Új státuszszimbólum: ha le tudod tenni a telefonodat

Repülő módba kapcsolt telefon
Forrás: Westend61 / Getty Images

Promóció

“A turizmus és a vendéglátás nem csupán egy iparág, hanem egy igazi életforma!” – Interjú Lakézi Andrással, a Hotel Clark Budapest igazgatójával

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A luxust már nem elsősorban tárgyakkal mérik: az offline életmód igazi presztízsnek számít.

Arról, hogy valaki mennyire tehetős, sok minden árulkodhat: az öltözködése, az órája, az autója, az otthona. Nem kell rögtön a fényűzésre gondolni, sok apró kiegészítő, finom stílusfogás mondhatja el diszkréten, hogy a felső tízezerhez tartozó emberrel van dolgunk. Az utóbbi időben azonban a tárgyi javak szerepe valamelyest leértékelődött, és más faktorok kerültek előtérbe. Erről az új-zélandi Tracksuit piackutató céggel szorosan együttműködő Eugene Healey márkastratéga beszélt már több alkalommal is videósorozatában.

A szakember elmélete szerint az efféle materiális luxust a közösségi média nyírja ki szép lassan. Mivel már elég ezeken a platformokon böngészni ahhoz, hogy különleges sportkocsikat, drága órákat, dizájnertáskákat, de akár utazásokon készült képeket lássunk, élőben már nem gyakorolnak ránk olyan nagy hatást, mint régebben, amikor a virtuális világban nem jöttek folyton szembe.

Healey megfogalmazza azt, hogy az úgynevezett poszt-luxus korszaknak új státuszszimbólumai vannak. Vissza a gyökerekhez, avagy maga az emberi létezés az új fokmérő. Avagy akkor tudjuk megmutatni igazán, hogy milyen magas szinten állunk a társadalomban, ha például le tudjuk tenni a telefont, mert mi határozzuk meg, mikor akarunk elérhetők lenni, nem függünk másoktól, akik miatt a kütyüket folyton nyomkodnunk kellene.

De az is ide tartozik, ha barátainkkal vagy különféle közösségekben töltjük az időnket. Mert megtehetjük, mi magunk osztjuk be, nem kell másoknak megfelelnünk. Gyereket vállalunk, vagy képezzük magunkat izgalmas, tömegeket kevésbé megmozgató területeken. A krónikus offline lét az új luxus.

A képernyőidő csökkentése amúgy vagyoni és társadalmi helyzettől függetlenül is erősen javasolt, a kutatások szerint ugyanis a 16 és 64 év közöttiek világátlagban napi 6 óra 40 percet töltenek valamilyen kijelző bámulásával. Pedig ez akár alvászavarokhoz, a szorongás és depresszió tüneteinek erősítéséhez, figyelemzavarhoz is vezethet. Érdemes tudatosabbnak lenni ezen a téren. A telefont például inkább eszközként használni, konkrét feladatok elvégzésére, sőt lefekvéskor akár másik szobában is hagyni. Ha lehet, a képernyős munkát inkább számítógépen végezni, mert azt ki tudjuk kapcsolni, nem visszük magunkkal jelképesen a munkát a zsebre vágott telefonnal.

(forrás: InsideHook)

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Videók

Promóció

“A turizmus és a vendéglátás nem csupán egy iparág, hanem egy igazi életforma!” – Interjú Lakézi Andrással, a Hotel Clark Budapest igazgatójával

Kép
Szórakozás

10 érdekesség a Krokodil Dundee-ról, amiről talán nem is hallottál

A VHS-korszak egyik örökbecsű klasszikusát a valóság ihlette. Vagy mégsem?

Kép
Stílus

Szokatlan stílus: baseballsapkában fotózták le XIV. Leó pápát

A katolikus egyházfőknél nem túl gyakran bukkannak fel ilyen hétköznapi darabok, egyszerre két dresszkódot is megszegett vele.

Kép
Szórakozás

92 évesen vágott neki az egyik legkeményebb bringaversenynek

Fred Schmid nem ma kezdte a bringaversenyzést, de még ebben a korban is olyasmire képes, amire kevesen.

Kép
Tech

Úton van a Red Dead Redemption 3?

Egy bennfentes szivárogtatott izgalmas információkat, és nagy bejelentésre is utalt.

Kép
Otthon

Hogyan válasszunk megbízható kivitelezőt az építkezéshez?

Az építkezés vagy lakásfelújítás komoly beruházás, amelyhez elengedhetetlen a megfelelő kivitelező megtalálása. Egy rosszul megválasztott csapat nemcsak késedelmeket, hanem anyagi veszteségeket és minőségi problémákat is okozhat. Ebben a cikkben végigvesszük azokat a szempontokat, amelyek segíthetnek a megfelelő szakemberek kiválasztásában.

Kép
Szórakozás

12 érdekesség Christopher Nolan Batman-trilógiájáról, amiről talán nem is hallottál

A rendező a Batman: Kezdődik!-kel megváltoztatta a szuperhősfilmekről kialakult képet, arra viszont nem volt ráhatása, hogy a Denevérember jelmeze ne legyen szűk Christian Bale-nek.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!