Promóció
W1: itt a McLaren legújabb hipersportautója

Az új csúcsmodellnek olyan ikonok örökébe kell lépnie, mint az F1 és a P1. Mindezt pedig hibridhajtással képzelik el Wokingban.
A kilencvenes években igazi ikont alkotott a McLaren, amikor elkészítette az F1 névre keresztelt szupersportkocsiját. Olyan szakemberek dolgoztak a projekten akkoriban, mint Gordon Murray, Ron Dennis, Peter Stevens, a BMW-féle V12-es motor pedig Paul Rosche munkája volt. 1998-ban még a világ leggyorsabb szériaautójának járó Guinness-rekordot is behúzták 386,4 km/h-val. Az ezredfordulóig volt gyártásban, és ha csak a McLaren önálló modelljeit vesszük, a Mercedesszel koprodukciós gépeket nem számoljuk, akkor 2013-ban jött az utód, a P1. Ez már hibridhajtással készült, 2015-ben fejeződött be a gyártása.
E két hiperautó örökségét hivatott most továbbvinni a McLaren W1, a márka legújabb sportkocsija. Természetesen a korszellemhez igazodva ez is hibrid. Az új négyliteres MHP-8 V8-as benzinmotor önmagában is 928 lóerőt tud, ami azt jelenti, 232 lovas literteljesítményével minden eddigi McLarent felülmúl. De ehhez még hozzájön a 347 elektromos lóerő, a rendszerteljesítmény pedig 1275 lóerő. Mindehhez csupán 1399 kilogrammos tömeg tartozik. A gyáriak szerint minden közvetlen versenytársukénál erősebb autót alkottak.

Ami a menettulajdonságokat illeti, 0-ról 200-ra 5,8 másodperc alatt gyorsul, 12,7 alatt már a 0-300 km/h-t is megcsinálja, e tekintetben például a McLaren Speedtailnél is fürgébb, a gyári referencia-tesztpályán pedig három másodpercet ad a Sennának, szóval kanyarodni is tud rendesen. A végsebessége 350 km/h – legalábbis itt korlátozták le elektronikusan. A motorerő mellett az aktív aerodinamikai elemek jelentőségét sem szabad elvitatni. A futómű Road és Race beállítást is tud, utóbbival alacsonyabb lesz a hasmagasság, versenypályán vehetjük hasznát elsősorban.
A forma jellegzetesen mclarenes, finom vonalvezetésű, a beltérben pedig minden a pilótáról szól. Az ülés fix, ehelyett a pedálok és a kormány pozícióját állíthatjuk be alkatunkhoz, hogy minél precízebb kezelhetőséget és tökéletes ergonómiát érjünk el. A McLaren Special Operations az anyaghasználatot illetően is nagy fokú testreszabhatóságot kínál.

A W1-ből mindössze 399 példány készül, egy-egy darabért kétmillió angol fontot, átszámolva úgy 960 millió forintot kell fizetni. De nem nagy ügy, ha most hirtelen nincs ennyink, úgyis elkelt már az összes.
De szerencsére a galériánkban jó alaposan megnézheted:
Stílusos keretekből 2025-ben sem lesz hiány: 5 napszemüvegtrend férfiaknak
Mutatjuk is, hogy idén milyen napszemüvegek érnek meg egy próbát!
Alonso is aláírta ezt az őrületesen ritka Aston Martint
A DBR22-ből csupán néhány darab létezik világszerte, ez a példány viszont még ebben a mezőnyben is különlegesnek számít.
Soha nem fizettek annyit Kobe-ereklyéért, mint ezért a mezért
Kobe Bryant újoncmeze szerénytelen összegért talált gazdára, de még így is elmaradt az előzetes becslésektől.
Csendes kirúgás? Létezik, és talán téged is érint
Ha ezeket a jeleket tapasztalod, lehet, hogy már tőled is megválni készülnek a főnökeid.
Ez a kicsi méregzsák lesz minden idők legdrágább Renault-ja
Megnyílt az előrendelés a Renault 5 Turbo 3E elektromos hot hatchre, az árából viszont egy Porsche 911 Carrerát is kaphatnánk.
Az Adidas Samba már a múlt? Ez a cipő lehet az új sláger
Az egyszerű, minimalista cipő hatalmas siker, de most egy másik modell veheti át tőle a stafétát.