Promóció
Nyolc dolog, amit nem tudtál a vívásról

Mi a különbség a tőr, a párbajtőr és a kard között? Miért sikeresek benne a magyarok? Mit vettek át a teniszből? Miért nem igazságos sport?
Lesz mit nézni a hétvégén
A hétvégén (2023.07.22-én) indul a Milánóban a vívó VB, amely azért különösen fontos, mert ez egy kvalifikációs verseny, mely beleszámít az olimpiai indulásba.
A vívás valójában három sport
Vívásban három fegyvernem van: a kard, a tőr és a párbajtőr, ezeknél maga a fegyver és a szabályrendszer is más.
A párbajtőr pengéje a legerősebb, szúrni lehet vele az egész testre, nagyon röviden az a szabály, hogy aki előbb talál be, az nyer. Ez a legnépszerűbb ág, mert egyszerű a szabályrendszer és hamar élvezetessé válik.
A kard szúró-vágó fegyver, de inkább vágnak vele, bonyolult szabályrendszere van, melyben mindig csak az éppen támadónak van joga tust adni. Csak csípőtől felfelé ér a bevitt találat. Szilágyi Áron ebben indul.
A tőrrel csak szúrni lehet bele, és csak a felsőtestre bevitt találat számít, a karokat érő már nem számít találatnak. Ennek is a kardhoz hasonlóan bonyolult szabályrendszere van, ebben is van külön támadó és a védő pozíció.
Más és más számít öregnek
A tőr és a kard a fiatalabb versenyzőknek jó terep, a párbajtőrben viszont kitolódhatnak a korhatárok, idősebb versenyzőknek több lehetőséget ad arra, hogy a megkopó reflexieket tudással és ravaszsággal helyettesítsék.
A magyaroknak sikersportág
A vívás húzósport nálunk, az olimpiákon ez hozta eddig a legtöbb magyar érmet. Ennek a vívás 1800-as évekre visszanyúló hagyománya az oka, sőt, alakult ki úgynevezett magyar iskola is. Peking gyengén sikerült, előtt Athén sikeres volt, Londonban Áron aranyat nyert, és azóta minden olimpián volt dobogós érem.
Szilágyi Áron miatt itthon rendkívül népszerű
Szilágyi Áron eredményei megtöltötték a vívóklubbokat, egy-egy sikeres, karakteres, szimpatikus sportoló felbukkanása és eredményei nagy hatással van az utánpótlásra: Hosszú Katinka sikerei az úszóklubok felfutását hozták magukkal, de még Igaly Diána sportlövő aranyának is megvolt a maga hatása, csak az még a víváshoz képest is rétegsport.

Máshol új sportnak számít
A vívás 24 éve lett globális sport, amikor átalakították a kvalifikációs rendszert, korábban nagyon európai központú volt.
Sakk és tenisz?
A vívást a sakknak és a fizikai küzdelemnek a keverékének tartják, a koncentráció, az ellenfél stratégiájának átlátása mellett villámgyors reflexekre és jó helyzetfelismerésre van szükség.
A világversenyek lebonyolítását sokan a teniszhez hasonlítják, és nem is lőnek nagyon mellé. Nem véletlen, hogy a vívásban az egyenes kieséses szakaszhoz a tenisz táblarendszerét emelték át.
Nem igazságos
A vívás nem mindig igazságos sport, itt nem a stopper dönt, hanem a bíró (pl. ki volt éppen a támadó pozícióban, érvényes-e a tus), így sokszor van benne színház, nem mindegy, hogy a versenyző hogyan adja elő magát. Nem mindig a jobb vívó nyer, ezt el kell fogadni.
A Mikulás meghozta az új Suzuki Swiftet!
A magyar piac egyik kedvenc kisautója immár a hetedik generációval folytatja.
A legmegbízhatatlanabb autók toplistája
Az autó az ingatlan után sokaknak a második legnagyobb értéke, ezért is nagyon bosszantó, ha mindig baj van vele.
Erre a ralis filmre vágytunk, csak nem tudtunk róla
A Race for Glory: Audi vs. Lancia zseniálisnak ígérkezik, a legendás B csoport dicsőségét és megpróbáltatásait idézi fel.
150 év után először kelt ki vadon élő kivi Új-Zéland fővárosában
A behurcolt ragadozók miatt a vadon élő kiviket a kihalás fenyegeti.
Miért vadult meg a világ másodjára is egy műanyag tokos órától?
A Moonswatch sikerét ugyan nem sikerült megismételni, de a Swatch második, Blancpainnal közös kollaborációja is nagyot szólt.
A sztárok egyik klasszikus kedvencét most szuperkedvezményesen vásárolhatod meg
A vörös szőnyeges események egyik főszereplőjéből a te gardróbodban sem árthat egy darab.