldomb erős helyi relevanciával bír, és hosszú távú társadalmi potenciál van benne: a helyszínt a környék egyedülálló jellege, valamint a közösségi sport elkötelezett támogatójaként ismert önkormányzat miatt választották ki. A projekt helyi partnere, a Második Esély Sportegyesület (MESE) hosszú ideje dolgozik együtt ferencvárosi fiatalokkal, és célja, hogy a focit a befogadás, a személyes fejlődés és az egyenlő lehetőségekhez való hozzáférés szolgálatába állítsa. A MESE bevonásával a Lay's RePlay pálya közvetlenül tud kapcsolódni ahhoz a közösséghez, amelynek a javát kívánja szolgálni.
A Lay's RePlay koncepciójával összhangban a budapesti pálya több, mint egy szimpla játéktér. A projekt a PepsiCo Positive (pep+) kezdeményezésének részeként valósult meg, amely a vállalat átfogó programja, és az emberek, valamint a bolygó javát szolgáló eredmények elérésére összpontosít. A budapesti pálya több globális és helyi szervezet közös munkájának eredményeként valósult meg: az UEFA Foundation for Children, a Common Goal, a Második Esély Sportegyesület (MESE), valamint a házigazda Ferencvárosi Önkormányzat is fontos szerepet játszott abban, hogy egy, a helyi közösséget hosszú távon is kiszolgáló tér jöhessen létre.

Ezt a közös elkötelezettséget tükrözte a megnyitóünnepség is, amelyet Szujó Zoltán sportriporter és tévés műsorvezető moderált, és amelyen az említett partnerszervezetek és a PepsiCo képviselői mellett Dencz Orsolya és Szoboszlai Dominik focisták is részt vettek.
„Még mindig emlékszem arra az érzésre, hogy milyen volt gyerekként egy labdával és a nagy álmaimmal játszani. Az ilyen pillanatok örökre veled maradnak. Ma, Lay's nagykövetként lehetőségem van visszaadni valamit, és támogatni azokat a fiatalokat, akik az útjuk elején járnak. Ez számomra nagyon sokat jelent. Álmodj nagyot, dolgozz keményebben mindenkinél, és soha ne kételkedj abban, hogy az utad messzebbre vihet, mint azt valaha elképzelted” – fogalmazott az eseményen Szoboszlai Dominik, a magyar válogatott játékosa és Lay's nagykövet.
Dencz Orsolya hangsúlyozta, hogy a befogadó és nyitott közösségi terek elérhetősége elengedhetetlen ahhoz, hogy a fiatalok felfedezhessék a bennük rejlő lehetőségeket, és pozitív élményként élhessék meg a futballt.
„Budapesten a közösségi élet szerves része a futball, és mi büszkék vagyunk arra, hogy a Lay’s RePlay-jel egy olyan teret hozhattunk létre, ahol a fiatalok játszhatnak, kapcsolatokat építhetnek, és megtapasztalhatják, hogy milyen érzés összetartozni. Ez az új ferencvárosi pálya a helyi közösségért épült: mindenki számára nyitott, és otthont ad majd fiataloknak szóló játékos foglalkozásoknak és programoknak is" – nyilatkozta Konstantin Merkviladze, a PepsiCo Délkelet-Európáért és a Balti régióért felelős vezérigazgatója.
„A Lay's RePlay egy olyan nemzetközi kezdeményezés, amely egy egyszerű meggyőződésen alapul: a futball valódi lehetőségeket teremthet a fiataloknak, és pozitív változást hozhat a világ közösségeinek. A 2021-es indulás óta öt kontinensen összesen 13 pályát hoztunk létre, bizonyítva, hogy ez a modell nagy léptékben is működik. A RePlay erejét az adja, hogy minden egyes pálya globális célkitűzéseket kapcsol össze helyi relevanciával. Ez inkluzív és közösség által formált hatást eredményez, miközben a PepsiCo Positive szellemiségén keresztül a fenntarthatóságot is integrálja” – árulta el Adam Warner, a PepsiCo globális sport- és szórakoztatóipari partnerségekért felelős alelnöke.
„Az UEFA Foundation for Children azért jött létre, hogy a futball erejét és szellemiségét felhasználva támogassa azokat a gyerekeket, akik nehéz körülmények között és korlátozott lehetőségekkel élnek. Az olyan projektek, mint a Lay's RePlay, nagyon konkrét módon tükrözik ezt a célt: a futballt a remény, a fejlődés és a befogadás forrásává teszik a fiatalok számára” – fejtette ki Carine N'Koué, az UEFA Foundation for Children főtitkára.
Dr. Vladimir Borković, a Common Goal alapítója és Rákos András, a MESE elnöke egyaránt azt vallja, hogy a futball sokkal többet kínálhat a fiataloknak egy egyszerű játéknál. Szerintük a Lay's RePlay-típusú kezdeményezések és a Nyúldombon átadott pályához hasonló, biztonságos, befogadó terek létrehozása segítenek az ifjúság támogatásában.
Az eseményen kiemelt hangsúlyt fektettek arra, hogy a meghívott vendégek értékes időt töltsenek a helyi fiatalokkal: a nagykövetek és a vendégek velük együtt vettek részt a pályán zajló játékokban és ügyességi kihívásokban. A közös játékon, a közvetlen interakciókon és az élő focipillanatok által a megnyitó olyan élménygazdag eseménnyé vált, amely híven tükrözte a Lay's RePlay szellemiségét. A rendezvényt követően a pályát átadták a közösségnek, így mostantól mindenki számára nyitva áll.
A globális kezdeményezést 2021-ben indította útjára a Lay's és az UEFA Foundation for Children, azóta alakítanak át üres chipses zacskókat fenntartható, zéró ökológiai lábnyomú focipályákká. A Lay's RePlay eddig 12 ország 13 városában hozott létre pályákat és tartott ehhez kapcsolódóan közösségi programokat: a résztvevő országok Dél-Afrika, Egyesült Királyság, Brazília, Olaszország, Mexikó, Egyesült Államok, Egyiptom, Törökország, Kolumbia, Spanyolország, Portugália, és most már Magyarország is. Az elmúlt öt évben a Lay's RePlay globálisan több mint 1,1 millió pályalátogatást és -használatot tett lehetővé, tükrözve a kezdeményezés hosszú távú hozzájárulását a befogadó hozzáféréshez, az aktív életmódhoz és a sport általi pozitív közösségi szerepvállaláshoz.
Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk
Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.
Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz
„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.
Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja
A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.
Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma
Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.
Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást
Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.
Merész cipőválasztással érkezett meg a vébére Erling Haaland
A norvég sztárcsatár a nyár egyik slágerében szállt le a norvég válogatottat szállító repülőgépről.







