Promóció
A Nagymenők miatt még éttermekből is kitiltották Scorsesét

A kiváló rendező azért lett nemkívánatos személy, mert egyesek szerint bemocskolt egy komplett népcsoportot.
Minden idők legjobb filmjei közt megkérdőjelezhetetlen helye van a Martin Scorsese rendezte Nagymenőknek. Zseniálisan ábrázolja az alvilágot, úgy mutatja be a maffiózók életét, hogy közben megvilágítja a bűnözéssel és kétes ügyletekkel járó árnyoldalakat, a bukás következményeit. A színészek is parádés alakításokat tesznek hozzá a nagyszerű történetmeséléshez, mind a rutinos Robert De Niro és Joe Pesci, mind az akkoriban még pályája elején járó Ray Liotta emlékezeteset nyújt.
A film Nicholas Pileggi regénye alapján igaz történetet dolgoz fel, és maga Scorsese is szerette volna a legélethűbben bemutatni ezt a világot. Saját tapasztalatokból is merített, hiszen a manhattani Kis-Itáliában nőtt fel, ahol abban az időben igen erős volt a maffia befolyása. Ez az oka annak is, hogy az erőszakot kendőzetlenül, nyersen ábrázolja.
Noha ma már egyértelműen a legnagyobb klasszikusok közt emlegetjük a Nagymenőket, azért nem mindenkinek a tetszését nyerte el. Scorsese a GQ Magazine számára készült interjúban fejtette ki Timothée Chalametnek, hogy a bemutató után egyes olasz éttermekben nemkívánatos személy lett, egyszerűen nem engedték be. Az egyik hely tulajdonosa azzal indokolta a döntést, hogy rossz színben tünteti fel az olasz–amerikaiakat, bemocskolja a közösséget.
Ez már csak azért is érdekes, mert Scorsese maga is olasz–amerikai, ahogyan a film sztárjai közül De Niro és Pesci szintén, sőt Liotta örökbefogadó szülei révén ugyancsak. Nem tudni pontosan, hány étterem határolódott el tőle, és azt sem, melyek voltak ezek. A mostani beszélgetés során a rendező úgy fogalmazott: bizonyos éttermek, egy korábbi, 2015-ös interjújában pedig egyet emelt ki, amelyet ő és Pileggi is gyakran látogatott. A premier után simán csak elutasították őket.
Nem egyedi jelenségről van szó. A Maffiózók című sorozat készítőit be is perelte egy olasz–amerikai csoport, amiért szerintük született bűnözőkként tüntették fel őket. A Keresztapában pedig az Olasz–Amerikai Polgári Jogok Ligájának nyomására el sem hangozhatott a maffia szó – a dolog pikantériája, hogy ezt a szervezetet eleve egy hírhedt gengszter, Joseph Colombo alapította és vezette.
(Borítókép: Martin Scorsese (középen) a Nagymenők New York-i premierjén, mellette Ray Liotta és Paul Sorvino)
Stílusos keretekből 2025-ben sem lesz hiány: 5 napszemüvegtrend férfiaknak
Mutatjuk is, hogy idén milyen napszemüvegek érnek meg egy próbát!
Alonso is aláírta ezt az őrületesen ritka Aston Martint
A DBR22-ből csupán néhány darab létezik világszerte, ez a példány viszont még ebben a mezőnyben is különlegesnek számít.
Soha nem fizettek annyit Kobe-ereklyéért, mint ezért a mezért
Kobe Bryant újoncmeze szerénytelen összegért talált gazdára, de még így is elmaradt az előzetes becslésektől.
Csendes kirúgás? Létezik, és talán téged is érint
Ha ezeket a jeleket tapasztalod, lehet, hogy már tőled is megválni készülnek a főnökeid.
Ez a kicsi méregzsák lesz minden idők legdrágább Renault-ja
Megnyílt az előrendelés a Renault 5 Turbo 3E elektromos hot hatchre, az árából viszont egy Porsche 911 Carrerát is kaphatnánk.
Az Adidas Samba már a múlt? Ez a cipő lehet az új sláger
Az egyszerű, minimalista cipő hatalmas siker, de most egy másik modell veheti át tőle a stafétát.