Phantom Goldfinger: egy Rolls-Royce a 007-es tiszteletére

Idén hatvanéves a Goldfinger című James Bond-film, amelyben feltűnt egy sárga-fekete Rolls-Royce.
Több mint hatvan éve már nemcsak a könyvekben, hanem a mozivásznon is hódít a 007-es ügynök. Idén pedig kerek évfordulót ünnepelhetnek a James Bond-rajongók, hiszen a harmadik film, a Goldfinger éppen hatvanesztendős. Erről az alkalomról korábban az Aston Martin is megemlékezett: számukra különösen érdekes az évforduló, hiszen az 1964-es alkotás az autómárka és a szuperkém közös történetének kezdetét is jelentette.
Itt írtunk bővebben a különkiadásról:
Ugyanebben a filmben feltűnik egy 1937-es évjáratú, sárga-fekete Rolls-Royce Phantom III is. Ez a kocsi nem másé, mint Auric Goldfingeré, de rajta kívül hű embere, Oddjob is vezeti. Mindez pedig elegendő inspirációt jelentett a Rolls-Royce számára, hogy a jubileumra elkészítsen egy egyedi Phantom Goldfingert. Ian Fleming regényében eredetileg aranyból készült maga a karosszéria, de itt persze erről nincs szó, azért egyes részleteket befuttattak 24 karátos arannyal, és egy autó formájú aranyrudat is elhelyeztek.
Rengeteg apró filmes utalást rejtettek el az autóban, így például a tetőn látható csillagos égbolt a forgatás időpontjában látottnak felel meg, valamint a Furka-hágó térképe és egy aranyozott golfütő is megjelenik. Na, meg persze az AU1 rendszám sem maradhatott el.

A különleges Rolls ára nem ismert. Annyi biztos, hogy csupán egyetlen darab készült belőle, később sem fogják reprodukálni. És már le is szállították a márka egyik kiemelt ügyfelének.
Gyönyörködj benne a galéria segítségével:
Rózsaarannyal ütötték fel ezt az egyedi Bentley-t
A Bentley Batur önmagában is lenyűgöző luxusautó, a Black Rose-t azonban némi rózsaarannyal tették még látványosabbá.
Történelmet írt az NBA hárompontos-királya
Steph Curry az első ember a liga történetében, aki eljutott négyezer tripláig. Vagyis összes karrierpontjának csaknem felét így szerezte.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti felrobbantásáról
A Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 1965. március 15-én történt felrobbantását azóta sem tudta kiheverni a magyar társadalom. Pontosan 60 év telt el azóta, hogy a metró építkezésére hivatkozva lerombolták Budapest ikonikus épületét, amelyre egyre kevesebben emlékeznek már. Az NFI Filmarchívumban most feldolgozott filmfelvételek segítenek abban, hogy azok is átélhessék az élményt, akik sosem járhattak az épületben.
A spermád megmondja, meddig élsz?
Úgy tűnik, a spermiumok száma és mozgékonysága is összefüggésben van a várható élettartamunkkal.
„Az emberek 90 százaléka nem alkalmas együttélésre” - TRÚMEN S02E03
A TRÚMEN legfrissebb adásában a városi élet előnyeit és hátrányait boncolgatja Törőcsik Dani és Tóth Szabi.
Élőben tolmácsolhat hamarosan az Apple AirPods
Az iOS 19 hozhatja meg a rendkívül hasznos új funkciót az Apple vezeték nélküli fülhallgatójába.