Szórakozás
Minden idők legerősebb Porsche 911-ese lett az új Turbo S

A Porsche fogta a Carrera GTS hibrid rendszerét, megpakolta még egy elektromos turbóval, a végeredményt nem kell magyarázni.
A 911 Turbo S-nek eddig is kitüntetett helye volt a Porsche palettáján. A legutóbbi változat hathengeres, 3,7 literes bokszermotorjából két turbóval préseltek ki 650 lóerőt, most azonban rátettek még egy lapáttal. A felfrissített Turbo S-t a Müncheni Autószalonon mutatták be.
Az alapot a tavaly megújított Carrera GTS jelentette: a T-Hybrid egy 400 voltos hibrid rendszer, amelynek része egy 1,9 kWh-s akkumulátor, valamint egy villanymotor, amit a benzines, immár 3,6 literes bokszer és a nyolcfokozatú PDK-váltó közé illesztettek. Viszont itt nemcsak egy, hanem két elektromos turbófeltöltőt is alkalmaztak, amelyek lényegében késedelem nélkül dolgoznak, szinte villanyautós gyorsulást biztosítva a Turbo S-nek.
Ami a számokat illeti, a maga 711 lóerejével ez lett az eddigi legerősebb 911-es, csúcsnyomatéka viszont az elődhöz képest maradt 800 Nm. A nulla-százat két tizeddel fürgébben, 2,5 másodperc alatt abszolválja, kétszázra 8,4 másodperc alatt gyorsul, míg a végsebessége 322 km/h. Ezeknél is beszédesebb azonban, hogy a Nordschleifén laza 14 másodpercet rávert a kifutó Turbo S-re (7:03.92 az ideje).
Nyilván a combosabb teljesítményhez kellett igazítani a futóművet és a fékeket is. Ezt meg is tették, így a szériában összkerekes autó megkapta a Porsche Dynamic Chassis Control legfrissebb verzióját, továbbá a 420 milliméteres első féktárcsákhoz immár hátul 410 millisek társulnak. Persze karbon-kerámia fékekről van szó. A 21 colos, 325/30-as hátsó gumik is szélesebbek picit a korábbiaknál, elöl megtartották a 255/30-as méretet.
Ahogyan a tudás, úgy az ár sem szerény. 271 ezer eurót, azaz bő 106 millió forintot kérnek a Turbo S-ért, míg a Cabriolet ennél is többe, 285 ezer euróba, azaz 112 millió forintba kerül. Az európai forgalmazás 2025-ről 2026-ra fordulva indul majd.
Nézd meg jobban a galériában!
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







