Új státuszszimbólum: ha le tudod tenni a telefonodat

Repülő módba kapcsolt telefon
Forrás: Westend61 / Getty Images

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A luxust már nem elsősorban tárgyakkal mérik: az offline életmód igazi presztízsnek számít.

Arról, hogy valaki mennyire tehetős, sok minden árulkodhat: az öltözködése, az órája, az autója, az otthona. Nem kell rögtön a fényűzésre gondolni, sok apró kiegészítő, finom stílusfogás mondhatja el diszkréten, hogy a felső tízezerhez tartozó emberrel van dolgunk. Az utóbbi időben azonban a tárgyi javak szerepe valamelyest leértékelődött, és más faktorok kerültek előtérbe. Erről az új-zélandi Tracksuit piackutató céggel szorosan együttműködő Eugene Healey márkastratéga beszélt már több alkalommal is videósorozatában.

A szakember elmélete szerint az efféle materiális luxust a közösségi média nyírja ki szép lassan. Mivel már elég ezeken a platformokon böngészni ahhoz, hogy különleges sportkocsikat, drága órákat, dizájnertáskákat, de akár utazásokon készült képeket lássunk, élőben már nem gyakorolnak ránk olyan nagy hatást, mint régebben, amikor a virtuális világban nem jöttek folyton szembe.

Healey megfogalmazza azt, hogy az úgynevezett poszt-luxus korszaknak új státuszszimbólumai vannak. Vissza a gyökerekhez, avagy maga az emberi létezés az új fokmérő. Avagy akkor tudjuk megmutatni igazán, hogy milyen magas szinten állunk a társadalomban, ha például le tudjuk tenni a telefont, mert mi határozzuk meg, mikor akarunk elérhetők lenni, nem függünk másoktól, akik miatt a kütyüket folyton nyomkodnunk kellene.

De az is ide tartozik, ha barátainkkal vagy különféle közösségekben töltjük az időnket. Mert megtehetjük, mi magunk osztjuk be, nem kell másoknak megfelelnünk. Gyereket vállalunk, vagy képezzük magunkat izgalmas, tömegeket kevésbé megmozgató területeken. A krónikus offline lét az új luxus.

A képernyőidő csökkentése amúgy vagyoni és társadalmi helyzettől függetlenül is erősen javasolt, a kutatások szerint ugyanis a 16 és 64 év közöttiek világátlagban napi 6 óra 40 percet töltenek valamilyen kijelző bámulásával. Pedig ez akár alvászavarokhoz, a szorongás és depresszió tüneteinek erősítéséhez, figyelemzavarhoz is vezethet. Érdemes tudatosabbnak lenni ezen a téren. A telefont például inkább eszközként használni, konkrét feladatok elvégzésére, sőt lefekvéskor akár másik szobában is hagyni. Ha lehet, a képernyős munkát inkább számítógépen végezni, mert azt ki tudjuk kapcsolni, nem visszük magunkkal jelképesen a munkát a zsebre vágott telefonnal.

(forrás: InsideHook)

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Videók

Kép
Jármű

Autógyűjtők Szent Grálja ez a gyönyörű sárga Ruf CTR

Már maga a Ruf CTR is egészen ritka és különleges sportautó, ebben a színben viszont még kevesebb készült.

Kép
Életmód

Belekortyolhat a sörbe a gyerek, vagy ettől lesz alkoholista?

Egy kicsi kortyocska teljesen ártatlannak tűnhet, mégis úgy fest, ez nyitja meg a kaput az alkoholproblémák előtt.

Kép
Szórakozás

Ellopott Buddha-szobor kerülhet végre vissza Nepálba

A 12. századi alkotást 1997 óta láthatta a közönség egy chicagói múzeumban, de alapos kutatómunka bizonyította be, hogy valaha ellopták.

Kép
Szórakozás

Folytatást kap Tim Burton Batman-története – egy csavarral

A zseniális rendező 1989-es produkciójával megreformálta a szuperhősfilmek műfaját, ez a stílus most nem a vásznon élhetne tovább.

Kép
Stílus

Hangulatos és stílusos: 3 pulóver, ami 2025 tavaszán biztosan ott lesz a felkapott darabok között

Tavasszal még jól jön azért egy pulóver, ötleteink között pedig lehet, hogy te is találsz neked tetsző darabot.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!