Generációk kedvenc ezermestere volt: így néz ki ma MacGyver, azaz Richard Dean Anderson

Ki ne emlékezne a titkosügynökre, aki mindenféle szorult helyzetben feltalálta magát. Ennyit változott MacGyver megformálója.
Ha valami mozog, aminek nem kellene, arra ott a szigszalag. Ha nem mozog, pedig kellene, akkor a WD–40. Ha pedig van egy svájci bicskád, azzal szinte minden problémát megoldhatsz. A nyolcvanas-kilencvenes évek népszerű sorozatának főhőse, Angus MacGyver is ezeken a jó tanácsokon nőhetett fel, ugyanis még a legreménytelenebb helyzetekben is feltalálta magát. Aligha létezik olyan konyha, ahol ne tudna összekotyvasztani valami jóféle robbanóanyagot pusztán a fellelhető holmikból, vagy olyan műhely, ahol ne szerelne meg percek alatt bármilyen reménytelenül lerobbant kocsit.
A szuperintelligens, ám fegyverellenes akcióhős karakterén milliók nőttek fel, generációk ámultak sokoldalúságán. A széria népszerűsége természetesen a fordulatos történeten és a leleményes megoldásokon kívül nagyon nagy részben a főszerepet alakító Richard Dean Andersonnak volt köszönhető, aki hazánkban Kautzky Armand hangján szólalt meg. Anderson az első évad 1985-ös bemutatásakor még csupán 35 esztendős volt, jövő héten azonban már hetvenötödik születésnapját ünnepli.

Első komolyabb szerepét az 1963-ban indult, ma is futó General Hospitalban kapta: ez a leghosszabb életű amerikai szappanopera, amely még a Guinness-rekordok könyvébe is bekerült. Ott dr. Jeff Webbert formálta meg, de a nagy áttörést a szakmában vitán felül a MacGyver címszerepe hozta meg a számára. Később, az ezredfordulón még a Csillagkapuval aratott hasonlóan nagy sikert. Amúgy, ha nem is éppen egy igazi szuperkém, a színész egészen sok területen bizonyította rátermettségét, hiszen nemcsak játszott a televíziós és filmes produkciókban, hanem szinkronizált videójátékban, producerként is tevékenykedett, sőt a MacGyver egyik epizódjához zenét is szerzett.

A színész nem vonult vissza teljesen, 2006-ban még MacGyver bőrébe is újra belebújt egy Super Bowl-reklám, 2009-ben pedig a Saturday Night Live kedvéért. Ma már nemigen forgat, viszont sokat jótékonykodik, fellépett már a vízszennyezés ellen, segíti a környezetvédelem ügyét és támogatja a Speciális Olimpiát.
Külseje persze rengeteget változott, tavaly nyáron például a Washington State Summer Conon találkozott rajongóival, dedikált is, ott készült egy pár fotó, amiket feltöltött Facebook-oldalára. Így néz ki most:
Extravagáns csoda a Richard Mille új Ferrari-órája
Az RM 43–01 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Ferrari a két márka együttműködésének legújabb gyümölcse.
Már most odaadhatjuk a McLarennek az F1-es világbajnoki címet?
George Russell szerint igen, de Andrea Stella szavai sem biztatóak a többi csapatra nézve.
Ezekre a Marvel-filmekre számíthatunk a jövőben
A premierek halasztgatása sok kérdőjelet szült, de ezek a darabok előbb-utóbb biztosan csatlakoznak a kánonhoz.
Hoppá: fiatalodik a Ferrari vásárlóközönsége
Szépen növekszik a negyven év alatti vásárlók aránya, aminek az olaszok nagyon örülnek. Persze azért még mindig nem könnyű Ferrarihoz jutni.
Karcolások javítása a parketta felületén házilag
Még a jól lerakott, minőségi faparkettán is karcolások, rések vagy felpúposodott részek jelenhetnek meg idővel. Ezeknek a hibáknak a kijavítása nem csupán esztétikai szempontból fontos, hanem az ingatlanunk értékét is növelheti.
Minden idők 10 legjobb akciófilmje a közönség szerint
Egészen hihetetlen, de Sylvester Stallone és Nicolas Cage egyetlen filmje sem fért fel a listára.