Minden idők legkomplikáltabb karóráját készítette el a Vacheron

A Vacheron Constantin újdonsága, a Les Cabinotiers Solaria Ultra Grand Complication – La Premiére 41 komplikációt vonultat fel.
Kissé kifacsart hasonlattal élve azt mondhatnánk, hogy ami a nagy, neves autógyártók számára a nürburgringi körrekord, az luxusóramárkáknak a minél több komplikáció. Egyes mesterek ugyanis kimondottan arra gyúrnak rá, hogy egy-egy időmérőjüket minél több funkcióval lássák el, minél bonyolultabb, minél összetettebb terméket alkossanak. Komplikációnak mindazon funkciókat nevezzük az órák esetében, amelyek a pontos idő mérésén felül megjelennek, lehet szó tehát stopperről, split secondról, azaz részidőmérésről, dátumkijelzésről, de hogy izgalmasabbakat is említsünk, ide kívánkozik a holdfázis és a tourbillon.

Ha a rekordereket keressük, fontos megkülönböztetni a karórákat a zsebóráktól. Utóbbi téren például már eddig is a Vacheron Constantin vitte a prímet a Ref. 57260 modellel, amit 57 komplikációt sorakoztatott fel, míg a karórák közt a Franck Muller Aeternitas Mega 5 számított egész sokáig uralkodónak 36-tal. Most viszont a Vacheron Constantin ebben a mezőnyben is magához ragadta a rekordot, miután a genfi Watches and Wonders kiállításon bemutatta a Les Cabinotiers Solaria Ultra Grand Complication – La Premiére-t. Ebben már 41 különféle funkció kapott helyet.
Felsorolni elég hosszadalmas lenne, de hogy kiemeljünk néhányat ezek közül: Westminster-percismétlő, öröknaptár, részidőmérés, tourbillon és még számos egyéb komplikáció teszi különlegessé a Solariát. A hátlapon található égtérképpel akár követhetünk egyes égitesteket. Ráadásul az is említést érdemel, hogy a csupán 44 éves, azaz a szakmában igen fiatalnak számító Jean-Marie Bouquin egyedül alkotta meg mindezt, nyolc éven át dolgozott rajta, míg az 1521 apró alkatrész helyére került. A tok 45 milliméteres, vastagsága 14,99 milliméter, míg a szerkezet maga 36x10,95 mm-es. Tehát a sok-sok komplikáció felsorakoztatása mellett az is kulcskérdés volt, miképpen lehet ezeket helytakarékosan implementálni.

A La Premiére jelenleg csak egyedi darab, viszont technikai megoldásait más karórákhoz is felhasználja majd a későbbiekben a Vacheron Constantin. Ezzel együtt a konkrét példány mindig is egyedülálló marad majd, mégsem tartják meg saját múzeumuk számára. Egy szerencsés gyűjtő 8-10 millió dollár, azaz úgy 3,7 milliárd forint körüli összegért viheti majd haza.
Vagány strapaórát mutatott a svájcibicskás Victorinox
A Victorinox nevét leginkább a svájcibicskák miatt ismerjük, de annál jóval szélesebb a palettájuk.
A sarkkörön hegyezik a legújabb csúcs-McLarent
Noha a McLaren W1 hivatalos bemutatóját már korábban megtartották, azért a tökéletesítés még mindig tart.
Mit köszönhetünk a tanároknak? – TRÚMEN S02E06
A TRÚMEN legfrissebb adásában egy nagyon fontos téma kerül elő: az oktatás.
Az ország, ahol az AI írja a törvényeket
Az Egyesült Arab Emírségekben húztak egy merészet, és azt mondták: rábízzák a törvények megírását a mesterséges intelligenciára.
Miért jó hőszigetelő anyag a kalcium-szilikát?
A kalcium-szilikátot gyakran használják szigetelésre kiváló hőállósága és nagy hőtűrése miatt, de penészgátló hatásáról is ismert. Ezeknek a tulajdonságainak köszönhetően nem csupán lakóépületek szigetelésére alkalmas, hanem akár erőműveknél, olajfinomítóknál, vegyi üzemekben vagy más olyan környezetben is használják, ahol szélsőségesen magas hőmérséklettel kell számolni.
Ennyit kellene hetente szexelned, hogy ne legyél depressziós
Bizony, van összefüggés az együttlétek és a lelki egészség között, a tudomány pedig pontos számot is tud mondani.