Promóció
Ezekkel a trükkökkel nyerhetsz még némi akkuidőt

Ha a telefonod aksija már az utolsó százalékokat rúgja, érdemes kipróbálni ezt a néhány praktikát, hogy nyerhess pár extra percet.
Ma már szinte elképzelhetetlennek tűnik, ami úgy húsz éve még elvárható volt, vagyis hogy egy mobiltelefon akár egy-két hétig kis kibírja egy töltéssel. Persze a mai modern készülékekbe sokkal több funkciót zsúfoltak bele, netezünk, zenét hallgatunk, videókat nézünk, fotózunk – egyszóval többet is maceráljuk, mint a régi darabokat.
Szakemberek szerint ezért nem szabad teljesen lemeríteni vagy folyton fullra tölteni:
Mobilunk természetesen kijelzi, hány százalékos a töltöttség az adott pillanatban, de ez az adat sem mond el mindent arról, ténylegesen mikor fog lemerülni. Egyrészt az akkuállapottól függően előfordulhat, hogy bizonyos határ után már gyorsabban zuhan az érték, és értelemszerűen akkor is jobban beesik, ha erőforrás-igényes feladatokat végzünk. De van pár olyan apró fogás, amit a szakemberek szerint érdemes bevetni, ha már kritikusan alacsony az energiaszint, de még használnunk kellene a készüléket.
Először is, érdemes bekapcsolni az energiatakarékos módot. Ez márkától, rendszertől függően futhat többek közt Akkumulátorkímélő, Energiahatékony vagy Alacsony töltöttségi mód néven is, a lényege, hogy optimalizálja a teljesítményt, visszafogja a háttérben futó folyamatokat, korlátozza bizonyos mértékig a hálózati aktivitást és az energiazabáló vizuális effekteket is. Jó ötlet manuálisan visszavenni a fényerőt is, hiszen a kijelző az egyik legnagyobb áramzabáló, ha túl fényesre állítjuk.
Aztán ha tehetjük, a wifit, a Bluetooth-t szintén lelőhetjük – már ha éppen nem használjuk. Például olyankor jöhet ez kapóra, amikor hívást várunk, és csak egy rövid beszélgetésre tartogatjuk az utolsó százalékokat. Végül pedig a legegyszerűbb: adott esetben simán ki is kapcsolhatjuk a telefont. Ha mondjuk utazunk, és megérkezésünkkor akarunk szólni valakinek, hogy jöjjön elénk, akkor simán jelenthet ez is megoldást, hogy megőrizzük az utolsó tartalékokat, amíg újra töltő közelébe nem kerülünk.
Persze ezek csak apróságok, néhány percet tudnak hozzáadni az akkuidőhöz. Csodát nem teszünk velük, de egy-egy létfontosságú hívásra elegendő energiát megspórolhatunk. Ha viszont gyakran kerülsz ilyen helyzetbe, a legjobb, ha egy combosabb powerbankot tartasz magadnál.
Vagány strapaórát mutatott a svájcibicskás Victorinox
A Victorinox nevét leginkább a svájcibicskák miatt ismerjük, de annál jóval szélesebb a palettájuk.
A sarkkörön hegyezik a legújabb csúcs-McLarent
Noha a McLaren W1 hivatalos bemutatóját már korábban megtartották, azért a tökéletesítés még mindig tart.
Mit köszönhetünk a tanároknak? – TRÚMEN S02E06
A TRÚMEN legfrissebb adásában egy nagyon fontos téma kerül elő: az oktatás.
Az ország, ahol az AI írja a törvényeket
Az Egyesült Arab Emírségekben húztak egy merészet, és azt mondták: rábízzák a törvények megírását a mesterséges intelligenciára.
Miért jó hőszigetelő anyag a kalcium-szilikát?
A kalcium-szilikátot gyakran használják szigetelésre kiváló hőállósága és nagy hőtűrése miatt, de penészgátló hatásáról is ismert. Ezeknek a tulajdonságainak köszönhetően nem csupán lakóépületek szigetelésére alkalmas, hanem akár erőműveknél, olajfinomítóknál, vegyi üzemekben vagy más olyan környezetben is használják, ahol szélsőségesen magas hőmérséklettel kell számolni.
Ennyit kellene hetente szexelned, hogy ne legyél depressziós
Bizony, van összefüggés az együttlétek és a lelki egészség között, a tudomány pedig pontos számot is tud mondani.