Első menetrend szerinti útján balesetezett az önvezető busz

Első menetrend szerinti útján balesetezett az önvezető busz
Forrás: SVT

Szórakozás

Hamisítatlan stadionélmény a nappaliban - kezdődhet a szurkolás

Promóció

Okosóra, gázgrill, barista kávé és konzolélmény: így változtak az apák napi ajándékozási szokások

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

Mindössze egy óráig tartott egy önvezető busz első menetrend szerinti útja Göteborgban, villamossal ütközött.

A svédországi Göteborgban a helyi tömegközlekedési vállalat, a Västtrafik önvezető busza az első, utasokkal teli menetrend szerinti útján, mindössze egy óra elteltével balesetet szenvedett. Ahogy arról többek között az SVT és a Reuters is beszámolt, a busz hirtelen lefékezett egy villamos előtt. A villamos már nem tudott időben megállni, és hátulról belerohant a buszba. Az ütközés következtében jelentős anyagi kár keletkezett.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Patrik Chi, a Västtrafik munkatársa szerint az ütközéshez vezető körülményeket még vizsgálják. „Természetesen nagyon sajnálatos, hogy ez megtörtént, és örülünk, hogy senki sem sérült meg. Most alaposan elemezni fogjuk a történteket” – nyilatkozta Chi.

Két órára megbénult a forgalom

Bár a busz önvezető módban közlekedett, a biztonság kedvéért egy sofőr is tartózkodott a fedélzeten. Az ő feladata az lett volna, hogy vészhelyzetben beavatkozzon, ám a fékezési manőver vélhetően túl hirtelen történt. A baleset a belvárostól délre fekvő Landala negyedben történt délelőtt 10 órakor, a forgalom déli 12 óráig állt.

Az első, utasokkal végzett menetrend szerinti út előtt a Västtrafik egy éven át tesztelte a buszt próbaüzemben. A jármű a török Karsantól származik, az önvezető technológiát pedig az Applied Autonomy biztosítja. A Karsan e-Atak modell 4-es szintű (Level 4) önvezető technológiát használ, vagyis úgy tervezték, hogy emberi felügyelet nélkül is képes legyen közlekedni.

Göteborgban a buszt egyelőre kivonták a forgalomból. A norvégiai Stavangerben viszont a városvezetés 2026 áprilisában engedélyezte, hogy ugyanez a modell, ugyanazzal a technológiával teljesen önállóan – azaz teljesen sofőr nélkül is – közlekedhessen.

(A cikk eredetileg a német golem.de oldalon jelent meg.)

Szórakozás

Hamisítatlan stadionélmény a nappaliban - kezdődhet a szurkolás

Promóció

Okosóra, gázgrill, barista kávé és konzolélmény: így változtak az apák napi ajándékozási szokások

Kép
Sport

Ezek a vébétörténelem legvagányabb mezei - szerintünk

Egyszerűség vagy izgalmas részletmegoldások? Mindkettőre akad bőven példa összeállításunkban.

Kép
Utazás

Csongrád-Csanád vármegye kihagyhatatlan úti céljai kiránduláshoz

„Állj boldogan és büszkén, ősi város, Símulj szerelmes szívvel a Tiszához” - Juhász Gyula.

Kép
Sport

Szurkolók közt dekázó rendőr az internet új sztárja

A bostoni rendőr labdakezelése lenyűgözte a drukkereket, hatalmas tapsot kapott a produkcióért.

Kép
Világ

Váratlanul szigorú lesz a britek közösségi médiás tilalma

Jövő tavasztól kemény intézkedésekkel választanák le a közösségi médiáról a 16 éven aluliakat.

Kép
Szórakozás

Macska trollkodta szét a Rómeó és Júlia balettelőadást

Avagy így lesz tragédiából komédia a véletlennek köszönhetően.

Kép
Stílus

Merész cipőválasztással érkezett meg a vébére Erling Haaland

A norvég sztárcsatár a nyár egyik slágerében szállt le a norvég válogatottat szállító repülőgépről.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!