Egy a hatból: eladó egy Porsche Carrera GT Zagato

A Zagato átépítése annak idején 150 millió forint volt, a Carrera GT-k ára pedig 400 millióról indul.
A Porsche 2004-ben, mutatta be a Carrera GT szupersportautót, melyből mindössze 1270 darab készült, és ahogyan az első pillanattól fogva sejteni lehetett, az évek során gyűjtők kincsévé érett. De van belőle lényegesen ritkább változat, a Carrera GT Zagatóból (GTZ) összesen hat darab készült, és ebben már benne van a prototípus is. A négyes számút pedig most árverésre bocsátották.
A Zagato egy olasz karosszériagyártó manufaktúra, és különlegessége, hogy az alapítás óta eltelt 104 évben végig az alapító család kezében maradt, így a műfaj nagy nevei közül ők az utolsók, akik függetlenek maradtak, és nem kebelezte be őket egy nagy gyártó vagy konszern sem.
A Zagato hagyományosan olyan cégekkel dolgozott együtt, mint az Aston Martin, a Ferrari, a Lamborghini vagy a Porsche. A Carrera GT-vel 2013-ban kezdtek foglalkozni, akkor készült el a prototípus, majd később az ügyfelek öt darabot építtettek át velük.
A most meghirdetett 4-es sorszámút 2018-ban építették meg, az átalakításnak része volt a metálzöld fényezés, a grafitszürke felnik, a fényes fekete féknyergek és a beltér átalakítása. Csak maga a Zagato-csomag 400 ezer euró volt, azaz átszámítva kb. 150 millió forint. A Carrera GTZ kikiáltási ára nem ismert, de abból kiindulva, hogy az eladó Carrera GT-ket 1-2 millió euróért hirdetik, gyaníthatjuk, hogy ez sem lesz olcsóbb.
Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között
Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.
Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.