Iszonyatosan sok luxuscikket adnak el háziállatoknak

A nagy márkák meglátták a piaci rést, virágzik a házikedvenceknek szánt luxuscuccok piaca.
A MoneySuperMarket adatai szerint az Egyesült Királyságban a kisállattulajdonosok évente csaknem 500 fontot, azaz nagyjából 215 ezer forintot költenek az állatoknak szánt luxuscikkekre, vagyis dizájner kutyaruhákra, kiságyakra, játékokra és ínyenc jutalomfalatokra.
A szegmens növekedésére az egyik magyarázat, hogy a Covid alatt sokan vásároltak házikedvencet, a másik pedig, hogy ezzel a gazdák a saját problémáikat kezelik: azzal, hogy elkényeztetik kutyájukat, jobban érzik magukat.
Az Egyesült Államokban is hasonló a trend, az ottani adatok szerint tavaly 136,8 milliárd dollárt költöttek az USA-ban kisállatokra, ami 11%-kal több, mint amit 2021-ben. Ebből 58,1 milliárd csak állateledelre és jutalomfalatokra ment el, és ez a szegmens nőtt a leggyorsabban.
A kutatások alapján a gazdag millenialok költik a legtöbbet háziállataikra, és valószínűleg ők a célközönségei a jelenségre rárepülő luxusmárkáknak is: a Gucci, a Celine és a Moncler is beépítette az állattartást a marketingstratégiájába.
IKEA-s szatyorban szolgáltatták vissza a lopott van Gogh-ot
A nueneni presbitérium kertje tavasszal című festményt 2020-ban lopták el, egy nyomozó most bukkant rá.
Érhet-e vagyonokat egy ujjbegynyi adag szénmolekula?
A Bleu Royal nevű kék gyémánt a becslések szerint akár 18 milliárd dollárt is érhet. Egyfelől érthető, másfelől nevetséges.
Miről kamuzik és miről nem a Yellowstone sorozat?
Egy valódi farmer – pontosabban rancher – kifejtette, hogy miben számít pontosnak, és miben csúsztat a népszerű széria.
Ha ezt tapasztalod egy Airbnb-lakásban, jobb, ha odébbállsz
Egy hivatásos takarító árulta el, milyen jelekre kell figyelni, hogy kiderüljön, tényleg tiszta-e a kibérelt lakás.
Ezzel a Mercedesszel csatázott Lauda Senna ellen
A Mercedes-Benz 190 E 2.3-16 egy darabka motorsport-történelem, az 1984-es Bajnokok Versenyén használta az osztrák pilóta.
Tökéletes otthoni kávé? Nem lehetetlen!
Azt hiszem, még most, az első igazi bekezdés előtt főzök egy feketét, mert ahogy belemélyedek James Hoffmann könyvébe, tudom, koffeinhiányom lesz.