Szórakozás
Ezt vetíti előre a Mennydörgők* stáblista utáni jelenete

Összeomlik a multiverzum, vagy van még ideje a hősöknek új csapatot kovácsolni?
Vigyázat, spoilerveszély!
A Mennydörgők* helyreállította a Marvel megtépázott renoméját a közönség és a kritikusok körében egyaránt, így joggal bizakodhatnak a rajongók a filmes univerzum jövőjével kapcsolatban. Ennek az univerzumnak az alakulását pedig már előre is vetítette a Mennydörgők* rekord hosszúságú stáblista utáni jelenete, ami elképzelhető, hogy egyúttal egy hatalmas spoiler is. A film rendezője, Jake Schreier elárulta, hogy a háromperces szegmenst nem ő, hanem azok a Russo testvérek rendezték, akik a Végtelen háborút és a Végjátékot is dirigálták. Schreier azt is hozzátette, hogy a jelenet egy olyan produkció helyszínén játszódik, ami mostanában forog, vélhetően tehát a Bosszúállók: Ítéletnapra célzott, ezt pedig az első képkocka is alátámasztja.
A stáblista után rögtön megjelenik a felirat, miszerint 14 hónappal járunk a Mennydörgők* története után, az Új Bosszúállók, élükön Jelenával pedig az Őrtorony nevű komplexumban egy közelgő űrbéli válság részleteivel ismerkednek. Az Új Bosszúállók kapcsán azonban rögtön fel is merül a kérdés, amit Sam Wilson, vagyis Amerika Kapitány korábban fejtegetett: ki birtokolhatja egyáltalán a Bosszúállók nevet, vagy ha úgy tetszik, titulust? Ez már egy következő alapkonfliktus előszele is lehet, viszont a felütést nem sokáig hagyják függőben, a stáblistában Vörös Őr egy rá jellemző szarkasztikus poénnal hamar lezárja ezt az irányt. Ő a "Bosszúállócskák" nevet javasolja, ez a szekvencia viszont nemcsak nevekre és tagcserékre, hanem ideológiai változásokra is fókuszál. Bucky Barnes ruhája például nagyon hasonlít a képregényes The Revolution alteregóján látottakra, ami már egy jóval érettebb hősre utal, aki nemcsak személyes harcaira, hanem globális problémákra reflektál, dacolva akár a kormány haragjával is.
Zárásként érkezik meg a Fantasztikus Négyes jellegzetes űrhajója egy másik univerzumból, ami sokak szerint bűntény, mivel elspoilerezi saját, különálló filmjük befejezését. Eszerint a Fantasztikusoknak azért kell elhagyniuk otthonukat, mert Galactus, a film antagonistája elpusztította azt. Egy fokkal kézzelfoghatóbb magyarázat lehet a Fantasztikus Négyes felbukkanására az a teória, miszerint a hősök célirányosan figyelmeztetni jönnek az Új Bosszúállókat egy kozmikus fenyegetéssel kapcsolatban, többek között azért is, mert a Pedro Pascal által játszott Mr. Fantasztikus pontosan tisztában van a multiverzum működésével. Mindenesetre az biztos, hogy nagy felfordulás van készülőben, ami miatt ismét össze kell fogniuk a hősöknek. Hogy ez az apokalipszis Dr. Doom közbenjárásával vagy anélkül történik, arról csak pletykák keringenek, de a legtöbben arra fogadnak, hogy Doom a kontrollálhatatlan erejű Bobot, vagyis Őrszemet akarja felhasználni későbbi céljai eléréséhez, az ő karakterét pedig történetesen a Mennydörgők* vezette fel. Ami biztos, hogy egy hatalmas konfliktus bontakozik ki a közeljövőben, ami az univerzumok határának elmosódásához, közvetve pedig a multiverzum összeomlásához vezet. A későbbiekben viszont pont ennek apropóján jöhetnek majd képbe a mutánsok és az X-Menek is, akiket évek óta várnak már a rajongók.
Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk
Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.
Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz
„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.
Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja
A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.
Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma
Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.
Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást
Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.
„Hazaiban Hirdetünk”: összefogott a médiaszakma, hogy a reklámpénzek a hazai tartalomgyártást erősítsék
A „Hazaiban Hirdetünk” társadalmi célú kampány azt tudatosítja, hogy a magyar tartalomgyártás, sőt a helyi kultúra fenntarthatósága is közvetlenül a reklámbüdzsék felelős felhasználásán múlik. Ha a magyar digitális médiaköltés kétharmada a globális techóriásoknál landol, az a hazai tartalomfejlesztés sorvadásához vezet.







