Egy fordulatos olimpia 10 legjobb pillanata – szerintünk

Bő két hétig a világ nagy része Párizsra figyelt, mi sem tettünk másként.
Nagyon sok szempontból különleges volt a XXXIII. nyári olimpia Párizsban. Persze, mondhatjuk olykor megosztó is, elég csak a nyitóünnepségre gondolni, de azon kívül is voltak vitatott pillanatok. Viszont ha csak magát a sportot, a versenyeket nézzük, akkor idén is rengeteg emlékezetes eseménnyel gazdagodtunk. A meglepetéseknek olykor örültünk, olykor szomorú elszenvedői voltunk. 32 világ- és 125 olimpiai rekord dőlt meg. Négy ország története első érmét, négy pedig első aranyát szerezte meg, és immár a menekültek csapata is medállal gazdagodott. Akadtak vicces, virálissá vált pillanatok, mint mondjuk a rudat férfiasságával leverő francia atléta, vagy a speciális felszerelés nélkül célzó török sportlövő.
Ami minket, magyarokat illet, természetesen voltak olyan sportolók, csapatok, akiket előzetesen titkon – vagy nem is annyira titkon – esélyesnek gondoltunk, végül azonban nem jött ki nekik a lépés, másokról pedig csak merészebb álmainkban hittük volna, hogy odaérnek, mégis megtették. Sokan sokféle véleményt írtak és fognak írni erről, de azt gondolom, hogy a 19 érem (közte 6 arany, 7 ezüst és 6 bronz), az éremtáblázat tizennegyedik helye nagyszerű, és nemcsak azok érdemelnek dicséretet, akik végül dobogóra állhattak. Mindazok is, akik végigcsinálták a felkészülést, kijutottak az ötkarikás játékokra, és ott bármilyen szinten is helytálltak. Akár egyetlen századmásodperccel maradtak le a dobogóról, akár az első fordulóban búcsúztak, akár drámai végjátékban véreztek el. Sőt, azok is, akik saját sportágukban ezúttal nem szereztek kvótát, noha mindent beleadtak.
Szívem szerint minden egyes magyar sportolót név szerint felsorolnék, mert egy olimpián részt venni igenis hatalmas teljesítmény, ott tényleg a világ legjobbjai versengenek egymással. Most mégis arra vállalkoztunk, hogy rámutatunk arra a tíz pillanatra, amely a leginkább magával ragadott minket. Amikor csak lehetett, követtük az eseményeket, annyi közvetítést kísértünk figyelemmel, amennyit csak tudtunk. És bár nem kizárólag a magyar sikerek közül válogattunk, engedtessék meg annyi elfogultság, hogy mégiscsak ezek vannak erős túlsúlyban.
Galériánkban megmutatjuk 10 kedvenc olimpiai pillanatunkat:
Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között
Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.
Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.