Szórakozás
Mint a maffiát, olyan volt otthagyni a Bon Jovit

Richie Sambora beszélt arról, hogyan szállt ki a zenekarból.
A lengyel és olasz szülők gyermekeként New Yorkban született Richie Sambora 1983-tól egészen 2013-ig volt a Bon Jovi tagja, nemcsak gitárosként és háttérénekesként, hanem dalszerzőként is letette a névjegyét. Azonban amikor kijött a Because We Can című album, a lemezbemutató turné egyik állomására, Calgaryba készülve mindössze órákkal a koncert előtt nemes egyszerűséggel lelépett, nem jelent meg a repülőnél, senkinek sem szólt előre.
Később aztán elmondta, egyszerűen az állt a háttérben, hogy több időt akart családjával tölteni, és szeretett volna jobban odafigyelni egészségére. A Hulu streamingszolgáltatón futó Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story című dokusorozatban kicsit részletezte is a dolgot. Elárulta, soha nem bánta meg, hogy kilépett a bandából, azt viszont igen, ahogyan tette.
Kifejtette, hogy biztos benne, a többiek tudták, miért nincs ott. Számára nagyon nehéz időszak volt, nem könnyű szinte együtt élni négy másik férfival, mintha csak házasok lennének, miközben a saját gyermeke épp cseperedik. Viszont azért most, ennyi év után is bocsánatot kér a srácoktól és a rajongóktól, hogy ennyire hirtelen vált köddé. Érdekes metaforával élt: „Azt hiszem, ha a maffia tagja vagy, az egyetlen lehetőséged, hogy eltűnsz. Én ezt tettem.” Utalt arra, hogy vannak közösségek, ahonnan nem annyira egyszerű kiszállni.
A zenekar frontembere, Jon Bon Jovi az Entertainment Weeklynek beszélt nemrég arról, hogy Samborával soha nem veszekedtek, ahogyan a többi taggal sem. Visszaemlékezett arra, hogy éppen húszezer ember előtt játszottak, de nagy üresség volt a színpadon, mert a gitáros egyszerűen csak nem ment el. Azonban tudta, Sambora nehéz időszakon megy keresztül: gondjai voltak a kábítószerekkel, az alkohollal, 2007-ben elvált feleségétől, Heather Lockleartől, ekkor már tízéves volt kislányuk. Nem sokkal később elvesztette édesapját, majd ittas vezetésért is elővették, többször járt elvonón.
Hogy valóban nem romlott meg végleg Sambora és a többiek kapcsolata, hogy 2018-ban újra színpadra álltak együtt, bár ez nem állandó visszatérést jelentett, hanem csupán alkalmi fellépést.
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







