Promóció
Extravagáns csoda a Richard Mille új Ferrari-órája

Az RM 43–01 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Ferrari a két márka együttműködésének legújabb gyümölcse.
2021 óta tart a Ferrari és a Richard Mille együttműködése, ami a Formula–1-re is kiterjed, a svájci luxusóragyártó az Hublot helyét vette át ezen a téren. A közös munka igen látványos gyümölcse volt az extra vékony RM UP–01 Ferrari 2022-ben, most pedig egy nem kevésbé különleges, mégis teljesen más stílusú újdonsággal rukkoltak elő: az RM 43–01 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Ferrarival.
A karóra megtervezésében részt vettek a Ferrari Centro Stile dizájnrészlegének szakemberei is, egyebek mellett a korona, a mutatók és a szíj is őrzi a kezük munkáját, inspirációért pedig a Purosangue nevű modelljükhöz nyúltak. Más elemek a 499P-t, a 488 Challenge Evót és az SF90 Stradalét idézik. Mindehhez a Richard Mille számos órájára jellemző hordó formájú tok társul, a csontvázas felépítésnek köszönhetően jól látható az Audemars Piguet-vel közösen fejlesztett, 70 órás járástartalékú szerkezet mozgás közben, egy titánlapon pedig az olasz sportkocsimárka ágaskodó lovacskája is helyet kapott.
Ami a komplikációkat illeti, a név beszédes, tehát az óra split second, vagyis részidő mérésére képes, de a tourbillont sem felejtették ki belőle. Az izgalmas új Richard Mille-t titán és Carbon TPT tokkal lehet megvenni, mindkét variáns 75 darabos limitált szériában készül.
Nézd meg jól a galériában!
Vagány strapaórát mutatott a svájcibicskás Victorinox
A Victorinox nevét leginkább a svájcibicskák miatt ismerjük, de annál jóval szélesebb a palettájuk.
A sarkkörön hegyezik a legújabb csúcs-McLarent
Noha a McLaren W1 hivatalos bemutatóját már korábban megtartották, azért a tökéletesítés még mindig tart.
Mit köszönhetünk a tanároknak? – TRÚMEN S02E06
A TRÚMEN legfrissebb adásában egy nagyon fontos téma kerül elő: az oktatás.
Az ország, ahol az AI írja a törvényeket
Az Egyesült Arab Emírségekben húztak egy merészet, és azt mondták: rábízzák a törvények megírását a mesterséges intelligenciára.
Miért jó hőszigetelő anyag a kalcium-szilikát?
A kalcium-szilikátot gyakran használják szigetelésre kiváló hőállósága és nagy hőtűrése miatt, de penészgátló hatásáról is ismert. Ezeknek a tulajdonságainak köszönhetően nem csupán lakóépületek szigetelésére alkalmas, hanem akár erőműveknél, olajfinomítóknál, vegyi üzemekben vagy más olyan környezetben is használják, ahol szélsőségesen magas hőmérséklettel kell számolni.
Ennyit kellene hetente szexelned, hogy ne legyél depressziós
Bizony, van összefüggés az együttlétek és a lelki egészség között, a tudomány pedig pontos számot is tud mondani.